Справа № 560/3343/24
УХВАЛА
11 березня 2024 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., розглянувши позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до Новоушицької районної друкарні про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області звернулось до суду з позовом до Новоушицької районної друкарні по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком № 2, в сумі 29585 грн. 26 коп.за період лютий 2021 - серпень 2023.
Пункт 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позивач звернувся до суду з позовом майнового характеру, ставка судового збору за який становить 3028,00 грн. При поданні до суду процесуальних документів в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Докази сплати судового збору не надані.
У позовній заяві міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору. Клопотання обґрунтоване відсутністю коштів на сплату судового збору на відповідному рахунку позивача. Зазначає, що кошторисом головного управління на 2024 рік не передбачено коштів на сплату судового збору.
Вирішуючи це клопотання, суд враховує таке.
Обов`язок щодо сплати судового збору за подання позовної заяви визначений частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з положеннями Закону України "Про судовий збір" органам Пенсійного фонду України не надані пільги щодо сплати судового збору.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Отже, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан заявника. Майновий стан сторони слід оцінювати як елемент права фізичної особи - заявника на доступ до суду, що передбачено пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У той же час, обставини, пов`язані з фінансуванням установ чи організацій з Державного бюджету України, не є підставою для звільнення від сплати судового збору. Зважаючи на це, підстави для задоволення клопотання про звільнення сплати судового збору відсутні.
Реквізитами сплати судового збору є: отримувач коштів - ГУК у Хмел обл/Хмельниц. мтг/22030101; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37971775; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); код банку отримувача (МФО) - 899998; рахунок отримувача - UA888999980313161206084022775; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101;
Таким чином, адміністративний позов слід залишити без руху. Недоліки позову можуть бути усунені шляхом надання доказів сплати судового збору у передбаченому законом розмірі.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяІ.С. Козачок
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 13.03.2024 |
Номер документу | 117562584 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо нагляду та контролю у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Козачок І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні