Справа №: 148/558/24
Провадження № 1-кс/148/116/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2024 року слідчий суддя Тульчинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретареві ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тульчин Вінницької області клопотання дізнавача сектору дізнання Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по матеріалам кримінального провадження № 12024025180000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
В С Т А Н О В И В :
Дізнавач сектору дізнання Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ст. лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотання про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по матеріалам кримінального провадження № 12024025180000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України. Клопотання погоджено з прокурором.
Клопотання мотивовано тим, що 06.03.2024 року до ч/ч Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення від заступника керівника управління рибоохоронного патруля ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 , про те, що в с. Новоселівка Тульчинського району Вінницької області, виявлено осіб, які незаконно здійснювали вилов природніх ресурсів забороненим видом ловлі.
За даним фактом 07.03.2024 внесено відомості в ЄРДР та зареєстровано кримінальне провадження №12024025180000031, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
По прибуттю на місце події СОГ, на березі річки Південний Буг, в с. Новоселівка Тульчинського району Вінницької області, неподалік вулиці Гагаріна було виявлено рибу різних видів, а саме: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг. Крім того біля даної риби на землі було виявлено чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота -5 м, вічко 28*28 мм, а також поруч знаходився дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м. сірого кольору. В подальшому виявлену рибу, а саме: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг, чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота - 5 м, вічко 28*28 мм кожна, та дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м. сірого кольору було оглянуто та вилучено.
Так, постановою дізнавача сектору дізнання 07.03.2024 року виявлену рибу, а саме: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг, яку вилучено та поміщено до полімерних мішків, чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота -5 м, вічко 28*28 мм кожна, які поміщено до полімерного мішка білого кольору, який зв`язаний ниткою кінці якої скріплено биркою з підписами дізнавача, понятих, а також печаткою «Для довідок» Тульчинського РВП ГУНГТ у Вінницькій області, дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м сірого кольору визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Як установлено, зазначені речі можуть містити на собі сліди, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та які будуть процесуальним джерелом доказів, а також лише за їх наявності можливе проведення по справі належних експертиз.
На сьогоднішній день вилучене дізнавачем сектору дізнання майно, а саме виявлена риба: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг, чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота -5 м, вічко 28*28 мм кожна та дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м сірого кольору - визнано по кримінальному провадженню речовими доказами, які не арештовано, що перешкоджає подальшому кримінальному провадженню, унеможливлює проведення з ними слідчих дій у відповідності до вимог КПК України, а також у разі їх повернення власнику може призвести до втрати доказів по справі та визнання їх недопустимими.
В подальшому, вище вказану рибу передано для реалізації до ФОП « ОСОБА_6 » код АДРЕСА_2 де було отримано відповідну накладну від 07.03.2024 року, риболовні сітки, які поміщено до полімерного мішка білого кольору, який зв`язаний ниткою кінці якої скріплено биркою з підписами дізнавача, понятих, а також печаткою «Для довідок» Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області поміщено до кімнати зберігання речових доказів Тульчинського РВП, а дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м. сірого кольору передано на відповідальне зберігання під розписку до Брацлавського комбінату комунальних підприємств, код 13337289.
Вказаний арешт необхідно застосувати з метою забезпечення подальшого проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12024025180000031 від 07.03.2024, так як не застосування такого заходу може призвести до знищення, втрати або пошкодження відповідного майна або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, до вирішення питання про скасування арешту майна. Клопотання просив задовольнити.
В судове засідання дізнавач сектору дізнання Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ст. лейтенант поліції ОСОБА_3 не з`явився, надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить розглянути останнє по суті заявлених вимог за його відсутності.
На підставі ч. 2 ст.172 КПК України, клопотання розглядається без повідомлення власника та володільця майна.
Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до положень ч. 2. ч. 3 ст.170 КПК України, завданням арешту майна, який накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження.
У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі, предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Тимчасово вилученим, відповідно до положень ч. 2 ст. 167 КПК України, може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони використані, як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, або зберегли на собі його сліди.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Враховуючи, що вилучену виявлену рибу, а саме: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг, яку вилучено та поміщено до полімерних мішків, чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота -5 м, вічко 28*28 мм кожна, які поміщено до полімерного мішка білого кольору, який зв`язаний ниткою кінці якої скріплено биркою з підписами дізнавача, понятих, а також печаткою «Для довідок» Тульчинського РВП ГУНГТ у Вінницькій області, дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м сірого кольору, визнано речовим доказом, накладення арешту необхідне для проведення на стадії досудового розслідування відповідних слідчих дій та судових експертиз, а також з метою встановлення та доказування причетності особи до вчиненого кримінального правопорушення та не настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, на момент розслідування кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що на виконання вимог ч.1 ст.170 КПК України, дізнавач довів необхідність накладення арешту на зазначені речові докази.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання дізнавача сектору дізнання Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області ст. лейтенанта поліції ОСОБА_3 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно по матеріалам кримінального провадження № 12024025180000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно в межах кримінального провадження № 12024025180000031, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.03.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, а саме: риба: плітка в кількості 851 особин приблизною вагою 52 кг, окунь - 3 особини приблизною вагою 0,2 кг, лящ - 1 особина приблизною вагою 0,2 кг, карась - 3 особин приблизною вагою 1 кг, йорж - 1 особина приблизною вагою 0,05 кг, та у зв`язку із обмеженим терміном зберігання передавши її для реалізації до ФОП « ОСОБА_6 » код АДРЕСА_2 .
Накласти арешт на тимчасово вилучене в межах кримінального провадження №12024025180000031 від 07.03.2024 року за ч. 1 ст. 249 КК України майно, а саме: чотири полімерні риболовні сітки розміром: довжина 80 м, висота -5 м, вічко 28*28 мм кожна заливши її на зберіганні у кімнаті зберігання речових доказів Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області та на дерев`яний човен довжиною 3 м шириною 1 м сірого кольору залишивши його на відповідальному зберіганні у Брацлавському комбінаті комунальних підприємств, код 13337289, заборонивши розпоряджатися будь-яким чином даним майном та використовувати його, окрім як з метою забезпечення належного досудового розслідування у кримінальному провадженні, до вирішення питання про скасування арешту майна
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117568295 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Дамчук О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні