Ухвала
від 11.03.2024 по справі 301/4365/23
ІРШАВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 301/4365/23

1-кп/301/99/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"11" березня 2024 р. м. Іршава

Іршавський районний суд Закарпатської області у складі:

в складі : головуючої судді - ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

з участю прокурора - ОСОБА_3

неповнолітнього щодо якого застосовуються примусові заходи виховного характеру- ОСОБА_4

законного представника неповнолітнього - ОСОБА_5

захисника - ОСОБА_6

представника служби у справах дітей Іршавської міської ради - ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Іршава кримінальне провадження №12023071100000532 від 22 вересня 2023 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 259 КК України з клопотанням про застосування до неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусових заходів виховного характеру,-

ВСТАНОВИВ:

22.09.2023 о 10 годині 08 хвилин ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешканець АДРЕСА_1 , знаходячись в квартирі за адресою АДРЕСА_2 , маючи умисел, направлений на завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, з метою порушення громадської безпеки та нормальної діяльності закладу освіти, а саме Імстичівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів, із використанням належного йому мобільного телефону марки та моделі «APPLE IPHONE 13 PRO» (ІМЕІ: НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 ) із СІМ-картою оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» НОМЕР_3 , письмово, шляхом надсилання смс - повідомлення в VoIP-застосунок «Viber» на мобільний номер телефону НОМЕР_4 , який належить директору Імстичівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ОСОБА_8 , в якому виражався нецензурною лайкою в бік останнього, та повідомив про замінування навчального закладу.

Заслухавши пояснення малолітнього ОСОБА_4 , який не досяг віку кримінальної відповідальності, його законного представника ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , представника служби у справах дітей ОСОБА_7 , враховуючи думку прокурора ОСОБА_3 про задоволення клопотання, перевіривши докази та інші обставини, які мають істотне значення для вирішення питання про застосування примусових заходів виховного характеру, суд прийшов до висновку, що клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру підлягає до задоволення з наступних підстав.

Дії малолітнього ОСОБА_9 мiстять ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч.2, ст.259 КК України - завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху в закладі освіти.

Згідно ст. 22 КК України кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років.

Судом встановлено, що на момент вчинення суспільно-небезпечних діянь ОСОБА_9 згідно ст. 22 КК України не досягнув віку, з якого передбачена кримінальна відповідальність.

Законний представник малолітнього ОСОБА_5 - ОСОБА_9 дає згоду на те, щоб застосувати до її неповнолітнього сина такий примусовий захід виховного характеру як передача під нагляд матері терміном на 1 рік, що підтверджується письмовою заявою.

На час вчинення суспільно-небезпечного діяння ОСОБА_9 не досяг 16-ти річного віку, з якого настає кримінальна відповідальність за вчинення злочину, що виключає його кримінальну відповідальність, тобто на момент вчинення суспільно небезпечного діяння вказана особа не досягла віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність за ч.2, ст.259 КК України, а тому відповідно до ст. 22 КК України не є суб`єктом вказаного злочину.

Згідно ст. 498 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів виховного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється внаслідок вчинення особою, яка після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може настати кримінальна відповідальність, суспільно-небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно п. 3 ч. 2 ст. 105 КК України суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру, зокрема як передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання.

Як передбачає ч. 2 ст. 97 КК України примусові заходи виховного характеру, передбачені ч. 2 ст. 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може настати кримінальна відповідальність вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки складу злочину передбаченого Особливою частиною цього кодексу.

Згідно позиції постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року №2 «Про практику розглядусудами справ про застосування примусових заходів виховного характеру» строк нагляду, передбачений ч. 2 ст. 105 КК України, суд встановлює з урахуванням конкретних обставин справи та виправлення неповнолітнього (малолітнього). Цей нагляд має здійснюватись, як правило, не менше одного року, оскільки за короткого строку він буде малоефективним (але не довше ніж до досягнення особою повноліття).

При обранні виду примусового заходу виховного характеру неповнолітього ОСОБА_9 суд враховує умови життя та виховання малолітнього, те, що ОСОБА_9 проживає разом з матірю, раніше не судимий, на обліку у лікарів наркологів та психіатрів на перебуває, за місцем навчання характеризуються позитивно.

Керуючись ст.ст.369-372,376,392-395,498,500,501 КПК України, ст.22, ч.2 ст.97, ст.105 КК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання про застосування до малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 примусових заходів виховного характеру - задовольнити.

Застосувати відносно неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканця АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не судимого, примусові заходи виховного характеру у вигляді передачі під нагляд матері - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , мешканці АДРЕСА_1 , встановивши тривалість заходу виховного характеру строком на 1 рік.

Речові докази:

- мобільний телефон марки «APPLE IPHONE 13 PRO» ІМЕІ НОМЕР_1 ІМЕІ2 НОМЕР_2 з сім картою оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» з номером мобільного телефону НОМЕР_3 , який належить ОСОБА_4 - повернути власнику;

- мобільний телефон марки «Redmi 9T» IMEI НОМЕР_5 , IMEI НОМЕР_6 з сім картою оператора мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар» з номером мобільного телефону НОМЕР_7 , який належить ОСОБА_10 - повернути власнику.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана в Закарпатський апеляційний суд протягом тридцяти днів з дня її оголошення.

Суддя : ОСОБА_1

СудІршавський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення11.03.2024
Оприлюднено13.03.2024
Номер документу117569414
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти громадської безпеки Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності

Судовий реєстр по справі —301/4365/23

Ухвала від 21.03.2024

Кримінальне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 15.01.2024

Кримінальне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

Ухвала від 11.12.2023

Кримінальне

Іршавський районний суд Закарпатської області

Даруда І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні