Справа № 357/2875/24
1-кс/357/521/24
У Х В А Л А
29 лютого 2024 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання № 6 Білоцерківського міськрайонного суду Київської області клопотання слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024111030000660 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів
У С Т А Н О В И В:
21.02.2024 до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшло клопотання слідчого СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , погоджене начальником Тетіївського відділу Білоцерківської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів.
Слідчий просить надати групі слідчих слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області ОСОБА_3 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області ОСОБА_5 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області ОСОБА_6 , старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого відділу Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київської області ОСОБА_7 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ТОВ « ОКСФОРД МЕДІКАЛ-ВІННИЦЯ » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 , а саме: оригіналу історії хвороби (медичної карти стаціонарного хворого) ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Обгрунтовуючи клопотання, слідчий зазначає, що слідчим відділом Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 1202411103000660 від 17.02.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 16.02.2024 до відділення поліції № 3 Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області надійшла заява про те, що ОСОБА_9 , яка є лікарем-гінекологом ТОВ « Оксфорд Медікал-Вінниця » 27.12.2023 під час запланованої операції у вказаному медичному закладі неналежно виконала свої професійні обов`язки медичного працівника, чим спричинила ОСОБА_8 тяжкі наслідки та каліцтво.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на пояснення потерпілої ОСОБА_8 .
На підставі вищевикладеного в органу досудового розслідування виникає необхідність в отриманні інформації стосовно історії хвороби (медичної карти стаціонарного хворого) ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває у володінні ТОВ « ОКСФОРД МЕДІКАЛ-ВІННИЦЯ » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 .
Отримана інформація матиме важливе значення для розслідування кримінального провадження, оскільки без отриманої інформації не можливо провести судову медичну експертизу та продовжити повне всебічне та неупереджене розслідування кримінального провадження.
Слідчий в судове засідання не з`явився, про день та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд клопотання в його відсутності, клопотання підтримує, просить задовольнити.
Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, - представник ТОВ « Окфорд Медікал-Вінниця , у якого знаходяться документи, у судове засідання не з`явився, про день та час розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Згідно з ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
За приписами п.1 ч. 2 ст. 39 КПК України керівник органу досудового розслідування уповноважений визначити слідчого (слідчих), який здійснюватиме досудове розслідування, а у випадках здійснення досудового розслідування слідчою групою - визначати старшого слідчої групи, який керуватиме діями інших слідчих.
Статтею 110 КПК України установлено, що процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду. Рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. Постанова приймається у випадках, передбачених цим Кодексом, а також коли слідчий, прокурор визнає це за необхідне.
Як видно з матеріалів клопотання, слідчий звертаючись з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, надав постанову про призначення групи слідчих, у кримінальному провадженні від 19.02.2024, яка не підписана керівником органу досудового розслідування. Таким чином, слідчий не підтвердив свої повноваження у даному кримінальному провадженні.
Крім того, слідчий суддя зауважує, що витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за відсутності відповідного процесуального рішення керівника органу досудового розслідування, не наділяє слідчого повноваженнями здійснювати досудове розслідування.
За таких обставин, клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні 12024111030000660 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, подане не уповноваженою на те особою.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 39, 110, 159, 160,162 163, 164, 165 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Відмовити в задоволенні клопотання слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Білоцерківського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12024111030000660 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.02.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117587197 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Примаченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні