Справа № 346/765/24
Провадження № 2-о/346/92/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.03.2024м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
в складі: судді П`ятковського В.І.
присяжних: Григорук Л.М., Меланюк У.І.
секретаря: Насадик В.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Коломиї справу за заявою адвоката Костромін Наталії Романівни в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Печеніжинської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В :
На розгляді суду перебуває вказана справа, за заявою адвоката Костромін в інтересах ОСОБА_2 в якій вона просить визнати недієздатним ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який внаслідок стану свого здоров`я не здатний усвідомлювати значення своїх дій, потребує стороннього нагляду та догляду, та призначити ОСОБА_2 його опікуном.
Заявник та його представник в підготовче засідання не з`явилася, адвокат Костромін подала заяву в якій просить призначити по справі судово-психіатричну експертизу, розгляд даного клопотання проводити в її відсутності.
Представник заінтересованої особи в підготовче засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд справи в її відсутності.
У відповідності до ч. 2 ст.247ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Вивчивши матеріали справи, та заяву заявника, суд вважає заявлену просьбу обґрунтованою та підлягаючою задоволенню, виходячи із наступного.
Частиною 1 ст. 103 ЦПК України передбачено, що суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Згідно положень ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема, психічний стан особи.
Відповідно до ст. 298 ЦПК України суд, за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи, призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Стаття 21 Закону України «Про психіатричну допомогу» передбачає, що судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом в судовому засіданні.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_4 є інвалідом першої групи з дитинства довічно, перебуває на обліку в психоневрологічному кабінеті, у зв`язку із чим, вона потребує постійного стороннього догляду.
Враховуючи, що для встановлення психічного стану ОСОБА_5 необхідні спеціальні знання, суд вважає за доцільне призначити судово-психіатричну експертизу.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 103, 105, 247 ч. 2, 298 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В :
Призначити по справі за заявою ОСОБА_6 в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки та піклування при виконавчому комітеті Печеніжинської селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області, про визнання особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, виконання якої доручити спеціалістам Івано-Франківській філії судово-психіатричних експертиз ДУ "Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України".
На вирішення експертів поставити наступні запитання:
1. Чи страждає ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням, якщо так, то яким?
2. Чи здатний ОСОБА_3 внаслідок захворювання усвідомлювати свої дії та керувати ними?
Надати експертам для проведення експертизи: матеріали цивільної справи № 346/765/24 та медичні документи.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених них обов`язків згідно ст.ст. 384, 385 КК України.
На час проведення експертизи провадження по справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження по справі може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного судупротягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: П`ятковський В. І.
Присяжні: Григорук Л.М. Меланюк У.І.
Суд | Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117599923 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
П'ятковський В. І.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
П'ятковський В. І.
Цивільне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
П'ятковський В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні