Справа № 639/2948/23
Провадження№1-кс/639/381/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого райсуду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря судових засідань ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
в с т а н о в и в :
До Жовтневого районного суду м. Харкова надійшло клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 , яке погоджено з прокурором Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей та документів по кримінальному провадженню, внесеному 08.04.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023226250000110 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що до ЧЧ ВП №1 Харківського РУП №3 ГУНП в Харківській області надійшли матеріали УПК в Харківській області ДКП НП України за електронним зверненням гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який просить прийняти міри до невстановленої особи, яка 13.10.2022 в соціальної мережі «Instagram», під ніком ІНФОРМАЦІЯ_2 шахрайським шляхом під виглядом продавця заволоділа його грошовими коштами у сумі 5000 грн., які були перераховані на банківську карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 та до теперішнього часу потерпілий товар не отримав, грошові кошти не повернули.
Досудовим розслідуванням встановлено, що гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має банківську картку " ІНФОРМАЦІЯ_4 " НОМЕР_2 . Так 13.10.2022 року приблизно о 14:40 годині гр. ОСОБА_5 написав в мобільному додатку «Instagram» профілю « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Даний профіль продає військову амуніцію, так гр. ОСОБА_5 звернувся за консультацією та хотів придбати товар, в ході листування вищезазначений профіль надіслав реквізити для оплати на карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 .
Після чого гр. ОСОБА_5 переказав з картки АТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " НОМЕР_2 грошові кошти двома переказами, перший 3000 ( три тисячі гривень) та другий 2000 (дві тисячі гривень) на карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 та чекав на своє замовлення, яке так і не отримав.
Загалом гр. ОСОБА_5 переказав на карту АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 грошові кошти у сумі 5000 ( п`ять тисяч гривень).
04.08.2023 року згідно протоколу тимчасового доступу до речей і документів, АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надав інформацію щодо власника банківської карти АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_1 , яким виявився: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Так, за результатами виконання доручення в порядку ст. 40 КПК України, оперуповноваженими СКП ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області отримано відомості стосовно того що, ОСОБА_6 переказав грошові кошти, які добуті злочинним шляхом на карту НОМЕР_3 , яка належить ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_4 .
В ході виконання доручень дізнавача СД до ВП №1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області було запрошено ОСОБА_7 , який надав покази, про те що продав свої банківські картки різних банків своєму знайомому ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 . В ході огляду мобільного телефону «Iphone 8 Plus» належного ОСОБА_7 , встановлені відкриті та закриті рахунки за ідентифікаційним кодом НОМЕР_4 , які належні ОСОБА_7 до банківських установ, а саме:
« ІНФОРМАЦІЯ_8 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_5
« ІНФОРМАЦІЯ_9 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_6
« ІНФОРМАЦІЯ_10 » Код НОМЕР_7
« ІНФОРМАЦІЯ_3 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_8
« ІНФОРМАЦІЯ_11 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_9
« ІНФОРМАЦІЯ_4 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_10
« ІНФОРМАЦІЯ_12 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_11
« ІНФОРМАЦІЯ_13 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_12
« ІНФОРМАЦІЯ_14 » Код ЄДРПОУ НОМЕР_13
З метою всебічного, повного дослідження обставин вчинення вказаного злочину, виникла необхідність у тимчасовому доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення, що стосується банківської таємниці в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », а саме документів з відкриття та обслуговування рахунка, який належить та відкритий на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Вказані відомості мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні.
Ураховуючи вищевикладене, для встановлення осіб, які причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення, з метою всебічного, повного дослідження обставин вчинення вказаного злочину, виникла необхідність у тимчасовому доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення, необхідно отримати тимчасовий доступ до банківської таємниці в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », а саме документів, тобто, до оригіналів документів, що містять інформацію щодо відкриття та обслуговування рахунку, який належить та відкритий на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Також, для встановлення осіб, які причетні до вчинення вказаного кримінального правопорушення, необхідно отримати тимчасовий доступ до банківської таємниці, тобто, до документів, що містять інформацію щодо повних анкетних даних осіб, на чиє ім`я вони видані, фотозображень осіб, що відкривали рахунок на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 ., руху коштів по вказаній банківській картці, фотозображення осіб, які знімали грошові кошти з картки за період з 13.10.2022 по теперішній час, яка перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », код ЄРДПОУ НОМЕР_13 , юридична адреса: АДРЕСА_3 .
В судове засідання прокурор не з`явилась, надала клопотання про розгляд справи за її відсутності, клопотання просила задовольнити.
Інші учасники процесу у судове засідання не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином.
Дослідивши додані до клопотання матеріали, перевіривши доводи клопотання, приходжу до такого.
Згідно вимог п.1 ч.1 ст. 91 КПК України, у кримінальному провадженні підлягають доказуванню подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення). За загальним правилом, визначеним в ч.1 ст. 92 КПК України, обов`язок доказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається на слідчого, прокурора.
Згідно з вимогами ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, що досліджуються у кримінальному провадженні покладено на слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», зазначені документи містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно п.18 Листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 05.04.2013 № 223-558/0/4-13, беручи до уваги зміст положень ч.1 ст.86, частин 2 та 3 ст. 93 КПК, застосування стороною кримінального провадження такого способу збирання доказів, як вилучення речей чи документів (ч.1 ст.163 КПК) під час отримання доступу до речей і документів може здійснюватися у випадках, якщо:
1.) особа, у володінні якої знаходяться речі або документи, не бажає добровільно передати їх стороні кримінального провадження або є підстави вважати, що вона не здійснить таку передачу добровільно після отримання відповідного запиту чи намагатиметься змінити або знищити відповідні речі або документи;
2.) речі та документи згідно зі ст.162 КПК містять охоронювану законом таємницю і таке вилучення необхідне для досягнення мети застосування цього заходу забезпечення. В інших випадках сторона кримінального провадження може витребувати та отримати речі або документи за умови їх добровільного надання володільцем без застосування процедури, передбаченої главою 15 КПК.
Органом досудового розслідування доведено наявність достатніх підстав вважати, що інформація, зазначена в мотивувальній частині клопотання, сама по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; ці відомості можуть бути використані як докази.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що наявні підстави, передбачені ст.132, ч. ч. 5, 6 ст.163 КПК України, вважати, що вказана інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може знаходитись у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».
З огляду на викладене, клопотання слідчого підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.132,160,162,163, 166 КПК України, слідчий суддя, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання дізнавача СД ВП № 1 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів -задовольнити.
Надати дозвіл групі дізнавачів сектору дізнання відділу поліції № 1 Харківського районного управління поліції № 3 Головного управління Національної поліції в Харківській області, старшому дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 лейтенанту поліції ОСОБА_10 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 лейтенанту поліції ОСОБА_3 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 лейтенанту поліції ОСОБА_11 , дізнавачу сектору дізнання відділу поліції №1 Харківського районного управління поліції №3 лейтенанту поліції ОСОБА_12 , та групі прокурорів Новобаварської окружної прокуратури м. Харкова у складі: ОСОБА_4 , ОСОБА_13 щодо відкриття та обслуговування рахунку, який належить та відкритий на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , які містять охоронювану законом таємницю (банківську таємницю) та зберігається у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », код ЄРДПОУ НОМЕР_13 , юридична адреса: АДРЕСА_3 , а саме:
-інформації про рух грошових коштів по рахунку, відкритому в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 з 13.10.2022 по теперішній час, яка перебуває у володінні в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », юридична адреса: АДРЕСА_3 ;
-документів, які знаходяться в юридичній справі оформлення рахунку на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 , а саме документів, що передбачені «Інструкцією про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземній валютах», що затверджена Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492;
-довідки з юридичного оформлення вищезазначеного рахунку та карток в повному обсязі, зокрема, заяви на відкриття рахунку, копії паспорта, копії ідентифікаційного коду, договорів з додатковими угодами, картки зі зразками підписів, інших документів, які стали підставою для відкриття рахунку, видачі платіжних карток по рахунку тощо;
-первинних документів, які свідчать про зарахування на банківський рахунок, який належить та відкритий на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 та зняття з нього грошових коштів (платіжні вимоги, платіжні доручення, банківські виписки, меморіальні ордери), за період з моменту відкриття рахунку та до дати оголошення постанови про тимчасовий доступ до речей та документів у банківській установі;
-розшифрованих відомостей про рух грошових коштів по банківському рахунку, який належить та відкритий на ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », із зазначенням найменування платника та отримувача, розрахункових рахунків, МФО та назви банку, кодів ЄДРПОУ платника та отримувача, призначення платежів та сальдо за період часу з 13.10.2022 та до дати, оголошення постанови про тимчасовий доступ до речей та документів у банківській установі, на паперовому та електронному носії із зазначенням дати, часу (щохвилинно), номеру платіжного документа, найменування операції та повних відомостей про контрагента;
-інформації, яка утримується на фото -, та відео-регістраторах, та свідчить про зняття готівкових грошових коштів з рахунку, відкритого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 за період часу з 13.10.2022 по теперішній час;
-інформації, щодо адреси, де були використані грошові кошти (оплата за терміналом, зняття з банкомату), з рахунку, відкритого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 за період часу з 13.10.2022 по теперішній час;
-інформації щодо пристроїв (найменування пристрою, IMEI номерів, IP-адресів, місцезнаходження такого пристрою та його геолокація), місце роботи терміналів, з яких було проведення грошові операцій, з рахунку, відкритого на ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 за період часу з 13.10.2022.
Встановити строк дії ухвали 2 місяці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117600450 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Чижиченко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні