Справа № 478/241/24 Провадження № 2/478/142/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 березня 2024 року смт. Казанка
Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Іщенко Х.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до товаристваз обмеженоювідповідальністю «Фінансовакомпанія «ОнлайнФінанс»,треті особи:приватний нотаріусЖитомирського міськогонотаріального округуГорай ОлегСтаніславович,приватний виконавецьвиконавчого округуМиколаївської областіБулахевич СтепанВікторович,про визнаннявиконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Казанківського районного суду Миколаївської області з вказаним позовом до ТОВ «ФК «Онлайн Фінанс», треті особи: приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай О.С., приватний виконавець виконавчого округу Миколаївської області Булахевич С.В., про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
За змістом ст. 12 ЦПК Україницивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Згідно з ч. 1ст. 13 ЦПК Українисуд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї документами, суд вважає, що позовну заяву слід залишити без руху, так як вона не відповідає вимогам ст. ст. 175 - 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 177ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК Українирозмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Позовна заява містить також клопотання про звільнення від сплати судового збору. На обґрунтування вказаного клопотання позивач посилається на той факт, що на час подання позову вона є не працевлаштованою та вартість судового збору для неї є непомірна велика.
Вивчивши матеріали позовної заяви, приходжу до слідуючого висновку.
Як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п. 29 постанови «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» № 10 від 17 жовтня 2014 року із змінами і доповненнями, єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору та його звільнення є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків, довідка щодо заборгованості по аліментам тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Відповідно до ч. 1ст. 136 ЦПК Українисуд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Звертаю увагу, що відповідно до частини другоїстатті 8 Закону № 3674-VI, звільнення, відстрочення або розстрочення сплати судового збору на певний строк на підставах, визначених частиною першоюстатті 8 Закону №3674-VIє правом, а не обов`язком суду.
Тлумаченнястатті 136 ЦПК Українитастатті 8 Закону України «Про судовий збір»свідчить, що підставою для відстрочення чи розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, є врахування судом майнового стану сторони.
Відповідно дост. 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям»малозабезпечена сім`я - сім`я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім`ї. Для застосування вказаних підстав для звільнення від сплати судового збору є наявність доказів, які підтверджують приналежність особи до малозабезпеченої сім`ї.
До клопотання про звільнення від сплати судового збору позивачем надана довідка з Казанківського відділу Баштанської філії Миколаївського обласного центру зайнятості, з якої вбачається, що позивач, ОСОБА_1 не перебуває на обліку в Казанківському відділені Баштанської філії МОЦЗ як безробітня.
Згідно з відомостей Державного реєстру про доходи вбачається, що в державному реєстрі відсутня інформація про отримані доходи лише за 3 квартал 2023 року.
Надані до суду відомості про суми заробітку для нарахування пенсії вбачається, що вказана інформація надана вибірково, лише за 2013 - 2016 роки та не містять даних про отримуваний дохід, в тому числі з інших джерел за період часу з 2017 - 2023 роки.
Відсутня інформація також про інших членів сім`ї (чоловіка, батьків та інших працездатних та працевлаштованих членів сім`ї).
Вищенаведене дає підстави для висновку, що доказів на підтвердження обставин про те, що ОСОБА_1 є малозабезпеченою особою, на які позивач посилається в наданому клопотані, суду не надано, а тому підстави для звільнення чи відстрочення від сплати судового збору відсутні.
Сам по собі факт, що позивач не перебуває на обліку в Казанківському відділені Баштанської філії МОЦЗ як безробітня, не є безумовними підставами для звільнення чи відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи викладене, вважаю, що в задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору необхідно відмовити.
Оскільки позивачу відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення від сплати судового збору, приходжу до висновку про необхідність залишення позовної заяви ОСОБА_1 про визнання виконавчого напису таким що не підлягає виконанню без руху.
Згідно ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на час подання позовної заяви становить 1211,20 грн.
Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Виходячи з викладеного, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, оскільки позивачу необхідно доплатити судовий збір і подати до суду оригінал квитанції в підтвердження його сплати в сумі 1211,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Онлайн Фінанс», треті особи: приватний нотаріус Житомирського міського нотаріального округу Горай Олег Станіславович, приватний виконавець виконавчого округу Миколаївської області Булахевич Степан Вікторович, про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, - залишити без руху.
Запропонувати ОСОБА_1 усунути вказані у мотивувальній частині ухвали недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, доплати судовий збір в сумі 1211,20 грн. та подати до Казанківського районного суду Миколаївської області документи на підтвердження сплати судового збору (або підстави від його відстрочення).
Роз`яснити, що у випадку, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Іщенко Х.В.
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117603884 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Іщенко Х. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні