Справа № 571/510/24
Провадження №2/571/171/2024
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"13" березня 2024 р. смт Рокитне
Суддя Рокитнівського районного суду Рівненської області, Верзун О.П., розглянувши позовну заяву адвоката Ковалевича Станіслава Павловича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся в суд із вказаним позовом до відповідача про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини.
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Представник позивача у поданій заяві зазначає про наявність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору як учасника бойових дій. Позивач на підтвердження наявності у нього певного статусу надав до суду копію посвідчення серії НОМЕР_1 про наявність статусу учасника бойових дій.
Згідно із з п.13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 12.02.2020 у справі № 545/1149/17 (провадження № 14-730цс19) зазначено, що «…відповідно до пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI учасники бойових дій під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються від сплати судового збору у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Разом з тим, зазначена норма має відсильний характер та не містить вичерпного переліку справ, в яких учасники бойових дій та прирівняні до них особи звільняються від сплати судового збору. Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення та членів їх сімей, встановлені Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». У статті 22 цього ж Закону передбачено, що особи, на яких поширюється дія цього нормативного акта, отримують безоплатну правову допомогу щодо питань, пов`язаних з їх соціальним захистом, а також звільняються від судових витрат, пов`язаних з розглядом цих питань. Перелік пільг учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них, визначені у статті 12 цього Закону. Отже, вирішуючи питання про стягнення судового збору з особи, яка має статус учасника бойових дій (прирівняної до нього особи), для правильного застосування норм пункту 13 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI суд має враховувати предмет та підстави позову; перевіряти чи стосується така справа захисту прав цих осіб з урахуванням положень статей 12, 22 Закону № 3551-XII…».
Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права. Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Зміст заявлених позивачем вимог, розірвання шлюбу укладеного з відповідачем та визначення місця проживання дитини, свідчить, що вони не пов`язані з порушенням прав позивача як учасника бойових дій, а тому позивач не звільняється від сплати судового збору на підставі п.13 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».
Поданий позов про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини також не стосується соціального і правового захисту учасників бойових дій.
Відтак, позивач повинен сплатити судовий збір у порядку та розмірі, визначених Законом України «Про судовий збір». Ставка судового збору при зверненні до суду з позовом становить 1211 грн. 20 коп.
З наведеного вбачається, що належним способом усунення недоліків є сплата суми судового збору за дві вимоги немайнового характеру, а саме: розірвання шлюбу, визначення місця проживання дитини (1211,20х2=2422,40) та подання до суду документа на підтвердження такої сплати.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 187 ЦПК України,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву адвоката Ковалевича Станіслава Павловича, який діє в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дитини, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаного недоліку, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали суду.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів ГУК у Рівн.обл/отг Рокитне/22030101,
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012494,
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.),
Рахунок отримувача: UA938999980313131206000017529,
Код класифікації доходів бюджету: 22030101,
Призначення платежу: *;101;
Роз`яснити позивачеві, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала в частині визначення розміру судового збору може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня постановлення ухвали, в іншій частині оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Рокитнівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117610403 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Рокитнівський районний суд Рівненської області
Верзун О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні