13.03.2024
Справа №642/1173/24
Провадження № 1-кс/642/930/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2024 року слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Харкові клопотання ст. слідчого Другогослідчого відділу (здислокацією ум.Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м.Полтаві, ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів по кримінальному провадженню за № 62024170020001287 від 01.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
встановив:
Ст. слідчий Другогослідчого відділу (здислокацією ум.Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м.Полтаві, ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з даним клопотанням, в якому просив надати тимчасовий доступ з вилученням копій документів з приводу знаходження на стаціонарному лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ХМР ОСОБА_5 .
В обгрунтування клопотання слідчий вказав, що Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Харкові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, за процесуального керівництва відділу Харківської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, відомості про яке, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 62024170020001287 від 01.03.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Встановлено, що до Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Харкові) ТУ ДБР у м. Полтаві, із ГУНП в Харківській області, надійшло повідомлення, що 01.03.2024, орієнтовно о 05:00, у м. Харкові, по вул. Шевченка, відбулась дорожньо транспортна пригода за участі службового транспортного засобу Національної поліції України, внаслідок чого, пасажир вказаного транспортного засобу, ОСОБА_5 , згідно відповіді з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 05.03.2024, отримала тілесні ушкодження: травма носу, закритий перелом кісток носу без зміщення, набряк м`яких тканин носу.
Разом з тим, ОСОБА_5 , 01.03.2024, була доставлена до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ХМР, де і перебувала на стаціонарному лікуванні.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КК України, злочином є порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспортного засобу особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.
За таких обставин, у органу досудового розслідування виникла необхідність в одержанні дозволу на тимчасовий доступ і вилучення копій документів з приводу знаходження на стаціонарному лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ХМР ОСОБА_5 .
Зазначені документи і відомості, що в них містяться, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень та проходження лікування ОСОБА_5 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, надала заяву про розгляд клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримує у повному обсязі.
Представник володільця документів також в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі.
Враховуючи положення ч. 4 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає можливим розглянути клопотання у відсутність сторін.
Згідно положень ч.4 ст. 107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється
Дослідивши надані матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ст. 84КПКУкраїни доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність і відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Як зазначено у ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно п.2 ч.1 ст. 162 КПК України, до охоронюваноїзаконом таємниці,яка міститьсяв речахі документах,належать: 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Для встановлення істини по справі органу досудового розслідування необхідно отримати вказану витребувану інформацію.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.
Вищезазначена інформація, до якої слідчий просить надати доступ, у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів, а іншими способами встановити відомості, які підлягають доказуванню неможливо.
Враховуючи, що вищевказані документи містять відомості про лікарську таємницю, тому в органу досудового розслідування відсутня можливість в отриманні таких документів, які необхідні для призначення і проведення відповідних судових експертиз, і тим самим встановлення істини по провадженню.
Таким чином, клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163 КПК України, слідчий суддя,-
у х в а л и в:
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому Другогослідчого відділу(здислокацієюум.Харкові)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованого ум.Полтаві, ОСОБА_6 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Харківської міської ради, за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, а саме: медична карта стаціонарного хворого, епікриз, рентгенограми, знімки (у тому числі, збережені на носії інформації) тощо, з приводу знаходження на лікуванні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у період з 01.03.2024 - ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , з приводу отриманих тілесних ушкоджень, внаслідок дорожньо транспортної пригоди (госпіталізована 01.03.2024).
Строк дії ухвали - 2 місяці з дня її постановлення.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117616386 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Грінчук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні