Справа № 595/143/24
Провадження № 2/595/124/2024
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.03.2024 місто Бучач
Бучацький районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого - судді Созанської Л.І.,
за участю секретаря судового засідання Шпуняр О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Оринник Надія Сергіївна, до Бучацької міської ради про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Оринник Н.С., звернулася в суд з позовом до відповідача Бучацької міської ради про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати її чоловіка ОСОБА_2 , якій за життя передавались у приватну власність земельні ділянки, площею 0,07 га для обслуговування житлових і господарських будинків та 0,50 га для ведення особистого підсобного господарства, що розташовані на території с. Зелена Чортківського району Тернопільської області. Приватизація вказаних земельних ділянок ОСОБА_2 була розпочата та проводилася відповідно до порядку передбаченого Декретом Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 15-92 «Про приватизацію земельних ділянок», Порядком передачі земельних ділянок у приватну власність громадянам України, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 15 лютого 1993 року № 10, та ЗК України 1990 року. ОСОБА_2 за життя не виготовила технічну документацію та не оформила належним чином право власності на земельні ділянки. На час смерті ОСОБА_2 з нею проживав син ОСОБА_3 , який прийняв спадщину після смерті матері в порядку ст. 1268 ЦК України. ІНФОРМАЦІЯ_2 помер чоловік позивачки ОСОБА_3 . Позивачка у встановленому порядку спадщину прийняла. Їхні з чоловіком сини ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від прийняття спадщини відмовились, подавши відповідні заяви нотаріусу. У зв`язку з тим, що процедуру приватизації земельних ділянок спадкодавцем ОСОБА_2 розпочато, однак не завершено, позивачка вимушена звертатися з позовом до суду, у якому просить визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на завершення приватизації земельної ділянки, загальною площею 0,57 га, розташованої на території с. Зелена Чортківського району Тернопільської області, а саме площею 0,07 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд, та площею 0,50 га для ведення особистого підсобного господарства, які були передані безоплатно у приватну власність ОСОБА_2 на підставі рішення Зеленської сільської ради Бучацького району Тернопільської області № 11 від 29 грудня 1995 року.
Ухвалою судді Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 січня 2024 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник - адвокат Оринник Н.С., до Бучацької міської ради про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом. Постановлено розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Відповідно до ухвали суду від 06 лютого 2024 року за клопотанням представника позивача, адвоката Оринник Н.С. витребувано у приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Тернопільської області Одіжинської Л.Б. (48400, вул. Галицька, 84 а, м. Бучач Чортківського району Тернопільської області) належним чином засвідчену копію спадкової справи до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
14 лютого 2024 року до Бучацького районного суду Тернопільської області приватним нотаріусом Чортківського районного нотаріального округу Тернопільської області Одіжинською Л.Б., на виконання ухвали суду від 06 лютого 2024 року, надано копію спадкової справи № 68/2021 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
Згідно ухвали Бучацького районного суду Тернопільської області від 29 лютого 2024 року закрито підготовче провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , інтересах якої діє представник - адвокат Оринник Н.С., до Бучацької міської ради про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки в порядку спадкування за законом, справу призначено до судового розгляду по суті.
Представник позивача, адвокат Оринник Н.С. в судове засідання не з`явилася, однак подала суду заяву, в якій вказала, що позов підтримує і просить справу розглядати у її відсутності.
Представник відповідача Бучацької міської ради в судове засідання не з`явився, однак згідно поданого відзиву вказав, що при прийнятті рішення по даній справі покладається на розсуд суду і просить суд справу розглядати у його відсутності.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд встановив наступні обставини справи.
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого Підзамочківською сільською радою Бучацького району Тернопільської області 22 вересня 1970 року, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , в графі батько записаний « ОСОБА_6 », в графі мати - « ОСОБА_2 ».
Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 , виданого 12 квітня 2010 року Зеленською сільською радою Бучацького району Тернопільської області, ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, у виді земельних ділянок, площею 0,07 га для обслуговування житлових і господарських будинків та 0,50 га для ведення особистого підсобного господарства, які розташовані в с. Зелена Чортківського (раніше Бучацького) району Тернопільської області, що підтверджується випискою з рішення № 11 від 29 грудня 1995 року, виданого Зеленською сільською радою народних депутатів Бучацького району Тернопільської області.
За життя, 10 березня 2006 року ОСОБА_2 склала заповіт, посвідчений секретарем виконкому Зеленської сільської ради Бучацького району Антонів М.С., який зареєстровано в реєстрі за № 8, згідно якого все своє майно, де б воно не було і з чого б воно не складалось, і взагалі все те, що їй належатиме на день смерті, і на що за законом вона матиме право заповіла ОСОБА_3 .
ОСОБА_3 в шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця фактично спадщину прийняв, оскільки проживав разом із спадкодавцем в АДРЕСА_1 , що підтверджується довідкою № 138 від 21 грудня 2023 року, виданою Бучацькою міською радою Тернопільської області.
Як вбачається з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 75569742 від 25 січня 2024 року, наданої на запит суду Бучацькою державною нотаріальною конторою, 15 лютого 2011 року Бучацькою державною нотаріальною конторою заведено спадкову справу № 86/2011 до майна померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 . Вказана спадкова справа заведена на підставі заяви ОСОБА_3 від 15 лютого 2011 року про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 (заповіт посвідчений секретарем Зеленської сільської ради 10.03.2006 року по реєстру за №08). Інших спадкоємців у ОСОБА_2 ні за законом, ні за заповітом не встановлено. Таким чином, ОСОБА_3 єдиний спадкоємцем майна померлої ОСОБА_2 15 лютого 2011 року державним нотаріусом Бучацької ДНК Максимовичем С.В. видано ОСОБА_3 свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку площею 2,33 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Зеленської сільської ради Бучацького району Тернопільської області, належну спадкодавцю на підставі Державного акту на право приватної власності на земельну ділянку серії ЯА № 781698, виданого Бучацькою РДА від 28 жовтня 2005 року; свідоцтво про право на спадщину за заповітом на грошові вклади з нарахованими процентами та компенсаціями, що зберігаються в Бучацькому відділенні ВАТ «Державний Ощадний Банк України» №6354 м. Бучач Тернопільської області на рахунках №№ НОМЕР_8, НОМЕР_3 , НОМЕР_4 та належали спадкодавцю на підставі ощадних книжок виданих вищевказаним відділенням..
Згідно постанови Верховної Ради України № 807-IX від 17 липня 2020 року «Про утворення та ліквідацію районів», утворено Чортківський район у склад територій якого увійшов Бучацький район.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_5 , виданим Бучацьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Чортківському районі Тернопільської області Південно-Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).
Після смерті ОСОБА_3 спадщина відкрилася за законом.
Із свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_6 , виданого 12 листопада 1994 року Хмелівською сільською радою Теребовлянського району, вбачається, що ОСОБА_3 зареєстрував шлюб із ОСОБА_1 , у зв`язку з чим остання змінила прізвище на « ОСОБА_1 ».
Як слідує з довідки № 139, виданої 21 грудня 2023 року Бучацькою міською радою Тернопільської області, на момент смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця с. Зелена Бучацького району Тернопільської області, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , на час відкриття спадщини постійно проживали та перебували на реєстраційному обліку за адресою: АДРЕСА_1 дружина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , син ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та син ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Як вбачається з інформаційної довідки зі Спадкового реєстру № 75565817 від 25 січня 2024 року, наданої на запит суду приватним нотаріусом Одіжинською Л.Б., 16 вересня 2021 року приватним нотаріусом Одіжинською Л.Б., заведено спадкову справу № 68/2021 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 .
Вказана спадкова справа заведена на підставі заяви ОСОБА_1 від 16 вересня 2021 року про прийняття спадщини за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 .
Цього ж дня, 16 вересня 2021 року, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , синами померлого, подавались заяви про відмову від прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_3 .
Інших спадкоємців у ОСОБА_3 за законом не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 є єдиним спадкоємцем майна померлого ОСОБА_3 . 12 вересня 2022 року ОСОБА_9 подала нотаріусу заяву, в якій просила видати їй свідоцтво про право на спадщину за законом, а саме на: - житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами за адресою: АДРЕСА_1 ; - земельну ділянку площею 2,3277 га, кадастровий номер 6121281300:01:001:0214, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, Зеленська сільська рада; - земельну ділянку площею 2,2986 га, кадастровий номер 6121281300:01:001:0092, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, Зеленська сільська рада, та подала необхідні документи, в тому числі Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, Свідоцтва про право на спадщину за заповітом на вищевказані земельні ділянки, видані державним нотаріусом Бучацької ДНК 15.02.2011 року та 27.10.2015 року.
12 вересня 2022 року приватним нотаріусом Одіжинською Л.Б. видано ОСОБА_1 : свідоцтва про право на спадщину за законом на: житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ; земельну ділянку площею 2,3277 га, кадастровий номер 6121281300:01:001:0214, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, Зеленська сільська рада; земельну ділянку площею 2,2986 га, кадастровий номер 6121281300:01:001:0092, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться за адресою: Тернопільська область, Бучацький район, Зеленська сільська рада.
Відповідно до відповіді приватного нотаріуса Чортківського районного нотаріального округу Тернопільської області Одіжинської Л.Б. № 9/01-16 від 18 січня 2024 року, через відсутність належним чином оформлених документів, що посвідчують право власності на земельні ділянки площею 0,07 га та площею 0,50 га, що належали ОСОБА_3 , нотаріус не вчиняє нотаріальні дії, тому для вирішення даного питання ОСОБА_1 необхідно звернутися до суду.
Відповідно до роз`яснень, які містяться в абзаці 3 пункту 23 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Відповідно до ст. ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини (ч. 1 ст. 1222 ЦК України).
В силу ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
В силу вимог ч. 3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 цього кодексу, він не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені. До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для їх обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.
ОСОБА_3 , як спадкоємець за заповітом, прийняв спадщину після смерті матері ОСОБА_2 , однак у встановленому порядку не оформив прав на земельні ділянки площею 0,07 га та 0,50 га, що розташовані в с. Зелена Чортківського району. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 помер. Після його смерті дружина ОСОБА_1 , як спадкоємець першої черги за законом, прийняла спадкове майно згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України.
Подавши заяви приватному нотаріусу, сини ОСОБА_4 та ОСОБА_5 відмовилася від прийняття спадщини за законом після померлого батька ОСОБА_3 .
За життя ОСОБА_2 рішенням шостої сесії двадцять другого скликання Зеленської сільської ради народних депутатів Бучацького району Тернопільської області № 11 від 29 грудня 1995 року передано ОСОБА_2 безоплатно у приватну власність земельні ділянки, загальною площею 0,57 га, а саме: земельну ділянку площею 0,07 га для обслуговування житлових і господарських будинків; земельну ділянку площею 0,50 га для ведення особистого підсобного господарства.
Згідно з пунктом «г» частини першої статті 81 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.
Пунктом «а» частини третьої статті 152 ЗК України передбачено, що захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, зокрема, шляхом визнання права.
Згідно ст. 118 Земельного Кодексу України початком процедури приватизації земельної ділянки є звернення громадянина з заявою (клопотанням) до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 125 ЗК України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 травня 2013 року, № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» роз`яснено наступне. Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку. Не підлягають задоволенню позовні вимоги спадкоємців про визнання права власності на земельну ділянку, щодо якої спадкодавцем розпочато, але не завершено процедуру приватизації.
Відповідний правовий висновок викладений у постанові Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 06 серпня 2021 року у справі № 370/1854/20, також у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 350/67/15-ц, провадження 14-652цс18, у постановах Верховного Суду від 13 червня 2018 року у справі № 128/1911/15-ц, від 30 червня 2020 року у справі № 623/633/17, від 25 березня 2020 року у справі № 158/1672/17, де визначено, що якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі статтею 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.
На підставі абз. 2 п. 1 розділу X «Перехідні положення» ЗК України рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року «Про приватизацію земельних ділянок», є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
До 01 січня 2013 року державна реєстрація земельних ділянок, які передавалися у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснювалась з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки. Реєстрація державних актів на право власності здійснювалась у книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі.
З 01 січня 2013 року у зв`язку з набранням чинності Закону України «Про Державний земельний кадастр» державні акти на право власності чи право постійного користування земельною ділянкою не видаються, а право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» шляхом внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
ЗК України, у редакції на момент виникнення спірних правовідносин, встановлював, що набуття права власності на земельну ділянку та перехід права власності на земельну ділянку в порядку спадкування має місце за наявності наступних юридичних фактів у їх сукупності: ухвалення рішення компетентного органу про передання у власність земельної ділянки спадкодавцю; виготовлення технічної документації на земельні ділянки; визначення меж земельної ділянки в натурі; погодження меж земельної ділянки із власниками чи користувачами суміжних земельних ділянок; одержання у встановленому порядку державного акта на землю; державна реєстрація права власності на земельну ділянку. Якщо зазначені вимоги спадкодавцем не дотримано - право власності на конкретні земельні ділянки не виникає та відповідно до статті 1216 ЦК України не переходить до спадкоємців у порядку спадкування, за винятком встановлених випадків, на які поширюється дія пункту 1 розділу Х «Перехідні положення» ЗК України.
Якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі статтею 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім`я спадкоємця, а не права власності на земельну ділянку.
Аналогічний правовий висновок викладено у постанові Великої Палати Верховного Суду від 20 березня 2019 року у справі № 350/67/15-ц та постановах Верховного Суду від 13 червня 2018 року у справі № 128/1911/15-ц, від 30 червня 2020 року у справі № 623/633/17, від 25 березня 2020 року у справі № 158/1672/17, від 17 квітня 2019 року у справі № 723/1061/17, від 29 серпня 2019 року у справі № 554/1195/17, від 04 листопада 2020 року у справі № 545/1631/19 та від 24 грудня 2021 року у справі № 343/1341/20.
Отже, у випадку, якщо спадкодавець за життя розпочав процедуру приватизації земельної ділянки, проте не отримав на неї право власності у зв`язку зі смертю, спадкоємці у порядку спадкування набувають право на завершення приватизації.
За наведених обставин судом встановлено, що спадкодавець ОСОБА_2 за життя розпочала процедуру приватизації земельної ділянки, загальною площею 0,57 га, яка складається із земельної ділянки площею 0,07 га, та земельної ділянки площею 0,50 га, що розташовані в с. Зелена Чортківського району, спадкоємець ОСОБА_3 спадщину прийняв та не завершив процедуру приватизації, а тому позивачка ОСОБА_1 , яка прийняла спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_3 , має право на завершення процедури приватизації земельної ділянки.
Отже, суд дійшов висновку про захист права позивачки у спосіб визнання за нею права на завершення приватизації та здійснення за нею державної реєстрації права власності на земельну ділянку, у зв`язку з чим позов підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 2, 4, 12, 13, 76-80, 247, 258-268, 273, 352- 355 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1222, 1223, 1225, 1235, 1261 ЦК України, ст. ст. 81, 118, 125, 126, 131 Земельного кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на завершення приватизації земельної ділянки, загальною площею 0,57 га, яка складається із земельної ділянки площею 0,07 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських споруд, та земельної ділянки площею 0,50 га для ведення особистого підсобного господарства, розташованих на території с. Зелена Чортківського району Тернопільської області, які були передані безоплатно у приватну власність ОСОБА_2 на підставі рішення Зеленської сільської ради Бучацького району Тернопільської області № 11 від 29 грудня 1995 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_7 , місце проживання: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Бучацька міська рада, місцезнаходження: майдан Волі, 1 м. Бучач Тернопільської області, 48400, код ЄДРПОУ: 04058479.
Суддя: Л. І. Созанська
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2024 |
Оприлюднено | 15.03.2024 |
Номер документу | 117618635 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Созанська Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні