Ухвала
від 13.03.2024 по справі 757/11256/24-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11256/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора третього відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією Украі?ни та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,

ВСТАНОВИВ:

12.03.2024 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора третього відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією Украі?ни та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (ЄДРПОУ 42323848).

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке 14.12.2023 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023000000002306 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 364 КК України.

Установлено, що у період з 12.12.2023 по 02.02.2024 група компаній, маючи ознаки фіктивності, а саме: кінцевий бенефіціарний власник юридичної особи є керівником, бухгалтером або підписантом, відсутність працівників на товариствах та контрагентами клієнта є особи, стосовно яких у банку є негативна інформація, здійснили перерахунок 193,67 млн гривень, в якості оплати за тканину зі штучних волокон, на адресу ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (ЄДРПОУ 42323848), керівник та засновник якої є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на даний час офіційно не працевлаштований, веде аморальний спосіб життя, неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності, що може свідчити про його суто номінальну роль в управлінні товариством.

У подальшому посадовими особами ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» у період з 13.12.2023 по 25.01.2024 років здійснено перерахування коштів на користь нерезидента «Trading Pride SP. Z O.O.», на загальну суму 4,24 млн доларів США (еквівалент 159,84 млн гривень), в якості передоплати за тканину згідно контракту №ТР-СІ-08/12/23.

Так, АТ «Укрсиббанк» повідомило до Державної служби фінансового моніторингу України (далі ДСФМУ) про зупинення, на підставі ч. 1 ст. 23 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів», фінансової операції, пов`язаної із спробою перерахування 06.02.2024 ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (до 27.03.2023 ПП «ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ЦЕНТР «АНШЛАГ» (ЄДРПОУ 42323848) у сумі 21,53 млн грн, відкритий в AT «Сенс Банк» 06.02.2024.

Окрім вищезазначеного повідомлення, ДСФМУ від 2 суб`єктів фінансового моніторингу отримано 24 повідомлення щодо фінансових операцій, проведених за участю ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп», за період з 16.10.2023 по 24.01.2024, на загальну суму 162,33 млн грн, які у своїй більшості пов`язані з перерахуванням коштів за кордон по зовнішньоекономічному контракту на користь компанії «Trading Pride SP. Z.O.О.», направлену на ухилення від сплати податків (службовими особами останніх) та подальшу легалізацію доході] шляхом перерахування (в якості оплати за тканину зі штучних волокон коштів за кордон на користь польської компанії «Trading Pride SP. Z O.O.» (власником якої є громадянка України - ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ).

Так, 16.02.2024 ДСФМУ призупинено до 15.03.2024 рух грошових коштів ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» на суму 21 528 669 грн. рахунок НОМЕР_1 .

Відповідно до інформації наданої Департаментом запобігання фінансовим операціям, пов`язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом Державної податкової служби України, ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (ЄДРПОУ 42323848) не подано до контролюючого органу податкові розрахунки сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за 2кв. 4кв. 2023 року, у зв`язку з чим неможливо встановити наявність трудових ресурсів та взаємовідносин (нарахування та виплати доходів) з фізичними особами підприємцями.

Аналізом Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що 93% всього податкового кредиту сформовано з ризиковими контрагентами.

На даний час органом досудового розслідування встановлено, щоПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (ЄДРПОУ 42323848) має рахунки у наступних банківських установах, зокрема:

- НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , які відкриті у АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005), що розташований за адресою:м. Київ, вул. Андріївська 2\12;

- НОМЕР_5 , відкритого у АТ «Сенс Банк» (МФО 300346), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 100;

- НОМЕР_6 , відкритого АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 32.

Відомості, викладені у даному клопотанні, підтверджуються доказами, отриманими під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження, у тому числі зібраними оперативними підрозділами в ході виконання доручень слідчих.

Таким чином, у ході досудового слідства у кримінальному провадженні зібрано достатньо доказів та встановлені вагомі обставини, які свідчать, що перелічені вище банківські рахунки використовувались для вчинення розслідуваного кримінального правопорушення, а грошові кошти, які знаходяться на них, набуто кримінально протиправним шляхом.

Постановою слідчого від 29.02.2024 кошти, які знаходяться на вказаних банківських рахунках суб?єкта господарювання, визнано речовими доказами у кримінальному провадженні, оскільки вони набуті кримінально протиправним шляхом, тобто відповідають критеріям, визначеним ст. 98 КПК України.

З урахуванням вказаних обставин, з метою забезпечення збереження даних речових доказів від їх відчуження чи інших негативних наслідків, які можуть перешкодити проведенню всебічного та повного досудового розслідування, зважаючи на те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження, сторона обвинувачення вважає за необхідне накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на вказаних вище банківських рахунках.

В судове засідання прокурор не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності, в якій вимоги вказаного клопотання підтримав, просив його задовольнити.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Дослідивши в нарадчій кімнаті матеріали, надані органом досудового розслідування, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Враховуючи викладене, з метою збереження вказаних речових доказів, оскільки на даний час є підстави вважати, що грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп», на які прокурор просить накласти арешт, відповідають критеріям визначеним в ст. 98 КПК України та визнані речовими доказами у даному кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задовольнити клопотання, оскільки аналіз наданих в розпорядження слідчого судді матеріалів, свідчить про те, що прокурором наведено правові підстав для арешту зазначеного майна, можливість використання його як доказу в кримінальному провадженні, в межах якого подано клопотання, а так само, розумність і співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках ПП «Рекламна Агенція Інфініті Груп» (ЄДРПОУ 42323848), а саме:

- НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , які відкриті у АТ «УкрСиббанк» (МФО 351005), що розташований за адресою:м. Київ, вул. Андріївська 2\12 ;

- НОМЕР_5 , відкритого у АТ «Сенс Банк» (МФО 300346), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 100;

- НОМЕР_6 , відкритого АТ «Банк Кредит Днiпро» (МФО 305749), який розташований за адресою: м. Київ, вул. Жилянська, 32, у частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять, а також сплати податків, зборів, обов`язкових платежів, із обов`язковим зазначенням дати та часу.

Ухвала про арешт майна виконується негайно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117625316
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/11256/24-к

Ухвала від 13.03.2024

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні