У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №338/250/24
14 березня 2024 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді - Куценка О. О., секретаря судового засідання Двібородчин І.В. за участю: позивача ОСОБА_1 , представника позивача адвоката Боднарчука А.М., представника відповідачів адвоката Повха І.Д. розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в селищі Богородчани клопотання представника позивача адвоката Боднарчука Андрія Михайловича про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи,
в с т а н о в и в:
20 лютого 2024 року до Богородчанського районного суду Івано-Франківської області надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Тлумацький відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Івано-Франківському районі Івано-Франківської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання батьківства та внесення запису про батька до актового запису про народження дитини.
Ухвалою суду від 21 лютого 2024 року було відкрито провадження по справі та призначено підготовче судове засідання.
12березня 2024року черезсистему «Електроннийсуд» надійшлоклопотання представникапозивача адвокатаБоднарчука А.М., у якому він просить призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, посилаючись на те, що для повного та всебічного з`ясування всіх обставин справи є всі підстави для призначення судової молекулярно-генетичної експертизи.
Клопотання обгрунтовує тим, що згідно копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 , виданого 10 листопада 2021 року, батьками малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вказано ОСОБА_4 та ОСОБА_1 .
Відповідно до Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України №00033593250 від 09 листопада 2021 року,вбачається що реєстрація народження проведена відповідно до частини першоїстатті 135 СК України(за вказівкою матері).
Позивач стверджує, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 є біологічним батьком малолітнього ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Зайцеве Донецької області виконуючи свій військовий обов`язок ОСОБА_5 , загинув, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_2 .
Відповідно до звіту ДНК про встановлення спорідненості від 09 серпня 2023 року між дитиною ОСОБА_3 та дідусем ОСОБА_6 імовірність спорідненості складає 81,972237 %.
В підготовчому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представник адвокат Боднарчук А.М., підтримали заявлене клопотання про призначеннясудової молекулярно-генетичноїекспертизита просили його задовольнити. Представник зазначив, що йому не відомо де на цей час зберігається генетичний матеріал загиблого ОСОБА_5 , а тому просили зобов`язати відповідача по справі(батька загиблого) надати необхідні біологічні зразки для проведення такої експертизи.
Відповідач в підготовче судове засідання не з`явився, його представник адвокат Повх І.Д. пояснив, що відповідач не має заперечень проти призначення такої експертизи та вважає її обов`язковою.
Представник третьої особи підготовче в судове засідання не з`явився. 13 березня 2024 року до суду подали лист, у якому просили судовий розгляд провести без участі представника третьої особи.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного.
Відповідно до ст.103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Обставини, які позивач прагне з`ясувати в результаті проведення судової молекулярно-генетичної експертизи, мають істотне значення для правильного розгляду цивільної справи, їх перевірка потребує спеціальних знань в галузі генетики. Відтак, з метою повного та всебічного розгляду цивільної справи необхідно призначити судову молекулярно-генетичну експертизу.
Відповідно до ст.104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
У п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 р. № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» роз`яснено, що питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це, зокрема, висновку експертизи, у тому числі судової молекулярно-генетичної.
У відповідності до вимог ч. 3, 4 ст. 139 ЦПК України, експерт, спеціаліст чи перекладач отримують винагороду за виконану роботу, пов`язану зі справою, якщо це не входить до їхніх службових обов`язків. Суми, що підлягають виплаті залученому судом експерту, спеціалісту, перекладачу або особі, яка надала доказ на вимогу суду, сплачуються особою, на яку суд поклав такий обов`язок, або судом за рахунок суми коштів, внесених для забезпечення судових витрат.
Враховуючи, що для встановлення відповідного факту встановлення батьківства, необхідні спеціальні знання, суд дійшов висновку, що клопотання позивача у справі про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи є обґрунтованим та відповідає вимогам діючого цивільно-процесуального законодавства, у зв`язку з чим вважає необхідним призначити по справі експертизу для підтвердження наявності чи відсутності кровного споріднення між загиблим ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та малолітнім ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Оскільки, для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи потрібний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.103, 252, 253, 258-261 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Клопотання представника позивача адвоката Боднарчука А.М. про призначення судової молекулярно-генетичної експертизи, - задовольнити.
Призначити судову молекулярно-генетичну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- чи є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , матір`ю якого є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ?
Проведення судової молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України (76005, м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, буд. № 14).
Дозволити експертам Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України при проведенні судової молекулярно-генетичної експертизи повне або часткове знищення об`єктів дослідження, у тому числі й генетичного матеріалу загиблого ОСОБА_5 у випадку наявності такого матеріалу.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
Зобов`язати ОСОБА_2 та ОСОБА_1 разом із ОСОБА_3 , прибути на виклик експерта у визначений день і час до Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, для відбору біологічних зразків, необхідних для проведення експертизи.
Попередити позивача та відповідача про наслідки ухилення від участі в експертизі, передбачені ст.109 ЦПК України. Роз`яснити, що уразі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження по справі зупинити до отримання висновку судової молекулярно-генетичної експертизи.
Оплату за проведення судової молекулярно-генетичної експертизи у справі покласти на позивача у справі ОСОБА_1 .
Копії матеріалів цивільної справи № 338/250/24 та ухвали суду направити на адресу Івано-Франківського науково-дослідного експертно-криміналістичному центру МВС України (76005, м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, буд. № 14).
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала суду, в частині зупинення провадження у справі, може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом 15 днів з дня проголошення ухвали.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_3 , т.м. НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_5 , м.т. 0977957897
Суддя:
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2024 |
Оприлюднено | 15.03.2024 |
Номер документу | 117642720 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Куценко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні