Ухвала
від 05.03.2024 по справі 344/3526/24
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/3526/24

Провадження № 1-кс/344/1652/24

У Х В А Л А

05 березня 2024 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , представника заявника ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду клопотання про скасування арешту майна, -

В С Т А Н О В И В:

в клопотанні вказано, що 21 грудня 2023 року на підставі ухвал слідчих суддів Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області у справах №344/22340/23 (провадження №1-кс/344/8665/23), №344/23903/23 (провадження №1-кс/344/9245/23), №344/23943/23 (провадження №1-кс/344/9262/23) було проведено обшуки у відповідно до вказаних в зазначених ухвалах суду об`єктах. Під час вказаних обшуків було вилучено документи та речі, які в повному складі перелічені в описах до протоколів обшуків від 21 грудня 2023 року. Вважає, що вилучене під час обшуків майно має бути повернуто власнику без завдання шкоди та ускладнень досудовому розслідуванню.

Адвокат в судовому засіданні підтримав скаргу, пояснив, що йому не відомо чи накладався арешт на вилучене майно.

Слідчий в судовому засіданні заперечував щодо задоволення клопотання, оскільки обшук проводився на підставі ухвали слідчого судді Івано-Франківського міського суду та майно вилучалось за перелік, зазначеним в ухвалі.

Судом встановлено наступні обставини.

Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 24.11.2023 року надано дозвіл на проведення обшуку житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення, вилучення речей та документів, чорнові записи, мобільні термінали та сім-карти, планшетів, ноутбуків, комп`ютерів, флеш-карт, магнітних носіїв інформації, грошових коштів.

21 грудня 2023 року складено протокол обшуку та опис майна, вилученого під час проведення обшуку.

Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 19.12.2023 рокунадано дозвіл на проведення обшуку транспортного засобу(тягача) «Volvo», державний номерний знак НОМЕР_1 , який належить на праві приватної власності ОСОБА_5 тавикористовується у господарській діяльностіТОВ «Черкаський Арматурно-Механічний Завод» (ЄДРПОУ 43450696),з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення та вилучення вказаного транспортного засобу як знаряддя вчинення злочину, а також документів, що свідчать про фінансово-господарські операції проведені з ТОВ «ОВС-Енерджі», чорнові записи, мобільні термінали та сім-карти осіб, які причетні до придбання незаконно виготовлених нафтопродуктів (пічного палива), їх реалізації, транспортування та зберігання, планшети, ноутбуки, флеш-карти, на яких можуть міститися відомості щодо обліку незаконно виготовлених та придбаних нафтопродуктів, обрахунку витрат, отримання прибутків від реалізації незаконно виготовленої чи необлікованої продукції, дані щодо придбання продукції, кошти, отримані від злочинної діяльності, та інші речі, предмети та документи, які свідчать про вчинення вищевказаних кримінальних правопорушень.

21 грудня 2023 року складено протокол обшуку та опис майна, вилученого під час проведення обшуку.

Ухвалою Івано-Франківського міського суду від 19.12.2023 рокунадано дозвіл на проведення обшуку на земельній ділянці із кадастровим номером: 7110136400:02:018:0080, що розташована за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить на праві приватної власності Черкаській міській раді (ЄДРПОУ 25212542), використовуються у господарській діяльності ТОВ «Черкаський Арматурно-Механічний Завод» (ЄДРПОУ 43450696), з метою виявлення та вилучення: документів, що свідчать про фінансово-господарські операції проведені з ТОВ «ОВС-Енерджі», чорнових записів, мобільних терміналів та сім-карт осіб, які причетні до придбання незаконного виготовлених нафтопродуктів (пічного палива), їх реалізації, транспортування та зберігання, планшетів, ноутбуків, комп`ютерів, флеш-карт, на яких можуть міститися відомості щодо обліку незаконно виготовлених та придбаних нафтопродуктів, обрахунку витрат, отримання прибутків від реалізації незаконно виготовленої чи необлікованої продукції, а також ємностей з незаконно виготовленими нафтопродуктами (в тому числі пічним паливом), даних щодо придбання продукції, коштів, отриманих від злочинної діяльності.

21 грудня 2023 року складено протокол обшуку та опис майна, вилученого під час проведення обшуку, та акт прийому-передачі.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України передбачено, що на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора, яка полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Статтею 169 КПК України передбачено, що тимчасово вилучене майно повертається особі, у якої воно було вилучено: 1) за постановою прокурора, якщо він визнає таке вилучення майна безпідставним; 2) за ухвалою слідчого судді чи суду, у разі відмови у задоволенні клопотання прокурора про арешт цього майна; 3) у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 171, частиною шостою статті 173 цього Кодексу; 4) у разі скасування арешту; 5) за вироком суду в кримінальному провадженні щодо кримінального проступку.

Законодавцем у ст. 167 КПК України визначено, що тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення. Тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Так,відповідно до вимог ч. 7 ст. 236 КПК України, вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

Згідно ч. 5 ст. 171 КПК України щодо тимчасово вилученого майна слідчим подається клопотання про його арешт або таке - повертається особі, в якої було вилучено. Щодо речей та документів, на відшукання яких надано дозвіл в ухвалі про проведення обшуку, то накладення на них арешту КПК України не передбачає.

Такого висновку дійшла колегія суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду в постанові від 23.01.2020 у справі № 457/1485/13-к.

Вилучені речі в ході проведення обшуку, дозвіл на вилучення яких був наданий за відповідним судовим рішенням не набуває статусу тимчасово вилученого майна.

А томувилучене вході обшукумайно,яке проситьповернути заявник, в розумінні ч. 7 ст. 236 КПК України не належить до тимчасово вилученого майна.

Так, відповідно дост.7 КПК Українив якості загальної засади кримінального провадження проголошено змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно дост. 95 КПК Українисуд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 цього Кодексу.

В п. 3 ст. 26 КПК України вказано, що слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Таким чином, перед судом не доведено наявності правових підстав для повернення речей, вилучених в ході проведення обшуку.

Усі інші пояснення сторін, їх докази і арґументи не спростовують висновків суду, зазначених в цьому судовому рішенні, їх дослідження та оцінка судом не надала можливості встановити обставини, які б були підставою для ухвалення будь-якого іншого судового рішення.

Відповідно до зазначеного суд, -

П О С Т А Н О В И В:

в задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення05.03.2024
Оприлюднено15.03.2024
Номер документу117645092
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна

Судовий реєстр по справі —344/3526/24

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

Ухвала від 05.03.2024

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Бородовський С. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні