Справа №766/2856/24
н/п 1-кп/766/2496/24
УХВАЛА
07.03.2024 м. Херсон
Херсонський міський суд Херсонської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника потерпілого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_6
розглянувши упідготовчому судовомузасіданні матеріаликримінального провадження№ 62024080200000203від 17.02.2024року заобвинуваченням ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,у вчиненнікримінальних правопорушень,передбачених ч.2ст.27,ч.3ст.28,ч.2ст.365,ч.2ст.27,ч.5ст.186,ч.1ст.263КК України, -
ВСТАНОВИВ
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, виходячи з тяжкості злочинів, у вчиненні яких він обвинувачується та наявності ризиків, передбаченихст.177 КПК України, що були враховані при обранні йому запобіжного заходу, наявність яких продовжує існувати.
У разі продовження судом строку запобіжного заходу, прокурор просив покласти на обвинуваченого ОСОБА_6 наступні обов`язки :
- прибувати за кожною вимогою до прокурора та суду;
- повідомляти прокурора, суд про зміну місця свого проживання;
- утримуватися від спілкування із потерпілими, свідками та обвинуваченими у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Представник потерпілого підтримав клопотання прокурора.
Захисник та обвинувачений заперечували проти продовження строку запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, просили обрати відносно обвинуваченого запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний період доби, посилаючись на відсутність заявлених прокурором ризиків.
Вислухавши учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Ухвалою Миколаївського апеляційного суду від 21.02.2024 року щодо обвинуваченого ОСОБА_6 було обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням на нього певних обов`язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 315 КПК України, під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити, продовжити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 181 КПК України, домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Відповідно до ч. 1ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватись від суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для справи; незаконно впливати на потерпілого, свідка, експерта, спеціаліста; вчинити інше кримінальне правопорушення.
Крім наявності ризиків, зазначених уст. 177 КПК України, суд при вирішенні питання про продовження запобіжного заходу зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, про які зазначено уст.178 КПК України
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, ОСОБА_6 , до якого застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, обвинувачується, у вчиненні злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Враховуючи ступінь тяжкості вищезазначених злочинів, які відносяться, зокрема, до тяжких та особливо тяжких злочинів, суворість, передбаченого законом покарання, особу обвинуваченого, суд приходить до висновку, що наявність ризиків, передбачених положеннямист.177 КПК України,продовжує існувати,а томуз метоюзапобігти спробамобвинуваченого ОСОБА_6 переховуваннявід суду, незаконно впливати на свідків та потерпілих, які ще не допитані судом, а також з метою забезпечення виконання процесуальних рішень, суд вважає за необхідне продовжити строк цілодобового домашнього арешту, оскільки судове провадження неможливо завершити до його спливу.
Об`єктивних даних, які б свідчили що вказаний захід забезпечення кримінального провадження не виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи обвинуваченого, судом на даному етапі не встановлено.
А тому, виходячи з наведеного, суд вважає, що продовження строку цілодобового домашнього арешту є виправданим, оскільки цього вимагають інтереси суспільства, які не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважають над принципом поваги до особистої свободи.
Водночас, у задоволенні клопотання прокурора в частині покладення на обвинуваченого обов`язків прибувати за кожною вимогою до прокурора ; повідомляти прокурора про зміну місця свого проживання слід відмовити, оскільки норми Кримінального процесуального кодексу України не передбачають покладення таких обов`язків на обвинуваченого на стадії судового провадження в суді першої інстанції.
Отже, клопотання прокурора необхідно задовольнити частково.
На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 176-178, 199, 369, 376 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора задовольнити частково.
Продовжити до 05.05.2024р. включно строк дії запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, що був встановлений ухвалою Миколаївського апеляційного суду від 21.02.2024 р. у відношенні ОСОБА_6 , із забороною цілодобово не відлучатися з постійного місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу суду, крім часу дії повітряної тривоги, під час якої ОСОБА_6 може перебувати у найблищому бомбосховищі до місця проживання.
Продовжити покладення на ОСОБА_6 обов`язків, визначених в ухвалі Миколаївського апеляційного суду від 21.02.2024 р., до 05.05.2024 р. включно, а саме:
- прибувати за кожною вимогою суду;
- повідомляти суд про зміну місця свого проживання;
- утримуватися від спілкування із потерпілими, свідками та обвинуваченими у даному кримінальному провадженні;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Херсонського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
СуддяОСОБА_1
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117651726 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Рєпін К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні