Ухвала
від 13.03.2024 по справі 420/34901/23
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/34901/23

УХВАЛА

13 березня 2024 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Танцюра К.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області про визнання протиправними дії Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області щодо ненарахування та невиплаті ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2022 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком; визнання протиправними дії Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області щодо ненарахування та невиплаті ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2023 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком; зобов`язання Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області нарахувати ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік як учаснику бойових дій в розмірі 9670 грн. 00 коп; зобов`язання Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області нарахувати ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2023 рік як учаснику бойових дій в розмірі 10465 грн. 00 коп; стягнення з Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік як учаснику бойових дій в розмірі 9670 грн. 00 коп; стягнення з Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2023 рік як учаснику бойових дій в розмірі 10465 грн. 00 коп.

Ухвалою суду від 15.01.2024 повернуто позову заяву ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області в частині позовних вимог щодо нарахування ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2022 рік як учаснику бойових дій .

Разом з тим, ухвалою суду від 15.01.2024 відкрито провадження у адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області в частині позовних вимог про визнання протиправними дії Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області щодо ненарахування та невиплаті ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2023 рік у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком; зобов`язання Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області нарахувати ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2023 рік як учаснику бойових дій в розмірі 10465,00 грн; стягнення з Управління соціального захисту населення Одеської районної державної адміністрації Одеської області на користь ОСОБА_1 щорічну разову грошову допомогу до 5 травня за 2023 рік як учаснику бойових дій в розмірі 10465,00 грн

Судом встановлено, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру судових рішень, ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 22.11.2023 року відкрито провадження у зразковій справі № 440/14216/23 (провадження № Пз/990/6/23) за позовом особи до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними і зобов`язання вчинити певні дії.

Провадження у зразковій справі відкрито у зв`язку із наявністю у провадженні адміністративних судів типових справ, у яких:

1) позивачі є особами з інвалідністю внаслідок війни (ветеранами війни) та мають право на отримання разової грошової допомоги до Дня Незалежності за 2023 рік;

2) позовні вимоги заявлені до органу, уповноваженого здійснювати виплату щорічної разової грошової допомоги до Дня Незалежності;

3) спірні відносини стосуються визначення розміру разової грошової допомоги до Дня Незалежності за 2023 рік та урегульовані одними й тими самими нормами права, а саме: статтею 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", приписами постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 2023 року № 754 "Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань";

4) позивачами у зазначених справах заявлено тотожні позовні вимоги.

Постановою Верховного Суду від 05 березня 2024 року прийнято рішення по справі №440/14216/23 та станом на 13.03.2024 не набрало законної сили.

Відповідно до п. 9 ч.2 ст. 236 Кодексу адміністративного судочинства України, яким встановлено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.

Відповідно до ч.3 ст.291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у даній адміністративній справі до набрання чинності судовим рішенням у зразковій справі № 440/14216/23.

Керуючись ст.ст. 236, 243, 248, 291 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Зупинити провадження у справі до набрання чинності судовим рішенням у зразковій справі № 440/14216/23.

Ухвала суду набирає законної сили у строк та порядок визначений ст. 256 КАС України та оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.294- 296 КАС України.

Суддя К.О. Танцюра

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117659891
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного соціального страхування, у тому числі

Судовий реєстр по справі —420/34901/23

Ухвала від 19.11.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Танцюра К.О.

Ухвала від 13.03.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Танцюра К.О.

Ухвала від 15.01.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Танцюра К.О.

Ухвала від 18.12.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Танцюра К.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні