Справа № 938/217/24
Провадження № 2/938/139/24
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
15 березня 2024 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Верховинського районного суду поступила позовна заява ОСОБА_1 до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на нерухоме майно, а саме: житловий будинок в АДРЕСА_1 , який позначений на плані під літерою «А», загальною площею 81,6 м.кв., житловою площею 30,9 м. кв та складається із коридора площею 22.4 кв.м., кухні площею 17.2 м. кв., кімнати площею 10.2 м. кв., кладови площею 11,1 м. кв., кімнати площею 20.7 м.кв. в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.175-177ЦПК України та віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду, згідно з ч.1 ст. 30 ЦПК України підсудна Верховинському районному суду.
Позивач сплатив судовий збір за подання до суду позовної заяви.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
За положеннями ч. 1 ст.11ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
З метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, враховуючи складність справи з урахуванням конкретних обставин справи, необхідно за правилами загального позовного провадження відкрити провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні.
Отже розгляд цієї справи необхідно проводити за правилами загального позовного провадження, відкрити провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому засіданні.
У позовній заяві в якості учасників справи, окрім позивача та відповідача, позивач зазначає третю особу, - Верховинську державну нотаріальну контору Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.
Суд звертає увагу, що саме лише зазначення в позовній заяві певного підприємства чи організації або фізичної особи як третьої особи, без вирішення судом питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін.
В той же час, позивачем не обґрунтовано, яким чином рішення суду у справі може вплинути на права або обов`язки третьої особи щодо однієї із сторін.
Таким чином, для вирішення питання щодо залучення третьої особи, - Верховинської державної нотаріальної контори Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якості третьої особи, позивачу слід обґрунтувати, яким чином рішення суду у справі може вплинути на її права або обов`язки щодо однієї із сторін.
Наведений вище висновок суду узгоджується з правовою позицією зазначеною у Постанові Великої Палати ВС у справі №990/222/23 (провадження №11-155заі23) від 30.11.2023 року.
Найменування або ім`я сторін, їх місце знаходження або місце проживання:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_2 ;
Верховинська селищна рада Верховинського району Івано-Франківської області код ЄДРПОУ 04357294, вул. І.Франка,3 селище Верховина Івано-Франківської області.
На підставі викладеного, керуючись ст. 187-192, 260, 261, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Верховинської селищної ради Верховинського району Івано-Франківської області про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за заповітом.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання в приміщенні Верховинського районного суду 10.04.2024 року о 16.00 годин.
Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Верховинського районного суду Івано-Франківської області (селище Верховина, вул. Жаб`євська, буд. 76).
Відповідач має право у 15-ти денний строк з дня отримання даної ухвали податисуду відзив на позовну заяву, оформлений згідно з вимогамист. 178 ЦПК України, із долученням до нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України, копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
На підставі ч. 1ст. 193 ЦПК Україниу строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьоїп`ятоїст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьоїп`ятоїст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом.
Запропонувати третім особам надати свої письмові пояснення щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження.
Запропонувати учасникам справи надати відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/.
Виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання.
Забезпечення доказів судом проводиться за правилами, встановленимист.116-119 ЦПК України.
Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.
Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Копію ухвали надіслати учасникам справи разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В підготовче судове засідання викликати учасників справи.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Наталія ЧЕКАН
Суд | Верховинський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117677464 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Верховинський районний суд Івано-Франківської області
Чекан Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні