Ухвала
від 12.03.2024 по справі 308/15741/23
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/15741/23

1-кс/308/1405/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 березня 2024 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора у кримінальному провадженні прокурора відділу обласної прокуратури ОСОБА_6 про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, українця, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, має на утриманні двох дітей, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, у кримінальному провадженні № 12023070000000269, відомості про яке 12.09.2023 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

В С Т А Н О В И В:

Прокурор у кримінальному провадженні прокурор відділу обласної прокуратури ОСОБА_6 звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, у кримінальному провадженні № 12023070000000269, відомості про яке 12.09.2023 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

В обґрунтування клопотання посилається на те, що ОСОБА_7 , маючи умисел на заволодіння бюджетними коштами, належними Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, виділеними для виконання робіт, будучи кінцевим бенефіціаром ТзОВ «БРАЙТ КОНСТРАКШН», код ЄДРПОУ 43143751 (надалі - Товариство), створив з цією метою організовану групу, до складу якої залучив ОСОБА_4 , в якості виконавця, призначивши його директором Товариства, та ОСОБА_8 , в якості пособника, який контролював хід виконання робіт. Зокрема, ОСОБА_7 , будучи депутатом Хустської міської ради та кінцевим бенефіціаром Товариства, володіючи інформацією про умови договору № 23-17/1211021 від 20.06.2023 та проектно-кошторисної документації щодо виконання будівельних робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній», розуміючи, що збільшення прибутку товариства призведе до збільшення його матеріального стану та покращення добробуту, умисно, в умовах воєнного стану, керуючись корисливим мотивом, переслідуючи мету незаконного збагачення, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, але не пізніше 20.06.2023, у невстановленому місці, прийняв рішення заволодіти частиною грошових коштів, передбачених для виконання будівельних робіт по об`єкту: «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній», а в подальшому, не пізніше 28.07.2023, заволодіти частиною грошових коштів, передбачених для виконання будівельних робіт за договором № 23-22/1211021 від 28.07.2023, предметом якого є «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород».

Переслідуючи кінцеву мету, яка полягала в особистому збагаченні за рахунок коштів, отриманих Товариством внаслідок виконання договору № 23-22/1211021 від 28.07.2023 та договору № 23-17/1211021 від 20.06.2023, достовірно знаючи, що взаєморозрахунки з товариством згідно умов договорів здійснюються на підставі виконаних обсягів робіт та їхньої вартості, визначених проектно-кошторисною документацією по об`єктам будівництва, ОСОБА_7 розробив злочинний план вчинення кримінальних правопорушень, який передбачав наступне: завищення вартості виконаних робіт по об`єкту будівництва з подальшим відображенням у довідках про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актах приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в завідомо неправдивих відомостей про їх вартість; невиконання робіт з будівництва об`єкта, передбачених проектно-кошторисною документацією з подальшим відображенням у довідках про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актах приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, завідомо неправдивих відомостей про виконання таких робіт в повному обсязі; без дозволу замовника встановлення обладнання та використання будівельного матеріалу, яке суперечить вимогам проектно-кошторисної документації та вищевказаного Договору, з подальшим відображенням у довідках про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актах приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, завідомо неправдивих відомостей про їх завищену вартість у повній відповідності з проектною документацією; забезпечення складання та підписання представниками сторін виконавця та замовника довідок про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в з відображеними завідомо неправдивими відомостями і подальшим перерахування грошових коштів на рахунок Товариства відповідно до обсягів та вартості робіт, вказаних у цих документах; розподіл між учасниками організованої групи грошових коштів, які надходили на розрахунковий рахунок Товариства, відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», з Державної казначейської служби України за наслідками складання завідомо неправдивих довідок про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в.

Не маючи можливості одноосібно здійснювати заплановані злочини, оскільки для реалізації злочинного наміру потрібна була участь у злочинній діяльності декількох осіб, які б діяли згідно чітко розробленого плану, з розподілом функцій між членами групи, координували свої дії за допомогою підтримання постійного зв`язку, впроваджували та застосовували у своїй діяльності елементи конспірації, що дозволило б уникнути кримінального переслідування з боку правоохоронних органів, а також розуміючи, що під час виконання робіт по об`єктам будівництва: «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній», а в подальшому по об`єкту будівництва «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород», проводиться технічний нагляд, який включає в себе здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва об`єкта, ОСОБА_7 , не пізніше 20.06.2023, більш точну дату встановити не виявилося можливим, запланував створити і очолити організовану групу, у вигляді стійкого об`єднання декількох осіб з числа директора Товариства ОСОБА_4 та депутата Хустської міської ради ОСОБА_8 , відвівши собі при цьому роль організатора, перебуваючи у довірчих відносинах із залученими учасниками організованої групи, довів до їх відома суть злочинного плану.

Відповідно до розробленого ОСОБА_7 злочинного плану, ролі та функції учасників організованої групи були розподілені наступним чином.

ОСОБА_7 , як організатор вчинення злочинів, виконував наступні функції: підібрав та залучив до участі в організованій групі інших її учасників; розподілив між учасниками групи функції у відповідності до попередньо узгодженого ними злочинного плану та контролював їх виконання, забезпечуючи належну організованість групи, спільність та єдність їх дій у ході підготовки та вчинення злочинів; керував діями учасників організованої групи, даючи вказівки, спонукав їх до вчинення злочинів шляхом проведення бесід, надання порад тощо, а також координував їх дії під час вчинення злочинів за допомогою стільникового зв`язку; планував вчинення злочинів та доводив розроблений план до усіх учасників організованої групи; поклав на себе обов`язок з виконання частини механізму злочинної діяльності, оскільки саме він володів інформацією про стан виконання будівельних робіт по об`єкту «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 по вул. Підгірній», а у подальшому по об`єкту «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород»; визначав розподіл неправомірно отриманих грошових коштів між членами групи за незаконну діяльність.

ОСОБА_8 , залучений до організованої групи, виконуючи роль пособника та виконавця у кримінальних правопорушеннях, забезпечував виконання таких функцій: створення усіх необхідних умов для втілення злочинного плану протиправної діяльності; безпосередня організація та забезпечення виконання робіт з «Капітального ремонту внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній» та «Капітального ремонту системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород»; забезпечення своєчасного складання та надання замовнику довідок про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 та актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в, у які вносились завідомо неправдиві відомості про їх завищену вартість у повній відповідності з проектною документацією, шляхом надання порад та вказівок.

ОСОБА_4 , залучений до організованої групи, виконуючи роль співвиконавця кримінальних правопорушень, забезпечував виконання таких функцій: створення усіх необхідних умов для втілення злочинного плану протиправної діяльності; складання та підписання, як службова особа - директор товариства, від імені виконавця робіт актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в та довідок про вартість виконаних будівельних робіт форми КБ-3 із внесеними завідомо неправдивими відомостями про обсяги та вартість виконаних робіт та їх надання стороні замовника робіт - Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради; безпосередня організація та забезпечення виконання робіт з «Капітального ремонту внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній» та «Капітального ремонту системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород».

Організована група, очолювана ОСОБА_7 , характеризувалась наступними ознаками. Всі учасники організованої групи були об`єднані єдиним планом з розподілом функцій, спрямованих на досягнення цього плану, були обізнані про дії кожного з них та схвалювали їх, мали єдиний намір на заволодіння бюджетними грошовими коштами у великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. Привласнення грошових коштів супроводжувалось вчиненням ОСОБА_4 службового підроблення. Для підтримання постійного зв`язку і координації спільних дій, з метою конспірації, а також недопущення викриття злочинної діяльності організованої групи правоохоронними органами, телефонні розмови між її учасниками велися в короткій і прихованій формі, із застосуванням умовних фраз та словосполучень.

Організована група характеризувалася попередньою зорганізованістю в спільне об`єднання 3 осіб для вчинення злочинів, стабільністю, згуртованістю та стійкістю свого складу, тривалістю злочинної діяльності - з червня 2023 по жовтень 2023 року, розробкою та узгодженням планів і способів злочинної діяльності, домовленістю і готовністю до постійного вчинення злочинів кожним із учасників організованої групи та отриманням матеріальних благ від такої діяльності на постійній основі.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 20.06.2023 між департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради в особі директора департаменту ОСОБА_9 , який діє на підставі Положення про департамент міської інфраструктури, затвердженого рішенням ХХХV сесії VIII скликання Ужгородської міської ради № 1265 від 04.05.2023 (замовник) з однієї сторони, та Товариство, в особі директора ОСОБА_4 , що діє на підставі модельного Статуту, з другої сторони (підрядник), укладено договір підряду № 23/17/1211021 від 20.06.2023, предметом якого є «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній».

В цілях оперативної організації та контролю якості, відповідності виконання будівельно-монтажних робіт, використання будівельних матеріалів згідно проектно-кошторисній документації і державним будівельним нормам України, та перевірки відповідності об?ємів фактично виконаних робіт актам виконаних робіт, директором Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради 30.06.2023 видано наказ № 94 про призначення головного спеціаліста відділу технічного нагляду департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_10 (сертифікат серії АТ № 009009) відповідальною за веденням технічного нагляду по об?єкту: «Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. №2 по вул. Підгірній в м. Ужгород».

ОСОБА_7 , будучи кінцевим бенефіціаром Товариства, володіючи інформацією про умови договору № 23-17/1211021 від 20.06.2023, додаткової угоди № 1 від 14.07.2023, додаткової угоди № 2 від 11.08.2023, додаткової угоди № 3 від 04.10.2023 та проектно-кошторисної документації щодо виконання робіт з «Капітального ремонту внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній», діючи умисно, виконуючи роль організатора та керівника у складі організованої групи, в умовах воєнного стану, переслідуючи мету протиправного заволодіння бюджетними коштами, керуючись корисливим мотивом, всупереч: п.п 1.2 Національного стандарту «Правила визначення вартості будівництва» ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі - ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 ), яким визначено, що стандарт носить обов`язковий характер при визначенні вартості будівництва об`єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії; п.п. 6.4.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, яким передбачено, що при визначенні вартості виконаних обсягів робіт і проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи по об`єктах будівництва, зведення яких здійснюється за рахунок державних коштів, застосовуються примірні форми первинних облікових документів «Акт приймання виконаних будівельних робіт» (примірна форма № КБ-2в) і «Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати» (примірна форма № КБ-3), які наведено у додатку Т та додатку У; п.п. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 із змінами, яким передбачено, що акти приймання виконаних будівельних робіт (форми № КБ-2в) містять відповідні реквізити і є первинними документами, що фіксують факт здійснення господарської операції; п. 8 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 із змінами, яким передбачено, що відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку та недостовірність відображених у них даних несуть особи, які склали та підписали ці документи; п. 76 Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду для реалізації інвестиційних проектів соціально-економічного розвитку регіонів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 668 від 01.08.2005, яким передбачено, що роботи та матеріальні ресурси, що використовуються для їх виконання, повинні відповідати вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів у галузі будівництва, проектній документації та договору підряду, володіючи інформацією про фактичні обсяги виконаних робіт на вищевказаному об`єкті та їх вартість, реалізував, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час та спосіб, однак не пізніше 20.06.2023, попередньо розроблений злочинний план та надав вказівку залученому до складу організованої групи директору Товариства ОСОБА_4 , призначеному на посаду рішенням кінцевого бенефіціара ОСОБА_7 № 14/2022 від 14.11.2022, діючому на підставі Модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 27.03.2019, виконуючому організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, про необхідність підписання завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за липень 2023 року, форми КБ-2в, та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати, форми КБ-3, які були складені на підставі проектно-кошторисної документації за вказівкою ОСОБА_7 , не будучи обізнаною у злочинній діяльності організованої групи, бухгалтером Товариства ОСОБА_11 , з внесенням завищеної вартості виконаних будівельних робіт, невиконаного обсягу робіт з будівництва об`єкта та невикористаного матеріалу, що передбачено проектно-кошторисною документацією на загальну суму 1178425 грн. 20 коп. та полягало у самовільному, без згоди замовника, в порушення кошторисної документації, під контролем ОСОБА_4 та ОСОБА_8 встановлення радіаторів іншого, ніж визначено у проектно-кошторисній документації, виробника, типу 22 600 х 1000 у кількості 9 шт.; відсутності кріплення трубопроводів хомутами із шурупом, діаметром 32 мм у кількості 64 шт., діаметром 25 мм у кількості 248 шт., діаметром 20 мм у кількості 1026 шт., а також безпідставного застосування коефіцієнта 1,2 для врахування впливу умов виконання робіт при розрахунку заробітної плати працівникам Товариства на рівні 17930,52 грн при проведенні ремонтно-будівельних робіт в будівлях Ужгородської спеціалізованої ЗОШ І-Ш ст. ЗОШ № 2 по вул. Підгірній, оскільки в липні 2023 року дані будівлі не експлуатувалися по своєму функціональному призначенню у зв`язку з літніми канікулами школярів, що суперечить пункту 4 «Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об?єктів», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від № 281 20.10.2016.

Надалі ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що складені ним, шляхом підписання, офіційні документи за липень 2023 року типової форми КБ-2в та КБ-3 містять завідомо неправдиві відомості щодо вартості виконаних будівельних робіт в частині їх завищення на суму 1 178 425,20 грн, діючи в порушення п. п. 31, 76, 99 Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ № 668 від 01.08.2005, знаходячись в приміщенні Ужгородської міської ради за адресою: м. Ужгород, пл. Поштова, буд. № 3, після підписання вказаних актів інженером з технічного нагляду ОСОБА_10 , надав їх представнику Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_12 з метою підтвердження факту виконаних робіт та в подальшому заволодіння коштами місцевого бюджету на вказану суму.

Крім того, організована ОСОБА_7 група, продовжуючи втілювати єдиний злочинний план, спрямований на заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету, діючи аналогічним чином, шляхом внесення у акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 16.08.2023, форми № КБ-2В, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 16.08.2023, форми № КБ-3, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 16.08.2023, форми № КБ-2В, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 16.08.2023, форми № КБ-3, акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 09.10.2023, форми № КБ-2В, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року від 09.10.2023, форми № КБ-3, акт № 5 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 19.10.2023, форми № КБ-2В, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року від 19.10.2023, форми № КБ-3, акт № 6 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 24.10.2023, форми № КБ-2В, довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року від 24.10.2023, завідомо неправдивих відомостей про вартість виконаних будівельних робіт, що полягало у невиконанні робіт з будівництва об`єкта, передбачених проектно-кошторисною документацією, встановленні іншого обладнання, ніж визначено у проектно-кошторисній документації та безпідставному завищенні вартості товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 1 485 064,57 грн.

Після підписання актів виконаних робіт, не будучи обізнаними у злочинній діяльності організованої групи, головним спеціалістом відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_10 та начальником відділу капітального будівництва вказаного департаменту ОСОБА_12 , Державною казначейською службою здійснено перерахунок грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства НОМЕР_1 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», у загальній сумі 8 736 969,77 грн, частину з яких у подальшому привласнено учасниками злочинного об`єднання шляхом перерахування на особисті рахунки кінцевого бенефіціара товариства ФОП ОСОБА_7 , дружини директора товариства ФОП ОСОБА_13 та в інший невстановлений досудовим розслідуванням спосіб.

Таким чином, у період з липня 2023 по жовтень 2023 року організована ОСОБА_7 група у зазначеному складі вчинила заволодіння коштами місцевого бюджету - коштами Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, виділеними на проведення «Капітального ремонту внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 по вул. Підгірній», на загальну суму 2 663 489,77 грн, що у 600 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 28.07.2023 між Департаментом міської інфраструктури Ужгородської міської ради, в особі директора департаменту ОСОБА_9 , та Товариством, в особі директора ОСОБА_4 , укладено договір підряду № 23-22/1211021 від 28.07.2023, предметом якого є об`єкт будівництва: «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород».

Очолюване ОСОБА_7 злочинне об`єднання - організована група у складі ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , діючи повторно, в умовах воєнного стану, усвідомлюючи, що збільшення прибутку товариства призведе до збільшення їх матеріального стану та добробуту, керуючись корисливим мотивом, переслідуючи мету незаконного збагачення, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час, однак не пізніше 28.07.2023, у невстановленому місці, прийняли рішення заволодіти частиною грошових коштів, виділених на об`єкт будівництва: «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород».

В цілях оперативної організації та контролю якості, відповідності виконання будівельно-монтажних робіт, використання будівельних матеріалів згідно проектно-кошторисній документації і державним будівельним нормам України, та перевірки відповідності об?ємів фактично виконаних робіт актам виконаних робіт, наказом директора Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради від 20.07.2023 № 120 призначено спеціаліста відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_10 відповідальною за веденням технічного нагляду по об?єкту: «Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород».

ОСОБА_7 , будучи кінцевим бенефіціаром Товариства, володіючи інформацією про умови договору підряду № 23-22/1211021 від 28.07.2023, додаткової угоди № 1 від 11.08.2023, додаткової угоди № 2 від 04.10.2023, додаткової угоди № 3 від 13.11.2023 та проектно-кошторисної документації щодо виконання робіт з «Капітального ремонту системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород», діючи умисно, виконуючи роль організатора та керівника у складі організованої групи, переслідуючи мету протиправного заволодіння бюджетними коштами, керуючись корисливим мотивом, повторно, в умовах воєнного стану, реалізовуючи попередньо розроблений та узгоджений всіма учасниками організованої групи злочинний план, у невстановлений досудовим розслідуванням точний час та спосіб, однак не пізніше 28.07.2023, надав вказівку ОСОБА_4 про необхідність підписання завідомо неправдивих офіційних документів, а саме: акту № 1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 16.08.2023, форми КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 16.08.2023, акту № 2 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 01.09.2023, форми КБ-2в, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 01.09.2023, форми № КБ-3, акту № 3 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2023 року від 13.09.2023, форми № КБ-2В, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2023 року від 13.09.2023, форми № КБ-3, акту № 4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 09.10.2023, форми № КБ-2В, довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року від 09.10.2023, форми № КБ-3, які були складені на підставі проектно-кошторисної документації за вказівкою ОСОБА_7 , не будучи обізнаною у злочинній діяльності організованої групи, бухгалтером Товариства ОСОБА_11 , з внесенням завищеної вартості виконаних будівельних робіт, невиконаного обсягу робіт з будівництва об`єкта та невикористаного матеріалу, що передбачено проектно-кошторисною документацією на загальну суму 3 745 750,80 грн та полягало у самовільному, без згоди замовника, в порушення кошторисної документації, під контролем ОСОБА_4 та ОСОБА_8 встановлення радіаторів, радіаторних кранів, циркулярних насосів іншого, ніж визначено у проектно-кошторисній документації, виробника, завищення вартості труб, фітингів, запірної арматури, кріплення, ізоляційних виробів, обладнання теплового вузла та іншого обладнання.

Надалі ОСОБА_4 , достовірно знаючи, що складені ОСОБА_11 та підписані ним офіційні документи: акт № 1 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 16.08.2023 форми КБ-2в, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 16.08.2023, акт № 2 приймання виконаних будівельних робіт за серпень 2023 року від 01.09.2023 форми КБ-2в, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2023 року від 01.09.2023 форми № КБ-3, акт № 3 приймання виконаних будівельних робіт за вересень 2023 року від 13.09.2023 форми № КБ-2В, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2023 року від 13.09.2023 форми № КБ-3, акт № 4 приймання виконаних будівельних робіт за жовтень 2023 року від 09.10.2023 форми № КБ-2В, довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2023 року від 09.10.2023 форми № КБ-3, містять завідомо неправдиві відомості щодо вартості виконаних будівельних робіт в частині їх завищення на суму 3 745 750,80 грн, діючи в порушення п. п. 31, 76, 99 Загальних умов укладання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ № 668 від 01.08.2005, знаходячись в приміщенні Ужгородської міської ради за адресою: м. Ужгород, пл. Поштова, буд. № 3, після підписання вказаних актів інженером з технічного нагляду ОСОБА_10 , яка була відповідальною за веденням технічного нагляду на заначеному об?єкті, надав їх представнику Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_12 з метою підтвердження факту виконаних робіт та в подальшому заволодіння коштами місцевого бюджету на вказану суму.

Після підписання актів виконаних робіт, не будучи обізнаними у злочинній діяльності організованої групи, головним спеціалістом відділу технічного нагляду Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради ОСОБА_10 та начальником відділу капітального будівництва вказаного департаменту ОСОБА_12 , Державною казначейською службою здійснено перерахунок грошових коштів на розрахунковий рахунок Товариства НОМЕР_1 , відкритий в АТ КБ «ПриватБанк», у загальній сумі 11 657 434,80 грн, частину з яких у подальшому привласнено учасниками злочинного об`єднання шляхом перерахування на особисті рахунки кінцевого бенефіціара товариства ФОП ОСОБА_7 , дружини директора товариства ФОП ОСОБА_13 та в інший невстановлений досудовим розслідуванням спосіб.

Таким чином, у період з серпня 2023 по жовтень 2023 року організована ОСОБА_7 група у зазначеному складі вчинила заволодіння коштами місцевого бюджету - коштами Департаменту міської інфраструктури Ужгородської міської ради, виділеними на проведення «Капітального ремонту системи опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 12 по вул. Марії Заньковецької, 17А в м. Ужгород» на суму 3745750,80 грн, що у 600 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

06.03.2024 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 - ч. 1 ст. 366 КК України.

Обґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ч. 2 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 - ч. 1 ст. 366 КК України повністю підтверджується зібраними матеріалами досудового розслідування, доказами.

Вказані докази є вагомими та дають обґрунтовані підстави для підозри ОСОБА_4 , у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення.

Так, ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, який відноситься до категорії особливо тяжких і за який йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

20.12.2023 слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 14.02.2024 включно, з можливістю внесення застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 , покладених на нього обов`язків, передбачених КПК України у розмірі 1 310 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 3 516 040, 00 грн. (три мільйони п`ятсот шістнадцять тисяч сорок) гривень. У разі внесення застави у вказаному розмірі, покладено на підозрюваного ОСОБА_4 обов`язки: 1) прибувати до слідчого, прокурора або суду на першу їхню вимогу; 2) утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв?язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі; 3) не відлучатися за межі території Хустського району Закарпатської області без дозволу слідчого чи прокурора; 4) повідомляти слідчого та прокурора про зміну свого місця проживання та місця роботи (служби); 5) здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в?їзд в Україну.

Окрім того, 29.01.2024 слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду підозрюваному ОСОБА_4 змінено запобіжний захід у виді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю та покладено на підозрюваного ОСОБА_4 такі обов`язки: Заборонити цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого або прокурора; 2) прибувати до слідчого, прокурора або суду на першу їхню вимогу, кожного разу у визначений ними час; 3) утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв?язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі; 4) здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в?їзд в Україну.

Окрім того, 14.02.2024 слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду підозрюваному ОСОБА_4 продовжено запобіжний захід у виді тримання під вартою на запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю до 13.03.2024.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених у п.п. 1, 2, 3, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: ОСОБА_4 може переховуватись від органів досудового розслідування та суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів у кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення.

Разом з тим, у сторони обвинувачення, з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій.

Окрім того, із врахуванням всіх зібраних у даному кримінальному провадженні доказів, в тому числі і вищенаведених, необхідно виконати вимоги ст. 290 КПК України з підозрюваним та його захисником, скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування, які направити до суду для розгляду по суті, що також потребує певного часу.

Провести вказані слідчі дії у п`ятимісячний строк не видалось за можливе у зв`язку з великим обсягом проведених слідчих дій, значною кількістю їх та тривалістю виконання, без яких неможливо завершити досудове розслідування.

На підставі наведеного, прокурор просить продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, раніше не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27 - ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28 - ч. 1 ст. 366 КК України, застосування запобіжного захожу у вигляді домашнього арешту із застосуванням електронного засобу контролю та строк дії покладених на нього згідно ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 29.01.2024 та 14.02.2024 обов`язків, на один місяць, тобто до 13.04.2024.Покласти на підозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки: заборонити цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 без дозволу слідчого або прокурора; прибувати до слідчого, прокурора або суду на першу їхню вимогу, кожного разу у визначений ними час; утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв?язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі;

Прокурор у судовому засіданні клопотання про продовження строку обов`язків підтримав та просив задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у клопотанні та доданих до нього матеріалах кримінального провадження. Зазначив, що просить продовжити саме цей запобіжний захід у об`єднаному кримінальному провадженні, зважаючи на кваліфікацію дій осіб у складі ОГ, ризики є вищими.

Захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_5 заперечила щодо задоволення клопотання, Зазначила, що в даному кримінальному провадженні до підозрюваного застосовано два запобіжні заходи, а саме: застава та цілодобовий домашній арешт. А у зв`язку з тим, що застава є легшим запобіжним заходом, просить відмовити в продовженні строку запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Підозрюваний ОСОБА_4 у судовому засіданні підтримав позицію свого захисника.

Заслухавши позицію прокурора з приводу внесеного клопотання, пояснення підозрюваного та його захисника, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Як встановлено слідчим суддею з Єдиного реєструдосудових розслідувань за номером кримінального провадження 12023070000000269, сформованим станомна 07.03.2024 року, органомдосудового розслідування Головнимуправлінням Національноїполіції вЗакарпатській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.09.2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

06.03.2024 ОСОБА_4 повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 20.12.2023 відносно застосовано відносно ОСОБА_4 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.27- ч. 5 ст.191 КК Українизапобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Встановлено строк дії ухвали про тримання ОСОБА_7 під вартою до 14 лютого 2024 року включно. Визначено розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 , покладених на нього обов`язків, передбаченихКримінальним процесуальним кодексом Українив розмірі 1 310 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 3516040 гривень. У разі внесення застави у вказаному розмірі покладено на підозрюваного ОСОБА_4 , наступні обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора або суду на їх першу вимогу; утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв`язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі; не відлучатися за межі території Хустського району Закарпатської області без дозволу слідчого чи прокурора; повідомляти слідчого та прокурора про зміну свого місця проживання та місця роботи (служби); здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в`їзд в Україну.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.01.2024змінено ОСОБА_4 ,підозрюваному увчиненні кримінальногоправопорушення,передбаченого ч.5ст.27-ч.5ст.191КК України,запобіжний західу видітримання підвартою назапобіжний західу виглядідомашнього арештуіз застосуваннямелектронного засобуконтролю.Покладено напідозрюваного ОСОБА_4 наступні обов`язки:заборонити цілодобовозалишати місцепроживання заадресою: АДРЕСА_1 ,без дозволуслідчого абопрокурора; прибуватидо слідчого,прокурора абосуду наїх першувимогу,кожного разуу визначенийними час;утримуватися відспілкування ізіншими учасникамиу даномукримінальному провадженні,у томучислі задопомогою засобівмобільного зв`язку,мережі Інтернет,а такожчерез соціальнімережі; здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в`їзд в Україну. Встановлено строк дії ухвали про тримання підозрюваного ОСОБА_4 , під домашнім арештом до 14 лютого 2024 року включно.

Ухвалою слідчогосудді Ужгородськогоміськрайонного судуЗакарпатської областівід 14.02.2024продовжено строктримання піддомашнім арештом ОСОБА_4 підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, до 13 березня 2024 року включно, та продовжено покладені на нього обов`язки, а саме: заборонити цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , без дозволу слідчого або прокурора; прибувати до слідчого, прокурора або суду на їх першу вимогу, кожного разу у визначений ними час; утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв`язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі; здати на зберігання до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області свій паспорт (паспорти, якщо їх декілька) для виїзду за кордон, інші документи, що надають право на виїзд із України та в`їзд в Україну.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 22.02.2024 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12023070000000269, відомості про яке 12.09.2023 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_7 , ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, до шести місяців, тобто до 24 березня 2024 року, включно.

Постановою про об`єднання матеріалів досудових розслідувань від 26.02.2024 об`єднано кримінальні провадження №12023070000000336, 12024070000000041, 12023070000000269 та присвоєно номер останнього.

Ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 05.10.2023 у кримінальному провадженні 12023070000000269 застосовано відносно ОСОБА_4 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 190 (сто дев`яносто) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 509960 грн. У разі внесення застави на ОСОБА_8 , у відповідності до ч. 5 ст.194 КПК України, покладено наступні обов`язки: прибувати до слідчого, прокурора та суду на першу вимогу; повідомляти слідчого, прокурора та суд про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними, свідками, експертами, понятими у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.Встановленои строк дії покладених на підозрюваного обов`язків до 21 листопада 2023 року, включно. Вказана застава була внесена згідно з копією квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки №09-97815/1 від 09.10.2023.

Відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 131 КПК України запобіжний захід є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Згідно з ч. 2 ст. 177 КПК України, підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених КПК України.

Згідно з ч. 2 ст. 181 КПК України домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.

Згідно з ч. 1 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Відповідно до ч. 5 ст. 9 КПК кримінальне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до позиції Європейського суду з прав людини, відображеної у пункті 175 рішення від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», «термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п. 32, Series A, N 182), те що вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об`єктивно зв`язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об`єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).

При дослідженні доданих до клопотання доказів, не вирішуючи питання про доведеність вини та правильність кваліфікації дій, слідчий суддя приходить до висновку про наявність обґрунтованої підозри про причетність ОСОБА_4 до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. Обґрунтованість підозри стверджується наявними в долучених на обґрунтування клопотання документах даними, які на даній стадії процесу є достатніми для висновку про обґрунтованість підозри.

Відповідно до положень ст. 12 КК України кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України відносяться до категорії особливо тяжкого злочину та санкцією якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна та кримінальне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, яке згідно зі ст. 12 КК України відносяться до категорії нетяжкого злочину та санкцією якого передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прокурором під час судового засідання доведено, а стороною захисту не спростовано, наявність ризику переховування підозрюваного від органу досудового розслідування, враховуючи тяжкість покарання, яке загрожує останньому у випадку визнання його винним у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень, службові зв`язки, та ризик незаконно впливати на учасників кримінального провадження - свідків, експерта, та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, враховуючи можливість незаконного впливу з урахуванням службової діяльності.

Згідно з ч. 1 ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 КПК України, враховуються в сукупності всі обставини, в тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується; вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого; міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців; наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання; репутацію підозрюваного, обвинуваченого; майновий стан підозрюваного, обвинуваченого; наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого; дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше; наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення; розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.

Враховуючи вік підозрюваного, відсутність відомостей про незадовільний стан здоров`я, що перешкоджає застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту, наявність 2 неповнолітніх дітей, у сукупності існування декількох обставин, які характеризують підозрюваного з позитивної сторони, хоча і заслуговують на певну увагу, але не є тими безумовними факторами, які виключають можливість цілодобового домашнього арешту або ж беззаперечно знижують (зменшують) імовірність реалізації цією особою ризиків, враховуючи також кваліфікацію дій у складі організованої групи.

Слідчий суддя враховує, що запобіжні заходи у кримінальному провадженні обмежують права особи на свободу та особисту недоторканність, гарантовані ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року, а тому можуть бути застосовані тільки за наявності законної мети та підстав, визначених КПК, з урахуванням відповідної практики Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 181 КПК України, домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Орган Національної поліції повинен негайно поставити на облік особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, і повідомити про це слідчому або суду.

Беручи до уваги вищевикладене та зважаючи наявність обґрунтованої підозри, а також те, що прокурором доведено, що ризики, передбачені ст.177КПК України не зменшились та продовжують існувати, дані які характеризують особу, наявні обставини, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали, враховуючи, що строк досудового розслідування продовжено, слідчий суддя вважає, що з метою забезпечення дієвості кримінального провадження та процесуальної поведінки підозрюваного, строк дії запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту слід продовжити в межах строку досудового розслідування, тобто до 24.03.2024 року.

Адреса, за якою продовжується строк дії запобіжного заходу у виді домашнього арешту, визначена ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.01.2024, за якою підозрюваний ОСОБА_4 фактично проживає, а саме: АДРЕСА_2 .

Заперечення сторони захисту стосовно неможливості продовження даного запобіжного заходу через існування іншого запобіжного заходу - застави слідчий суддя не може взяти до уваги, оскільки вважає, що саме даний запобіжний захід здатен забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного, щодо звернення з клопотанням про повернення сплаченої застави сторона не позбавлена була можливості це зробити як раніше, так і в подальшому.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 181, 186, 194, 195, 309, 376, 392, 395 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання прокурора у кримінальному провадженні прокурора відділу обласної прокуратури ОСОБА_6 про продовження застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_4 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, у кримінальному провадженні № 12023070000000269, відомості про яке 12.09.2023 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань задовольнити.

Продовжити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України, строк тримання під цілодобовим домашнім арештом із застосуванням електронних засобів контролю за адресою: АДРЕСА_2 .

Продовжити відносно підозрюваного ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строк виконання покладених обов`язків згідно з ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 29.01.2024 року, 14.02.2024, а саме:

- заборонити цілодобово залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого або прокурора;

- прибувати до слідчого, прокурора або суду на їх першу вимогу, кожного разу у визначений ними час;

- утримуватися від спілкування із іншими учасниками у даному кримінальному провадженні, у тому числі за допомогою засобів мобільного зв`язку, мережі Інтернет, а також через соціальні мережі.

Строк дії даної ухвали про тримання під цілодобовим домашнім арештом визначити до 24 березня 2024 року, включно.

Роз`яснити підозрюваному ОСОБА_4 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.

Згідно з ч. 6 ст. 181 КПК України строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.

Копію ухвали передати для виконання до органу Національної поліції за місцем проживання підозрюваного ОСОБА_4 .

Ухвала слідчого судді щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Закарпатського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 15 березня 2024 року.

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117680024
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку тримання особи під домашнім арештом

Судовий реєстр по справі —308/15741/23

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 12.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 11.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 08.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 08.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 08.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

Ухвала від 08.03.2024

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Логойда І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні