Ухвала
від 14.03.2024 по справі 927/234/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

14 березня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/234/24

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка, розглянувши матеріали за заявою КРЕДИТОРА: Товариства з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» (код 38510234) 14029, м. Чернігів, вул. Авіаторів, 19 03035, м. Київ, а/с № 1 (адреса для листування) (Horovyi.volodymyr@gmail.com)БОРЖНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЧЕМЕР» (код 03799222)17036, с. Чемер Чернігівського району Чернігівської області, вул. Незалежності, 6про відкриття провадження у справі про банкрутство

ВСТАНОВИВ:

11 березня 2024 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» (надалі кредитор) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ЧЕМЕР» (надалі боржник).

В обґрунтування поданої заяви кредитор посилається на наявність у боржника заборгованості в розмірі 617 933,98 грн, яка виникла у зв`язку з неналежним виконанням боржником взятих на себе зобов`язань по своєчасній оплаті товару, поставленого згідно Договорів купівлі-продажу № 31/05 від 31.05.2021, № 25 від 16.08.2021, № 20/08/21 від 20.08.2021, № 09/09/21 від 09.09.2021, № 28 від 20.09.2021, №№ 29 та 30 від 29.12.2021 та № 03/06/22 від 03.06.2022, укладених між сторонами.

Згідно ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі КУПБ), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 34 КУПБ, до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються, зокрема докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.

Однак в порушення вказаних вище приписів діючого законодавства України, заявником відповідні докази до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не додані.

В той же час, п. 16 розділу «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» КУПБ установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування, зокрема, стосовно боржника справу про банкрутство (неплатоспроможність) може бути відкрито без здійснення авансування передбаченої цим Кодексом винагороди арбітражному керуючому на депозитний рахунок суду. У такому разі до заяви про відкриття справи про банкрутство (неплатоспроможність) додається копія укладеної заявником угоди з обраним ним арбітражним керуючим про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений цим Кодексом. Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) відповідно до цього пункту, призначає розпорядником майна або керуючим реструктуризацією арбітражного керуючого, з яким заявником укладено угоду.

Однак відповідна угода Товариством з обюмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство також додана не була.

При цьому, як вбачається з наведеного заявником переліку документів, що додаються до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, пунктами 18, 19 значаться «18. Докази сплати судового збору (тільки на адресу суду); 19. Копія Договору про виконання арбітражним керуючим повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) від 16.02.2024р. (тільки на адресу суду);», однак фактично зазначені докази до заяви додані не були, про що Загальним відділом (канцелярією) Господарського суду Чернігівської області 11.03.2024 був складений відповідний акт № 30/2024 по справі № 927/234/24.

Також ч. 3 ст. 34 КУПБ передбачає, що заява кредитора, крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, повинна містити відомості про розмір вимог кредитора до боржника із зазначенням окремо розміру неустойки (штрафу, пені), яка підлягає сплаті.

В заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство, Товариство з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» вказує, що «З огляду на вимоги, передбачені ст. 34 КУзПБ, зазначаємо, що загальний розмір вимог кредитора до боржника відповідно до поставлених та не сплачених товарів та із застосуванням ст. 625 ЦК України, становить 617 933,98 грн.»

Отже, заява не містить обгрунтованого розрахунку такої суми із зазначенням її складових (основний борг, здійснені на підставі ст. 625 Цивільного кодексу України нарахування, пеня).

У відповідності з ч. 3 ст. 37 КУПБ, господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.

Таким чином, в даному випадку підставами для залишення заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство без руху є її невідповідність вимогам ч. 2, 3 ст. 34, п. 16 розділу «ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ» КУПБ.

Крім того, згідно ст. 6 Господарського процесуального кодексу України у господарських судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.

Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу до їхніх електронних кабінетів, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Електронний кабінет - це персональний кабінет (веб-сервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу. Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.

Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» зобов`язано зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.

Як вбачається із Відповіді № 601238 від 12.03.2024, сформованої засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд», Товариство з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі ЄСІТС «Електронний суд».

У відповідності з ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.

Керуючись ст. 2, 34, 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 174, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» області про відкриття провадження у справі про банкрутство залишити без руху.

Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ» протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху зареєструвати Електронний кабінет в підсистемі ЄСІТС «Електронний суд» та подати до господарського суду разом із заявою про усунення недоліків:

заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, оформлену з дотриманням вимог ч. 3 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства;

докази авансування на депозитний рахунок суду винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень в сумі 63 900,00 грн або докази укладення угоди з арбітражним керуючим про виконання ним повноважень у справі про банкрутство до її закриття з виплатою на умовах, визначених цією угодою, винагороди в розмірі, що не має перевищувати розмір, встановлений Кодексом України з процедур банкрутства;

докази сплати судового збору в розмірі 30 280,00 грн.

Роз`яснити Товариству з обюмеженою відповідальністю «САН-АГРО-КЕМІКАЛ», що в разі неусунення всіх недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата набрання ухвалою законної сили 14.03.2024.

Суддя А.С. Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення14.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117684873
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/234/24

Судовий наказ від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 29.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 17.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 05.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 03.04.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 14.03.2024

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні