Ухвала
від 15.03.2024 по справі 703/1072/24
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/1072/24

2/703/741/24

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

15 березня 2024 року Суддя Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Прилуцький В.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ТОВ «ГРІН ФАКТОР» про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню

встановив:

13 березня 2024 року на офіційну адресу електронної пошти Смілянського міськрайонного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 , яка не скріплена кваліфікованим електронним підписом, що підтверджується довідкою діловода Смілянського міськрайонного суду Черкаської області Даценко Л.П.

Відповідно до частини другої статті 175 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно з частиною восьмою статті 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним підписом учасника справи (його представника).

Частиною першою, другою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» передбачено, що для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».

За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, електронний документ - це оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. ЕЦП використовується в АСДС для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).

Надсилання процесуальних документів в електронному вигляді передбачає також можливість використання сервісу «Електронний суд», розміщеному за посиланням://cabinet.court.gov.ua/login, відповідно, з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.

Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов`язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи.

Натомість, позовна заява ОСОБА_1 надійшла на електронну пошту Смілянського міськрайонного суду Черкаської області в електронній формі без скріплення електронним цифровим підписом позивачки, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.

Зазначене свідчить про використання позивачкою непередбаченого чинним процесуальним законодавством способу звернення до суду із позовною заявою.

У частині четвертій статті 185 ЦПК України закріплено, що суд, встановивши, що позовна заява не підписана позивачем, повертає її позивачу.

Ураховуючи те, що позовна заява ОСОБА_1 не підписана електронним цифровим підписом, тому відповідно до частини четвертої статті 185 ЦПК України указана заява підлягає поверненню позивачці.

Керуючись ст. 43, 175, 185 ЦПК України, суддя,-

ухвалив:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ТОВ «ГРІН ФАКТОР» про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню повернути позивачці.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та протягом 15 днів може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя : В.О. Прилуцький

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення15.03.2024
Оприлюднено18.03.2024
Номер документу117687262
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них

Судовий реєстр по справі —703/1072/24

Ухвала від 15.03.2024

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Прилуцький В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні