Ухвала
від 19.03.2024 по справі 202/3736/24
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 202/3736/24

Провадження № 2-о/202/150/2024

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадженні у справі

19 березня 2024 року суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Мачуський О.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Бахмутський міський центр зайнятості, Товариство з обмеженою відповідальністю «АР-Проект» про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через систему «Електронний суд» звернувся до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська із заявою в якій просить Встановити юридичний факт, припинення з 15 березня 2024 року трудових відносин між ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та Товариством з обмеженою відповідальністю «АР-ПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 41414078) за власним бажанням на підставі ст. 38 КЗпП України.

Дослідивши заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що у відкритті провадження по справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, необхідно відмовити з таких підстав.

Відповідно до положеньст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Згідно з ч. 1ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Статтею 293 ЦПК Українивизначено перелік справ, які розглядаються судом в порядку окремого провадження, зокрема відповідно до п.5 ч.2 даної статті такими є справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до вимог ч. 3ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

У частині першійстатті 315 ЦПК Українивизначено перелік фактів, що мають юридичне значення та які можуть бути встановлені в порядку окремого провадження, який не є вичерпним.

У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення (ч.2ст.315 ЦПК України).

Припинення трудових відносин породжує права та обов`язки як для працівника, так і роботодавця, зокрема і в частині проведення з працівником усіх необхідних розрахунків, а тому у разі припинення трудових відносин між сторонами може мати місце спір щодо дати такого припинення, підстав припинення трудового договору, які визначені трудовим законодавством, та проведення розрахунків тощо.

Отже, заявлені заявником вимоги про припинення трудових відносин підлягають вирішенню в порядку позовного провадження.

Такої ж правової позиції дотримався і Верховний Суд у складі постійної колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у постанові від 16.08.2021 року по справі № 367/643/21.

Згідно ч.4ст.315 ЦПК Українисуддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.

Оскільки з викладеної у заяві вимоги про встановлення факту припинення трудових відносин, вбачається спір про право, така вимога не підлягає розгляду за правилами окремого провадження, а тому, у відповідності до вимог ст. 315 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Бахмутський міський центр зайнятості, Товариство з обмеженою відповідальністю «АР-Проект» про встановлення факту, що має юридичне значення.

Керуючись ст. 315 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі № 202/3736/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Бахмутський міський центр зайнятості, Товариство з обмеженою відповідальністю «АР-Проект» про встановлення факту, що має юридичне значення.

Роз`яснити заявнику, що для захисту своїх прав він має право звернутись до суду в порядку позовного провадження.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська в 15-ти денний строк з дня її складання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя О.М. Мачуський

СудІндустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення19.03.2024
Оприлюднено20.03.2024
Номер документу117738344
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —202/3736/24

Ухвала від 19.03.2024

Цивільне

Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська

Мачуський О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні