Ухвала
від 18.03.2024 по справі 921/78/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

18 березня 2024 року м. ТернопільСправа № 921/78/24 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Хоми С.О.

за участю секретаря судового засідання: Кульчицької Д.О.

Розглянувши в підготовчому засіданні справу

за позовом: Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», 01601, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 6, ідентифікаційний код 20077720;

до відповідача: Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу», 47002, м. Кременець, вул. Вокзальна, 4, ідентифікаційний код 39460902;

про: стягнення 1 518 382,95 грн. заборгованості за надані послуги з розподілу природного газу (основний борг), 99 436,04 грн. 3% річних, 1 418 946,91 інфляційних втрат та судові витрати.

За участю представників,які були присутні до виходу суду в нарадчу кімнату:

-позивача: Єгоров Валерій Сергійович, адвокат, довіреність № 14-287 від 12.12.2023;

-відповідача: Шовкопляс Олександр Федорович, заступник директора з правового забезпечення, довіреність № 134 від 18.03.2024.

Суть справи.

Ухвалою від 19.02.2024 прийнято позовну заяву № без номера, документ сформований в системі «Електронний суд» 14.02.2024 (вх. №92 від 15.02.2024) Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» до розгляду та відкрито провадження у справі №921/78/24 за правилами загального позовного провадження; призначено у справі підготовче засідання на 18.03.2024 року на 14 год. 40 хв.

В судове засідання з`явився представник позивача.

В судове засідання з`явився представник відповідача.

05.03.2024 на адресу електронної пошти суду від Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» надійшов відзив на позовну заяву № 89 від 04.03.2024 (вх. № 1878 від 05.03.2024) у справі № 921/78/24.

Cуд зауважує на тому, що 18.10.2023 набрав чинності Закон України № 3200-IX від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", яким, зокрема, внесено низку істотних змін до Господарського процесуального кодексу України (далі- ГПК України)

Частиною 6 статті 6 ГПК України встановлено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Згідно із частиною 8 статті 6 ГПК України, реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особливості використання електронного підпису в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, визначаються Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення відповідних відомостей.

Відповідно до абзаців 2 та 3 пункту 10 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17.10.2023 № 485), документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми "Електронний суд", якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи Положенням про порядок функціонування окремих підсистем ЄСІТС. Особам, які зареєстрували Електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до Електронного кабінету таких осіб.

Підсумовуючи викладене, господарський суд доходить висновку, що відповідно до ч. 6 ст.6 ГПК України та пункту 10 Положення про ЄСІТС Державне підприємство «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» як юридична особа з 18.10.2023 (набрання чинності змінами ГПК України щодо обов`язкової реєстрації електронних кабінетів в ЄСІТС усіма юридичними особами) повинне зареєструвати свою офіційну електронну адресу в ЄСІТС в обов`язковому порядку.

Отже, з цього часу воно має подавати усі процесуальні документи до Господарського суду Тернопільської області виключно: 1) або в письмовій формі; 2) або в електронному вигляді з використанням сервісу "Електронний суд", розміщеного за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua/login, з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з використанням власного електронного підпису. Аналогічної позиції дотримується Велика Палата Верховного Суду у постанові від 13.09.2023 у справі № 204/2321/22.

Частиною 3 статті 169 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Як вбачається з КП «Діловодство спеціалізованого суду» Державне підприємство «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» має зареєстрований електронний кабінет в ЄСІТС, а отже в силу вищенаведених положень законодавства останній має подавати до суду документи в електронній формі, пов`язані з розглядом справ у суді (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), виключно з використанням підсистеми ЄСІТС "Електронний суд".

Проте зазначений відзив поданий до суду адвокатом шляхом його надсилання на адресу електронної пошти суду, а не з використанням підсистеми "Електронний суд", що є порушенням вищенаведених приписів законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 170 Господарського процесуального кодексу України, письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.

Як зазначено вище, особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Тобто електронний підпис на адресованих суду процесуальних документах в електронній формі має накладатись саме у межах фунціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами.

Згідно частини 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України, суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З огляду на викладене суд приходить до висновку про необхідність повернення відзиву на позовну заяву Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» № 89 від 04.03.2024 (вх. № 1878 від 05.03.2024) у справі № 921/78/24.

Згідно ч.2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках:

1) визначених ч. 2 ст. 202 ГПК України;

2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача;

3) в інших випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст.182 ГПК України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

З огляду на наведене, з метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 42, 46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, для виконання завдань підготовчого провадження, суд ухвалив відкласти підготовче засідання у справі №921/78/24.

Керуючись ст.ст. 6, 165, 169, 170, 182, 183, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

1.Відзив на позовну заяву Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» № 89 від 04.03.2024 (вх. № 1878 від 05.03.2024) у справі № 921/78/24 - повернути без розгляду.

Відзив на позовну заяву Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» № 89 від 04.03.2024 (вх. № 1878 від 05.03.2024) у справі № 921/78/24 та додані до нього документи не підлягають надісланню відповідачу у паперовій формі, оскільки зазначені документи були надіслані в електронній формі на електронну пошту Господарського суду Тернопільської області та роздруковані судом.

2.Відкласти підготовче засідання на 10 квітня 2024 року на 14 год.40 хв.

Підготовче засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: вул. Кн. Острозького, 14 А, м. Тернопіль, 46001, зал судових засідань №2(5 поверх).

3.Позивачу надати суду належним чином засвідчені копії судових рішень, на які позивач посилається у позовній заяві.

4.Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

5.Копію ухвали надіслати:

-позивачу Акціонерному товариству «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» (в Електронний кабінет підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»);

-представнику позивача Єгорову Валерію Сергійовичу (в Електронний кабінет підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»);

-відповідачу Державному підприємству «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» (в Електронний кабінет підсистеми ЄСІТС «Електронний Суд»).

Ухвалу підписано: 19 березня 2024 року.

Суддя С.О. Хома

Дата ухвалення рішення18.03.2024
Оприлюднено21.03.2024
Номер документу117753983
СудочинствоГосподарське
Сутьнеобхідність повернення відзиву на позовну заяву Державного підприємства «Кременецьке управління з постачання та реалізації газу» № 89 від 04.03.2024 (вх. № 1878 від 05.03.2024) у справі № 921/78/24. Згідно ч.2 ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених ч. 2 ст. 202 ГПК України; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені ч. 2 ст.182 ГПК України, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні. З огляду на наведене, з метою правильного і об`єктивного розгляду справи та надання сторонам, передбаченого ст. ст. 42, 46 ГПК України, рівного права на захист своїх прав та охоронюваних законом інтересів, для виконання завдань підготовчого провадження, суд

Судовий реєстр по справі —921/78/24

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 01.05.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 16.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 11.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

Ухвала від 18.03.2024

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Хома С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні