ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"19" березня 2024 р. м ХарківСправа № 922/846/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
розглянувши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд" (61071, м. Харків, пров. Новожанівський, 1); до Комунального підприємства "Харківжитлобуд" (61033, м. Харків, вул. Саперна, 10) про стягнення коштів у розмірі 99 577, 61 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", м. Харків, звернулося до Господарського суду Харківської області з позовом до Комунального підприємства "Харківжитлобуд", м. Харків, про стягнення заборгованості за поставлений товар за договором постачання № 22/02-1-23 від 22.02.2023, у розмірі 99 577, 61 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.
Згідно п. 2 ч.1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, при зверненні до господарського суду з даним позовом, Товариство з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд" повинно було сплатити судовий збір у розмірі 3 028, 00 грн.
Проте, Товариством з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", до позовної заяви не було додано документів, які підтверджують сплату судового збору у відповідному розмірі.
Також, з 18.10.2023 введено в дію Закон України № 3200-IX від 29.06.2023 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами", яким запроваджується обов`язкова для визначеного кола учасників судового процесу в господарських справах реєстрація та використання електронних кабінетів у ЄСІТС.
Згідно з п.2 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява має містити: зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Так, відповідно до ч. 6 ст. 6 ГПК України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
При цьому суд звертає увагу заявника, що відповідно до абз. 2 ч. 6 ст. 6 ГПК України процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Суд зазначає, що заявник - Товариство з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", відповідно до вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України в обов`язковому порядку повинен зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його.
Згідно абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
За таких обставин, господарський суд приходить до висновку, що Товариством з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", була подана до суду позовна заява без додержання вимог, викладених у ст. 164, 172, 174 ГПК України
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Ч. 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищевикладене, господарський суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", м. Харків, без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "БМП Східбуд", м. Харків (вх. № 846/24 від 15.03.2024) - залишити без руху.
2. Позивачу не пізніше 5-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), про що повідомити суд.
- надати докази сплати судового збору в розмірі 3 028, 00 грн.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню згідно з п.5 ст. 174 ГПК України.
Повідомити учасників справи про можливість отримання інформації про роботу суду та щодо розгляду конкретних судових справ на сайті суду, а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України. Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала суду підписана 19.03.2024.
СуддяР.М. Аюповасправа № 922/846/24
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117754084 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Аюпова Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні