Справа № 758/1463/24
Категорія 17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2024 року м. Київ
Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Петрова Д.В.,
за участю секретаря судового засідання Сіренко Б.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Відкрите акціонерне товариство «SELMI» (ВАТ «СЕЛМІ»), про встановлення факту, що має юридичне значення,
У С Т А Н О В И В:
У лютому 2024 року ОСОБА_1 звернулась до Подільського районного суду м. Києва з заявою, в якій просила встановити факт належності громадянці ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - Свідоцтва про право власності на житло від 15.09.2000 року виданого згідно розпорядженням ВАТ «Селмі» №456 від 15.09.2000 року на ім`я ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 . Свої вимоги заявниця мотивує тим, що при видачі вищевказаного Свідоцтва, незважаючи на той факт, що в її свідоцтві про народження НОМЕР_1 від 28.11.1992 її ім`я, прізвище та по-батькові зазначено як ОСОБА_5 , в Свідоцтві було допущено помилку і вказано прізвище, ім`я та по-батькові як ОСОБА_4 .
Заявниця вказує на те, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа необхідне для подальшого розпорядження 1/3 частиною житла, в частині проведення державної реєстрації права власності на нього в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також громадянці ОСОБА_2 , яка володіє 2/3 частками вищевказаного нерухомого майна, а саме 1/3 її частиною згідно Свідоцтва та 1/3 її частини згідно свідоцтва про право на спадщину за законом виданого 27.10.2017 року приватним нотаріусом Сумського міського нотаріального округу Матус Наталією Миколаївною, за спадковою справою №19/2016 зареєстрованого в реєстрі за №760 виданого після смерті її батька ОСОБА_3 .
Ухвалою від 13.02.2024 було відкрито провадження у справі.
У судове засідання заявник не з`явилася, подала заяву в якій просила здійснювати розгляд за її відсутності та задовольнити заявлені вимоги.
Заінтересована особа ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд заяви за її відсутності, не заперечували проти задоволення вимог заяви.
Представник заінтересованої особи ВАТ «Селмі» у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, встановивши обставини справи та перевіривши їх доказами, дійшов наступних висновків.
Згідно статті 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Статтею 15 Цивільного кодексу України визначено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Судом встановлено, що відповідно до Свідоцтва про право власності на житло виданого 15 вересня 2000 року виконавчим комітетом Сумської міської ради згідно розпорядження ВАТ «Селмі» №456 від 15.09.2000 року, ОСОБА_1 належить на праві власності 1/3 квартири, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (на сьогодні АДРЕСА_2 , перейменування здійснено згідно розпорядження міського голови м. Суми, від 19.02.2016 року №43-Р «Про перейменування топонімів м. Суми»)
Разом з тим у тексті свідоцтва ім`я заявниці вказано як « ОСОБА_4 ».
Відповідно до свідоцтва про народження НОМЕР_1 від 28.11.1992 ім`я, прізвище та по-батькові заявниці зазначено як « ОСОБА_5 ».
В паспорті громадянина України № НОМЕР_2 виданого органом №8032 від 08.02.2021 року прізвище, ім`я та по-батькові заявниці також зазначено як « ОСОБА_5 ».
В свідоцтві про шлюб Серії НОМЕР_3 від 15.01.2021 року прізвище, ім`я та по-батькові заявниці зазначено як « ОСОБА_5 », а після державної реєстрації шлюбу змінено на « ОСОБА_1 ».
Вказані обставини дають суду підстави дійти висновку, що має місце розбіжність відомостей в частині зазначення імені заявника у правовстановлюючому документі, а саме Свідоцтві про право власності на житло.
Відповідно до п. 6 ч.1 ст. 315 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Так, громадяни не можуть використати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них прізвище, ім`я, по- батькові, місце чи час народження не відповідають записам у правовстановлюючому документі, якщо хоч і не посвідчують особу, але є необхідними для підтвердження певного права, а установи, які видали ці документи, не можуть виправити допущені в них помилки, відповідно до п. 6 ч. 1ст. 315 ЦПК України, громадяни мають право звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі прізвище, ім`я, по-батькові якої зазначені в документі не збігаються в свідоцтві про народження, паспорті, свідоцтві про смерть, інше.
Проте, сам по собі факт належності документу не породжує для його власника жодних прав, юридичне значення має той факт, що підтверджений документом. Таким чином, для заявників важливим є не саме одержання документа, як оформлення особистих чи майнових прав, що випливають із цього факту, що означає, що в судовому порядку можна встановити належність громадянину такого документа, який є правовстановлюючим.
Враховуючи викладене вище, доводи поданої до суду заяви про встановлення факту належності громадянці ОСОБА_1 правовстановлюючого документу - Свідоцтва про право власності на житло від 15.09.2000 року виданого згідно розпорядженням ВАТ «Селмі» №456 від 15.09.2000 року на ім`я ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 , знайшли підтвердження під час судового розгляду.
Судом встановлено, що розбіжності в документах унеможливлюють належним чином розпорядження майном, а вирішити питання в іншому, окрім судового порядку, заявник позбавлена можливості.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст. 81, 258, 259, 263-265, 315-319, 354 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , відкрите акціонерне товариство «SELMI» (ВАТ «СЕЛМІ»), про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3 правовстановлюючого документа - Свідоцтва про право власності на житло від 15.09.2000 року виданого згідно розпорядженням ВАТ «Селмі» №456 від 15.09.2000 року на ім`я ОСОБА_3 , ОСОБА_2 та ОСОБА_4 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування сторін та інших учасників справи:
заявник - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_4 , адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_3 ;
заінтересована особа - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_5 , адреса реєстрації проживання: АДРЕСА_3 ;
заінтересована особа - Відкрите акціонерне товариство «SELMI» (ВАТ «СЕЛМІ»), код ЄДРПОУ 04799336, місцезнаходження: 40009, Сумська обл., м. Суми, вул. Комсомольська, буд. 68-А.
Суддя Дмитро ПЕТРОВ
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117757447 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Подільський районний суд міста Києва
Петров Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні