Рішення
від 14.03.2024 по справі 759/2459/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/2459/24

пр. № 2-о/759/247/24

14 березня 2024 року Святошинський районний суд м. Києва у складі:

головуючого- судді Петренко Н.О.

за участі секретаря судових засідань Донець Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку окремого позовного провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), заінтересована особа: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ) (01001, м. Київ, пров. Музейний, 2-Д) про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є мамою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

В обґрунтування заяви посилався на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати заявника ОСОБА_2 . На випадок своєї смерті мати склала заповіт. 13.10.2023р. заявник звернувся із заявою до Шостої державної нотаріальної контори про прийняття спадщини та була відкрита спадкова справа № 366/2023. Державний нотаріус Шостої державної нотаріальної контори зазначила на необхідність встановлення факту родинних відносин, оскільки прізвища матері та є відмінним і за сплином шестимісячного строку буде відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину. Така відмінність виникла у зв`язку з тим, що було помилково зазначено по іншому прізвище за українським правописом, у мами « ОСОБА_3 », у мене « ОСОБА_4 ». У свідоцтві про народження заявника зазначено прізвище українською мовою « ОСОБА_4 », де батьком зазначено ОСОБА_5 , а маму ОСОБА_6 . У подальшому батьки уклали шлюб 25.01.1986р., де в свідоцтві про укладення шлюбу прізвища батьків після укладення шлюбу зазначені українською мовою - батько « ОСОБА_3 », мама « ОСОБА_3 ». Факт родинних відносин ОСОБА_1 , як сина та його мами ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом про народження, свідоцтвом про шлюб, заповітом та копіями документів доданих до заяви. Просить заяву задовольнити.

Заявник у судове засідання не з`явився. Просив розглядати заяву без його участі та задовольнити.

Заінтересована особа в судове засідання не з`явилася, належним чином повідомлена про день, час та місце розгляду справи, причини неявки не відомі.

Представник Центрального міжрегіонального управління МЮ (м.Київ) надала письмові пояснення в яких вказала, що розгляд даної справи залишає на розсуд суду.

Суд, дослідивши матеріали справи, письмові докази по справі, встановив наступне.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 .

ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідно до свідоцтва про народження № НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_4 народилася ОСОБА_7 .

З Витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя ІНФОРМАЦІЯ_5 виконком Старостинецької сільської ради Погребищенського району Вінницької області зареєстровано шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_9 .

Відповідно до свідоцтва про народження заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 батьком є ОСОБА_5 , матір`ю ОСОБА_6

ІНФОРМАЦІЯ_6 між ОСОБА_3 та ОСОБА_7 укладено шлюб та після укладення шлюбу присвоєні прізвища : чоловіку ОСОБА_3 , дружині ОСОБА_3 .

За життя ОСОБА_2 склала заповіт від 10.09.2018р. на випадок своєї смерті та заповідала своєму синові ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 земельну ділянку, що розташована на території Старостинецької сільської ради Погребищенського району Вінницької області, кадастровий номер 0523487000:11:000:0012.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку від 23.03.2006р. земельна ділянка, що розташована на території Старостинецької сільської ради Погребищенського району Вінницької області, кадастровий номер 0523487000:11:000:0012 належить ОСОБА_2 .

Окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Перелік справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визначено в ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України.

Перелік фактів, які встановлюються судом, не є вичерпним. За наявності зазначених умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення (п.1 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року №5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення").

Згідно п.1 ч. 1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Частиною 2 ст. 315 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно п.1,6 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Відповідно до п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5, в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян.

Згідно з п. 7 Пленуму Верховного суду України № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв`язку із втратою годувальника. Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.

Відповідно до положень ст. ст. 12, 81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Доказів, які б спростовували юридичний факт, який просить установити заявник, суду не надано і такі не встановлено.

Отже, з урахуванням вищевикладеного, вивчивши надані суду докази на обґрунтування заявлених вимог, повно та всебічно дослідивши надані заявником документи і матеріали, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються вимоги, заявлені заявником ОСОБА_1 , оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, суд дійшов висновку, що заява про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 є обґрунтованою та підтверджена належними та допустимими доказами, а тому підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.95 р., ст. ст. 2, 4, 13, 76-81, 95, 259,263-265, 293, 294,315,319 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ)) про встановлення факту родинних відносин- задовольнити.

Встановити факт родинних відносин, а саме , що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 є мамою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Н.О. Петренко

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.03.2024
Оприлюднено21.03.2024
Номер документу117757522
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:.

Судовий реєстр по справі —759/2459/24

Рішення від 14.03.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

Ухвала від 07.02.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Петренко Н. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні