ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
з питань закриття провадження у справі
18 березня 2024 рокуЛьвівСправа № 380/20613/23 пров. № А/857/25999/23
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі колегії суддів:
судді-доповідача -Довгої О. І.суддів -Кузьмича С. М. Матковської З. М.
розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління ДПС у Львівській області про закриття провадження у справі №380/20613/23 за адміністративним позовом Приватного підприємства «Унізернотрейд» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
01.09.2023 позивач звернувся в суд першої інстанції з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, в якому просив: визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДПС у Львівській області щодо невнесення інформації про узгодження суми бюджетного відшкодування ПП «Унізернотрейд» (код ЄДРПОУ 36119222) у розмірі 205779,00грн. у Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування; зобов`язати Головне управління ДПС у Львівській області внести інформацію щодо узгодження суми бюджетного відшкодування ПП «Унізернотрейд» (код ЄДРПОУ 36119222) у розмірі 205779,00 грн. у Реєстр заяв про повернення суми бюджетного відшкодування; стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства «Унізернотрейд» бюджетне відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 205779,00 грн.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 28 листопада 2023 року адміністративним позов задоволено частково.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати його та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Разом з тим, 12.02.2024 до Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДПС у Львівській області про закриття провадження у справі №380/20613/23 на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України. Вказана заява обґрунтована тим, що 24.10.2023 року відповідальним структурним підрозділом податкового органу було внесено до аналітично-інформаційної системи «Податковий блок» інформаційну довідку щодо узгодження заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ в апеляційному/судовому порядку по ПП «Унізернотрейд» у розмірі 205779,00 грн. Згідно баз даних податкового органу та ІКП платника узгоджена заявлена сума бюджетного відшкодування з ПДВ у розмірі 205 779,00 грн відшкодовано на рахунок ПП «Унізернотрейд» - 31.10.2023 року згідно платіжного доручення №126814903 по №9310665326 від 20.10.2021 року.
Надаючи правову оцінку заявленому клопотанню суд апеляційної інстанції виходить з наступного.
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
Відповідно до висновків Великої Палати Верховного Суду викладених у постанові від 26 жовтня 2023 року по справі №9901/80/21 для закриття провадження у справі на підставі п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України необхідна сукупність таких фактів: самостійне виправлення суб`єктом владних повноважень оскаржуваних порушень; відсутність підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання таких рішень, дій чи бездіяльності протиправними.
Колегія суддів звертає увагу на те, що Кодекс адміністративного судочинства України надає можливість сторонам до ухвалення судового рішення або у процесі розгляду справи самостійно вирішити спір, зокрема шляхом самостійного виправлення суб`єктом владних повноважень допущеної помилки та відновлення порушених прав і законних інтересів особи, а саме закриття провадження у справі, зокрема, щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб`єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення. Водночас, оскільки в адміністративній справі №380/20613/23 ухвалено рішення по суті, яке в подальшому оскаржено відповідачем в апеляційному порядку, положення п. 8 ч. 1 ст. 238 КАС України не підлягають застосуванню судом апеляційної інстанції.
Це свідчить про те, що клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про закриття провадження у справі є безпідставним.
З наведених міркувань, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про безпідставність та необґрунтованість заявленого клопотання, що має наслідком відмову у його задоволенні.
Керуючись статтями 238, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання Головного управління ДПС у Львівській області про закриття провадження у справі № 380/20613/23 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач О. І. Довга судді С. М. Кузьмич З. М. Матковська
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117766659 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них бюджетного відшкодування з податку на додану вартість |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Довга Ольга Іванівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Улицький Василь Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні