Справа № 953/1974/24
н/п 2/953/1949/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" березня 2024 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Бородіна Н.М., розглянувши в м.Харкові позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ), третя особа: Служба у справах дітей Солоницівської селищної ради (код ЄДРПОУ 44025794, адреса: Харківська область, Дергачівський район, смт. Солоницівка, вул. Визволителів, 6) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
встановив:
Позивач, ОСОБА_1 , в особі представника адвоката Багмата П.Д., звернувся до суду з позовом до відповідача, ОСОБА_2 , в якому просить суд:
- позбавити відповідача батьківських прав стосовно неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- стягнути з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в розмірі 1/3 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менше 50 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, починаючи з дня подачі позовної заяви та до досягнення дітьми повноліття;
- судові витрати стягнути з відповідача на користь позивача.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи встановлено, що позовна заява підлягає залишенню без руху, враховуючи її не відповідність вимогам п.2 ч.3 ст. 175, ч.ч. 4, 5 ст.177 ЦПК України.
Так,уподаній позовній заявіне вірно зазначені прізвища позивача та відповідача, а саме « ОСОБА_5 ». Відповідно до копій паспортів, долучених до позову, прізвища позивача та відповідача є « ОСОБА_6 ».
Крім того,позивачем не додано до позовної заяви:
- документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону;
- всіх наявних в нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимог п.3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», позивач звільнений від сплати судового збору за подання позовної заяви про стягнення аліментів.
Вимога щодо позбавлення батьківських прав відноситься до вимог немайнового характеру.
Відповідно до ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 1211,20 грн., який сплачується на відповідний рахунок із зазначенням необхідних реквізитів, які вказані в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.hr.court.gov.ua (адреса сайту суду http://court.gov.ua/sud2018/).
Як вбачається з квитанцій про сплату судового збору, позивачем сплачено судовий збір в загальному розмірі 1211,20 грн. про те, при перевірці зарахування судового збору, станом на 18.03.2024, встановлено, що сума судового збору в розмірі 1073,60 грн. не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України (Квитанція № ТХВМ-СР8Е-5М91-Н16С від 29.11.2023).
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір»,судовий збірсплачується замісцем розглядусправи тазараховується доспеціального фондуДержавного бюджетуУкраїни. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 9 ст. 185 ЦПК України, заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно надати докази того, що сплачена сума судового збору в розмірі 1073,60 грн., згідно квитанції № ТХВМ-СР8Е-5М91-Н16С від 29.11.2023, зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Крім того, в позовній заяві позивач посилається на те, що неповнолітні діти проживають разом з ним та знаходяться на повному його утриманні. Проте доказів, що підтвердження вказаної обставини, не надає.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Слід зазначити, що Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява відповідно до ч.1ст.185 ЦПК Українипідлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.4, 175-177, 185, 260 ЦПК України, суд -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 ), третя особа: Служба у справах дітей Солоницівської селищної ради (код ЄДРПОУ 44025794, адреса: Харківська область, Дергачівський район, смт. Солоницівка, вул. Визволителів, 6) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків, шляхом надання до суду протягом шести днів з дня отримання даної ухвали, позовної заяви із зазначенням: вірно вказаних прізвищ позивача та відповідача, а також наданням: доказів зарахування сплаченої суми судового збору в розмірі 1073,60 грн., згідно квитанції № ТХВМ-СР8Е-5М91-Н16С від 29.11.2023, до спеціального фонду Державного бюджету України; всіх наявних в нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Бородіна Н.М.
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 21.03.2024 |
Номер документу | 117776975 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Бородіна Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні