Справа № 487/2051/24
Провадження № 1-кс/487/1800/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.03.2024 року Слідчий суддя Заводського районного суду міста Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого Першого слідчого відділу (з дислокацією ум.Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 у кримінальному провадженню №12023152270000523 від 14.10.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 406 КК України про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю
ВСТАНОВИВ:
29.02.2024 старший слідчий Першого слідчого відділу (з дислокацією ум.Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_4 в рамках здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, відомості про вчинення якого 14.10.2023 року внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (надалі - ЄРДР) за №12023152270000523, ініціювала перед слідчим суддею вказане клопотання, в якому просила Надати тимчасовий доступ до речей і документів слідчим Першого слідчого відділу (з дислокацією у місті Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , з можливістю вилучити оригінали медичної документації відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеної у період з 13.10.2023 по 16.10.2023, які зберігаються в приміщенні і перебувають у розпорядженні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивоване тим, що іншими способами, тобто без тимчасового доступу до медичної документації, неможливе довести обставини, які передбачається довести обставини правомірності спричинення тілесних ушкоджень та їх тяжкості для визначення кінцевої кваліфікації.
Слідчий до судового засідання не з`явилася, надала до суду заяву, у якій просила розгляд клопотання провести за її відсутності, клопотання підтримала у повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 163 КПК України, у зв`язку з доведеністю стороною кримінальногопровадження,яка звернуласяз клопотанням, достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Перевіривши клопотання, матеріали, якими слідчий його обґрунтував, включаючи витяг з ЄРДР щодо кримінального провадження, в рамках якого воно подано, слідчий суддя дійшов наступного.
Слідчою групою Першого слідчого відділу (з дислокацією у місті Миколаєві) Територіального управління Держаного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023152270000523 від 14.10.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 406 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час досудового розслідування уформі процесуального керівництва здійснюється Миколаївською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Південного регіону.
У ході досудового слідства встановлено, що приблизно о 13.10.2023, о 21:20, військовослужбовець, стрілець помічника гранатометника 3 взводу морської піхоти 2 батальйону морської піхоти військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_7 , перебуваючи на території тимчасового розташування підрозділу військової частини НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_2 , в ході виниклого конфлікту з військовослужбовцем, навідником 3 взводу морської піхоти 2 роти морської піхоти 2 батальйону морської піхоти військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_6 , порушуючи статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, за допомогою закріпленої за ним зброї АК-74 (серійний номер НОМЕР_3 ) спричинив тілесні ушкодження ОСОБА_6 у вигляді вогнепального наскрізного поранення правого стегна, лівого стегна, лівої гомілки, правого передпліччя, контузії лівої стегнової артерії, вогнепальних багатоуламкових переломів правого та лівого стегон, геморагічного шоку ІІ ступеню.
В результаті вказаних дій військовослужбовець військової частини НОМЕР_2 ОСОБА_6 був госпіталізований до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Відповідно до довідки № 385-01-11 від 07.11.2023 встановлено, що ОСОБА_6 був доставлений до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » 13.10.2023 та госпіталізований до реанімаційного відділення і в подальшому, 16.10.2023, виписаний з лікарні.
Для кримінального провадження суттєве значення має медична документація щодо надання медичної допомоги ОСОБА_6 медичними працівниками, оскільки завдяки ній можливе встановити ступінь тяжкості спричинених тілесних ушкоджень, що відповідно до ч. 1 ст. 91 КПК України підлягає доказуванню у кримінальному провадженні.
Вказана медична документація перебуває у володіння Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Ці відомості є фактичними даними на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а відтак, відповідно до ст.ст. 84, 99 КПК України можуть бути використані як доказ.
Згідно ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України).
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За змістом ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до частин 5 та 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 162 КПК України, відомості, які можуть становити лікарську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці та порядок доступу до неї регулюється положеннями ч.5, 6 та 7 ст.163 КПК України
Відповідно до Клятви лікаря, що затверджена Указом Президента України від 15.06.1992 р. №349, - кожен лікар зобов`язується зберігати лікарську таємницю, а також ст.39 «Основ законодавства України про охорону здоров`я» від 19.11.1992 р. №2801-ХІІ пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.
Іншими заходами встановити або довести відомості про зазначені вище обставини не можливо, оскільки така інформація перебуває у володінні у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, слідчим доведено наявність обставин, на які він посилається, та наявність підстав, передбачених частинами 5-7 ст. 163 КПК України, отримати необхідні документи іншим способом неможливо, а тому є підстави для задоволення клопотання. При цьому судом враховується, що з огляду на суть кримінального правопорушення, за яким здійснено правову кваліфікацію кримінального провадження та обсяг слідчих дій, які необхідно вчинити для проведення повного та всебічного досудового розслідування, такий ступінь втручання щодо зазначених вище документів, повністю виправдовує потреби досудового розслідування.
З урахуванням викладеного і керуючись статтями132,160,163,164 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів слідчим Першого слідчого відділу (з дислокацією у місті Миколаєві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_5 , ОСОБА_3 , з можливістю вилучити оригінали медичної документації відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , складеної у період з 13.10.2023 по 16.10.2023, які зберігаються в приміщенні і перебувають у розпорядженні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали до 20.04.2024 року (включно).
Роз`яснити положення частини 1статті 166 КПК України, згідно яким, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів, може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення вказаних документів.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 117781825 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Гаврасієнко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні