ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20.03.2024 Справа № 905/416/24
Суддя Господарського суду Донецької області Чернова О.В., розглянувши матеріали
позовної заяви: Фізичної особи-підприємця Гуторової Галини Володимирівни, м.Слов`янськ Донецької області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг Фармація», м. Харків про стягнення 361960,74грн, з яких 300988,00грн - основний борг, 60972,74грн - пеня,
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець Гуторова Галина Володимирівна, м. Слов`янськ Донецької області звернулася до Господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг Фармація», м. Харків про стягнення 361960,74грн, з яких 300988,00грн - основний борг, 60972,74грн - пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежним виконання відповідачем умов договору оренди №С1/01-20 від 01.01.2020, у зв`язку з чим у відповідача утворилася заборгованість у розмірі 300988,00грн, що стало підставою для нарахування пені.
З дотриманням приписів ст.6 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до Положення про автоматизовану систему документообігу суду, для розгляду справи №905/416/24 визначено суддю Чернову О.В.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вбачає підстави для залишення її без руху з огляду на таке.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до ч.6 ст.6 Господарського процесуального кодексу України Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, будь-які відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету у позивача та відповідача, а також у представника позивача (адвоката), не були зазначені, що є порушенням п.2 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2024 року становить 3028,00грн.
Згідно ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Враховуючи визначену позивачем ціну позову у розмірі 361960,74грн, судом встановлено, що належний розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання відповідного позову складає 5429,41грн.
Працівниками відділу документального забезпечення та контролю (канцелярія) Господарського суду Донецької області складено акт від 15.03.2024 про відсутність вкладень, відповідно до якого у позовній заяві не виявилося вказаних у додатках документів, а саме доказу про сплату судового збору.
Таким чином, матеріали позовної заяви не містять належних доказів сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До позовної заяви позивач долучив опис вкладення до цінного листа, за змістом якого направлено на адресу відповідача позовну заяву з додатками, кількість предметів 1.
З наданого опису вкладення суд позбавлений можливості встановити, які саме документи в якості додатків направлені на адресу відповідача, тому вказаний опис вкладення до цінного листа не приймається судом як належний доказ на підтвердження направлення відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами.
Також, згідно з п.9 ч.3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до положень статті 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (витрат на професійну правничу допомогу, витрат, пов`язаних із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи, витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів та вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду).
Судом встановлено, що позивачем у позовній заяві не зазначений та не наданий окремим додатком до позовної заяви попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Одночасно суд звертає увагу позивача, що попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які він поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи складається не тільки зі сплаченого судового збору, а й з витрат, пов`язаних з розглядом справи.
У разі відсутності інших судових витрат крім витрат зі сплати судового збору, які понесені або потенційно можуть бути понесені позивачем, останній також повинен про це зазначити у тексті позову або у окремій заяві, доданої до нього.
Таким чином, позивачем не дотримані вимоги п.9 ч.3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця Гуторової Галини Володимирівни, м. Слов`янськ Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Лізинг Фармація», м. Харків про стягнення 361960,74грн, з яких 300988,00грн - основний борг, 60972,74грн пеня, залишити без руху.
Надати Фізичній особі-підприємцю Гуторовій Галині Володимирівні, м. Слов`янськ Донецької області строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом надання відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін та представника позивача; доказів сплати судового збору у розмірі 5429,41грн; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з копіями доданими до неї документами листом з описом вкладення (деталізованим).
Роз`яснити Фізичній особі-підприємцю Гуторовій Галині Володимирівні, м. Слов`янськ Донецької області, що в разі неусунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до ч.4, 5 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала складена та підписана 20.03.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Чернова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117786144 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Чернова Оксана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Чернова Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні