ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/828/24
провадження № 2/753/3111/24
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 лютого 2024 року суддя Дарницького районного суду м. Києва Лужецька О.Р., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами цивільну справу за позовною заявою приватного підприємства «Шериф-Пульт 006» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2023 року приватне підприємство «Шериф-Пульт 006» звернулось до суду з позовною заявою до відповідача, ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг.
Свої вимоги позивач мотивував тим, що 30.10.2018 р. між приватним підприємством «Шериф-Пульт 006» та ОСОБА_1 було укладено договір №6028543 про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони. Відповідно до умов даного Договору та додатку №1 до нього, позивач надає відповідачу послуги, а саме: охорона об`єкта, реагування на сигнал «тривога», за адресою АДРЕСА_1 . Вартість послуг 500 грн. за місяць. Відповідно до додатку №1 до договору №6028543 від 30.10.2018 р. позивачем надано відповідачу в користування (оренду) обладнання вартістю 6 300 грн., а саме: «Аякс з брелком». Відповідач зобов`язався своєчасно та у повному обсязі здійснювати оплату послуг, що надаються виконавцем згідно умов договору та повернути обладнання протягом 2-х днів після припинення договірних відносин.
Зазначає, що з липня 2021 р. по 25 липня 2023 р. відповідач не здійснював оплату наданих послуг, внаслідок чого за ним утворила заборгованість, яка складає 6 300 грн.
На адресу відповідача направлено повідомлення-вимогу від 04.12.2023 р., про сплату грошових коштів, якою відповідача повідомлено про розірвання Договору, однак грошові кошти сплачено не було.
Вказує, що відповідач обладнання не повернув та не компенсував його вартість.
Оскільки відповідач зобов`язання за вказаним договором щодо оплати послуг та повернення обладнанняне виконав та має заборгованість, позивач був змушений звернутися з відповідним позовом до суду, в якому просив стягнути з відповідача заборгованість за договором у розмірі 6 300 грн., суму вартості обладнання в розмірі 6 300 грн. тасудові витрати
Ухвалою Дарницького районного суду м. Києва від 23.01.2024 р. відкрито провадження у справі за вищевказаним позовом та призначено справу до судового розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст.174 ЦПК України, при розгляді справи судом у порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 8 ст.178 ЦПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
У відповідності до ст.ст.174, 178 ЦПК України відповідач не скористався своїм процесуальним правом та у встановлений судом строк не подав відзиву на позовну заяву, у зв`язку з чим суд вирішив розглянути справу за наявними матеріалами.
Згідно із частинами 1, 8 ст.279 ЦПК України, розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. При розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення та показання свідків. Судові дебати не проводяться.
Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, зібрані по справі докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
30.10.2018 р. між приватним підприємством «Шериф-Пульт 006» та ОСОБА_1 було укладено договір №6028543 про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони (а.с.23-25).
Відповідно до умов Договору №6028543 від 30.10.2018, та додатку №1 до Договору, позивач надає відповідачу послуги, а саме: охорона об`єкта, реагування на сигнал «тривога», за адресою АДРЕСА_1 . Вартість послуг 500 грн. за місяць (а.с.26).
Згідно додатку №1 до договору №6028543 від 30.10.2018 р. позивачем надано відповідачу в користування (оренду) обладнання вартістю 6 300 грн., а саме: «Аякс з брелком».
Підписанням даного Договору замовник ОСОБА_1 підтверджує, що обладнання ним отримано та буде повернуто протягом 2-х днів після його розірвання (припинення). Замовник вправі викупити обладнання під-час дії даного договору, або при його розірванні (припиненні). (п.5 додатку №1 до Договору)
Відповідно до п.3.2.15. Договору, відповідач зобов`язався своєчасно та у повному обсязі здійснювати оплату послуг, що надаються виконавцем згідно умов договору.
Згідно п. 3.2.13. Договору, відповідач зобов`язавсяпісля припинення договірних відносин одразу, але не більше 2-х днів, повернути виконавцю ПП «Шериф-Пульт 006» обладнання, яке надано замовнику в користування (зазначене в Додатку №1 даного Договору), у стані, придатному до подальшої експлуатації, а у випадку не повернення у встановлений строк замовник зобов`язаний сплатити виконавцю його вартість.
Згідно з п.4.1.4 «а» Договору виконавець має право достроково розірвати договір, попередньо повідомивши про це замовника у разі, якщо останній не здійснює оплату, чи затримує розрахунок по даному договору.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач повністю виконав свої зобов`язання за Договором №6028543 від 30.10.2018 р. про надання послуг за допомогою технічних засобів охоронита надав відповідачу в користування (оренду) вищевказане обладнання.
Однак, відповідач свої зобов`язання за вказаним договором щодо оплати послуг належним чином не виконав, у зв`язку з чим, згідно з розрахунком наданим позивачем, правильність якого перевірена судом, за ним за період з липня 2022 р. по липень 2023 р. утворилась заборгованість яка складає 6 300 грн. (а.с.11).
04.12.2023 р. позивачем направлено на адресу відповідача повідомлення-вимогу, в якій зазначено, що з 26.07.2023 р. послуги передбачені Договором не надаватимуться на підставі п. 4.1.4 Договору, та просив сплатити заборгованість за надані послуги у розмірі 6 300 грн., та суму вартості наданого обладнання в розмірі 6 300 грн. (а.с.18-19,20).
Як вбачається із матеріалів справи, на дату винесення рішення відповідач суму заборгованості в розмір 6 300 грн. не сплатив, обладнання не повернув та не сплатив вартістьобладнання в розмір 6 300 грн.
Згідно ст. 525 ЦК України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
У відповідності до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до змісту ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.
Ст. 614 ЦК України передбачено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини, якщо інше не встановлено договором або законом. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання. Як вбачається з матеріалів справи, зобов`язання не виконані з вини відповідача.
Згідно ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов`язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов`язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала.
Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином; 2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння; 3) повернення виконаного однією із сторін у зобов`язанні; 4) відшкодування шкоди особою, яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.
Згідно із ст. 1213 ЦК України набувач зобов`язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно відшкодовується його вартість, яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.
Відповідно до ч.ч. 1, 6 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Будь-яких заперечень по суті позовних вимог Відповідачем суду не надано.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає встановленим факт порушення прав позивача, тому позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості за надані послуги в розмірі 6 300 грн., суми вартості наданого обладнання в розмірі 6 300 грн., є законними і обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Розподіл судових витрат здійснити відповідно до ст. 141 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 525, 526, 530, 610 ЦК України, ст.ст. 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 265, 268, 279 ЦПК України
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву приватного підприємства «Шериф-Пульт 006» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором про надання послуг- задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь приватного підприємства «Шериф-Пульт 006» (код ЄДРПОУ 41964129, місцезнаходження: Київська обл., Бориспільський район, с. Гнідин, вул. Мєшкова, 20) заборгованості за Договором №6028543 від 30.10.2018 р. про надання послуг за допомогою технічних засобів охорони,в розмірі 6 300 грн., суму вартості наданого обладнання в розмірі 6 300 грн., судові витрати по справі у вигляді судового збору в сумі 2 684 грн.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
СУДДЯ О.Р. ЛУЖЕЦЬКА
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2024 |
Оприлюднено | 22.03.2024 |
Номер документу | 117791558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Лужецька О. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні