Рішення
від 21.03.2024 по справі 280/1010/24
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

21 березня 2024 року о/об 12 год. 00 хв.Справа № 280/1010/24 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Махунові В.В., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія (вул.Істоміна, буд.31-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69089; код ЄДРПОУ 13637791)

до 1.Державної податкової служби України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393); 2.Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663)

про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Повне товариство ОСОБА_1 і Компанія (надалі позивач, ПТ Андрієнко С.В. і Компанія) звернулося до суду з позовом до Держаної податкової служби України (надалі відповідач-1, ДПС України), Головного управління ДПС у Запорізькій області (надалі відповідач-2, ГУ ДПС у Запорізькій області), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Запорізькій області №9789495/13637791 від 26.10.2023; 2) зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №5 від 04.09.2023 датою її подання; 3) визнати протиправним та скасувати Рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Запорізькій області №9789423/13637791 від 26.10.2023; 4) зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкову накладну №6 від 07.09.2023 датою її подання.

У позовній заяві зазначено, що позивачем було складено: Податкову накладну №5 від 04.09.2023 на суму 129500,00 грн. з ПДВ; Податкову накладну №6 від 07.09.2023 на суму 129500,00 грн. з ПДВ. Реєстрація Податкових накладних №5 від 04.09.2023 та №6 від 07.09.2023 була зупинена після подання їх на реєстрацію. У Квитанції до Податкової накладної №5 від 04.09.2023 зазначено таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 04.09.2023 №5 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 8483, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=130.6496%, "Р"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». У Квитанції до Податкової накладної №6 від 07.09.2023 зазначено таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 07.09.2023 №6 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 8483, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=130.6496%, "Р"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних». Позивачем було направлено до ГУ ДПС у Запорізькій області Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено, до якого додані копії первинних документів. Позивач вважає, що до контролюючого органу були надані всі необхідні пояснення та документи, які були достатніми для прийняття рішень щодо реєстрації зупинених податкових накладних, які податковий орган, тим не менше, не перевірив та не взяв до уваги. Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ГУ ДПС у Запорізькій області було прийнято: Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №99789495/13637791 від 26.10.2023; Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789423/13637791 від 26.10.2023. На думку позивача, оскаржувані Рішення є незаконними і підлягають скасуванню.

Позивач підтримав позовні вимоги.

Представником відповідачів-1,2 подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що реєстрація податкової накладної № 5 від 04.09.2023, виписаної ПТ «Андрієнко С.В. і Компанія» на адресу Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» щодо реалізації Вкладишу Н251-2-2РІ, Н251-2-3РІ, Н251-2- 4РІ, Н251-2-5РІ, Н265-2-3Р3, Н265-2-3Р2 на суму 129500,00 грн. у тому числі із ПДВ на суму 21583,33 грн., була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Таким чином, у квитанції про зупинення податкової накладної №5 від 04.09.2023, міститься детальне та чітке посилання на критерій ризиковості платника податку, якому відповідала зупинена податкова накладна та який відповідає п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Згідно інформації, зазначеної у Квитанції реєстрації ПН, Обсяг постачання товару/послуг 8483, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=130.6496%, «P»=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про ПН/РК в ЄРПН. Позивач скористався своїм правом та надав на розгляд Комісії Повідомлення №12 від 01.11.2023 про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено з документами, із додатками в кількості 17 шт. У поясненні позивачем зазначено, що між позивачем та Державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» було укладено Договір про закупівлю товару №440/13/362ВО від 29.08.2023. Постачальник зобов`язується поставити насоси та компресори, код ДК 021:2015-4212 (Вкладиші для поршневих компресорних установок ПК-2 і ПК-3) за найменуванням, кількістю та ціною відповідно до Специфікації №1, яка є невід`ємно частиною Договору 29.08.2023, сторонами було підписано Специфікацію №1 від 29.08.2023, якою було погоджено найменування товару, кількість та вартість, що підлягає поставці. Згідно із п.3.1 Договору сума (ціна) Договору, відповідно до Специфікації №1 становить 215833,33 грн., крім того податок на додану вартість 20% - 43166,67 грн. Загальна сума становить 259000,00 грн. з урахуванням ПДВ 20%. Відповідно до п.4.2 Договору Покупець здійснює 50% передоплату вартості товару після виставлення рахунку, останні 50% - по факту поставки протягом 7-ми календарних днів. В додаток до пояснень, позивачем були надані документи на сировину, виробничі потужності та співробітників, що використовуються у процесі виробництва реалізованих товарів, договір постачання з контрагентом, банківські документи, що підтверджують оплату сировини та товарів, що постачаються, а також квитанція від перевізника. За результатом розгляду, наданих позивачем пояснення та копій докуметів, Комісією ГУ ДПС у Запорізькій області, відповідно додатку 2 до «Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 за №520 (пункт 9) (зі змінами), 16.10.2023 направлено Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН за №9720150/13637791, в якому зазначено, що у зв`язку із необхідністю надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в ЄРПН №5 від 04.09.2023, пропонується надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено (первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційних описів, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних; первинні документи щодо - транспортування продукції, навантаження, розвантаження, складські документи), а саме: надати документи щодо транспортування продукції. Додаткова інформація: «Відсутня калькуляція на продукцію, документи щодо транспортування товарів від постачальників, взаєморозрахунки з постачальником ТОВ «МЕГАТЕКС», надати пояснення та підтвердження відображення в податковій звітності взаємовідносин з ТОВ «МЕГАТЕКС»». Але, позивачем на розгляд Комісії не було надано додаткових документів відповідно до Повідомлення про надання додаткових документів та пояснень за №9720150/13637791 від 16.10.2023. Після опрацювання пакету документів, наданих позивачем, Комісією ГУ ДПС у Запорізькій області, відповідно додатку 1 до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН (пункт 9), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 за №520 (зі змінами), 26.10.2023 було винесене Рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791, в якому зазначено, що у реєстрації ПН в ЄРПН №5 від 04.09.2023 відмовлено у зв`язку з: «наданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яки зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку». «Додаткова інформація -». Реєстрація податкової накладної №6 від 07.09.2023, виписаної ПТ «Андрієнко С.В. і Компанія» на адресу Державного підприємства «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» щодо реалізації Вкладишу Н251-2-2РІ, Н251-2-3РІ, Н251-2-4РІ, Н251-2-5РІ, Н265-2-3Р3, Н265-2-3Р2, Н251-2-2Р3, Н251-2-3Р3, Н251-2-4Р3, Н251-2-5Р3 на суму 129500,00 грн. у тому числі із ПДВ на суму 21583,33 грн., була зупинена відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України. Таким чином, у квитанції про зупинення податкової накладної №6 від 07.09.2023, міститься детальне та чітке посилання на критерій ризиковості платника податку, якому відповідала зупинена податкова накладна та який відповідає п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій». Згідно інформації, зазначеної у Квитанції реєстрації ПН, Обсяг постачання товару/послуг 8483, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D»=130.6496%, «P»=0. Запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про ПН/РК в ЄРПН. Позивач скористався своїм правом та надав на розгляд Комісії Повідомлення №13 від 01.11.2023 про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено з документами, із додатками в кількості 17 шт. У поясненні позивачем зазначено, що між позивачем та Державним підприємством «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» було укладено Договір про закупівлю товару №440/13/362ВО від 29.08.2023. Постачальник зобов`язується поставити насоси та компресори, код ДК 021:2015-4212 (Вкладиші для поршневих компресорних установок ПК-2 і ПК-3) за найменуванням, кількістю та ціною відповідно до Специфікації №1, яка є невід`ємно частиною Договору 29.08.2023, сторонами було підписано Специфікацію №1 від 29.08.2023, якою було погоджено найменування товару, кількість та вартість, що підлягає поставці. Згідно із п.3.1 Договору сума (ціна) Договору, відповідно до Специфікації №1 становить 215833,33 грн., крім того податок на додану вартість 20% - 43166,67 грн. Загальна сума становить 259000,00 грн. з урахуванням ПДВ 20%. Відповідно до п.4.2 Договору Покупець здійснює 50% передоплату вартості товару після виставлення рахунку, останні 50% - по факту поставки протягом 7-ми календарних днів. В додаток до пояснень, позивачем були надані документи на сировину, виробничі потужності та співробітників, що використовуються у процесі виробництва реалізованих товарів, договір постачання з контрагентом, банківські документи, що підтверджують оплату сировини та товарів, що постачаються, а також квитанція від перевізника. За результатом розгляду, наданих позивачем пояснення та копій документів, Комісією ГУ ДПС у Запорізькій області, відповідно додатку 2 до «Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 за №520 (пункт 9) (зі змінами), 16.10.2023 направлено Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН за №9720234/13637791, в якому зазначено, що у зв`язку із необхідністю надання додаткових пояснень та/або документів для розгляду питання прийняття Комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ПН/РК) в ЄРПН №6 від 07.09.2023, пропонується надати копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, реєстрацію якої зупинено (первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційних описів, у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання- передачі товарів (робіт, послуг), з урахуванням наявності певних типови форм та галузевої специфіки, накладних; первинні документи щодо - транспортування продукції, навантаження, розвантаження, складські документи), а саме: надати документи щодо транспортування продукції. Додаткова інформація: «Відсутня калькуляція на продукцію, документи щодо транспортування товарів від постачальників, взаєморозрахунки з постачальником ТОВ «МЕГАТЕКС», надати пояснення та підтвердження відображення в податковій звітності взаємовідносин з ТОВ «МЕГАТЕКС»». Але, позивачем на розгляд Комісії не було надано додаткових документів відповідно до Повідомлення про надання додаткових документів та пояснень за №9720234/13637791 від 16.10.2023. Після опрацюваня пакету документів, наданих позивачем, Комісією ГУ ДПС у Запорізькій області, відповідно додатку 1 до «Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 за №520 (пункт 9) (зі змінами), 26.10.2023 було винесене Рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9789423/13637791, в якому зазначено, що у реєстрації ПН в ЄРПН № 6 від 07.09.2023 відмовлено у зв`язку з: «наданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування, реєстрацію яки зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку». «Додаткова інформація -». Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні). Рішення про відмову у реєстрації ПН, було прийняте Комісією в зв`язку з ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, реєстрацію яких зупинено в ЄРПН, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, платником податку. Обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на позивача. Вказані первинні документи мають відповідати стандартам бухгалтерського обліку та вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність». Тобто, контролюючий орган має запропонувати платнику податків надати документи та пояснення на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи. Таким чином, Комісія приймала Рішення про відмову у реєстрації ПН тільки на підставі тих документів, які надавались на розгляд Комісії. Представник відповідачів-1,2 вважає, що зобов`язання покладені на Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначені податкові накладні є передчасним, в той час як належним способом захисту порушеного права є зобов`язання Державної податкової служби України повторно розглянути питання щодо реєстрації податкових накладних ПТ Андрієнко С.В. і Компанія.

Представник відповідачів-1,2 проти позову заперечував.

Позивачем подано до суду відповідь на відзив, в якій зазначено, що надані як контролюючому органу документи вичерпно та в повному обсязі підтверджують реальність здійснених господарських операцій. Позивачем до контролюючого органу не були подані Повідомлення про подання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з тим, що позивач у своїй господарській діяльності використовує програмне забезпечення МЕDос, яке через недоліки свого функціоналу, на відміну від «Електронного кабінету платника податків», не забезпечило надходження Повідомлень про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДПС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9720150/13637791 від 16.10.2023 та №9720234/13637791 від 16.10.2023. Разом з цим, у вищезазначених Повідомленнях про надання додаткових пояснень контролюючий орган зазначив таке: «Відсутня калькуляція на продукцію, документи щодо транспортування товарів від постачальників, взаєморозрахунки з постачальником ТОВ «МЕГАТЕКС», надати пояснення та підтвердження відображення в податковій звітності взаємовідносин з ТОВ «МЕГАТЕКС». У відповідь на це позивач звертає увагу суду, що ним було надано відповідні відомості та пакет документів щодо відносин з ТОВ «МЕГАТЕКС». 17.02.2023 ТОВ «МЕГАТЕКС» було направлено позивачу Рахунок на оплату №45 від 17.02.2023 на суму 170400,00 грн. з ПДВ щодо товару «Бабіт БК-2Ш чушка». 20.02.2023 покупцем рахунок було оплачено в повному обсязі, про що свідчить Платіжна інструкція №1368 від 20.02.2023, на загальну суму 170400,00 грн. з ПДВ. 22.02.2023 ТОВ «МЕГАТЕКС» було передано товар позивачу, про що свідчить Видаткова накладна №129 від 22.02.2023. Для транспортування Товару додатково залучався перевізник ТОВ «Нова Пошта», товар було доставлено покупцеві, що підтверджується Експрес-накладною №20450668538113 від 22.02.2023. Таким чином, позивач вже надавав контролюючому органу документи щодо взаємовідносин з ТОВ «МЕГАТЕКС», які вичерпно підтверджують їх реальність. Разом з цим, позивач наголошує, що податкові накладні було складено за фактом здійснення господарських операцій з Державним підприємством «СХІДНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ», а не з ТОВ «МЕГАТЕКС». Позивач надав контролюючому органу необхідні документи, які обґрунтовують підстави для складення податкових накладних, що в сукупності свідчать про реальність здійсненої господарської операції. Щодо вимоги відповідача-2 додатково надати товарно-транспортні накладні (документи щодо транспортування товарів) позивач звертає увагу суду на наступне. Позивач вважає за необхідне вказати той факт, що Державна податкова служба України в листі від 29.03.2023 за №525/ЗПІ/99-00-21-03-02-10 визнала, що ТТН не може бути використана як документ, що містить інформацію для визначення об`єкта оподаткування ПДВ. Єдина підстава для визначення об`єкта оподаткування ПДВ - це факт здійснення господарської операції з постачання товарів (послуг), який має бути підтверджений первинними документами, що складаються за правилами бухгалтерського обліку. Із вищенаведеного, можна зробити висновок, що ТТН є доказом факту перевезення (переміщення) товару, тому вона є обов`язковою при оподаткуванні операцій, пов`язаних з перевезенням, однак факт передання товару та набуття права власності на нього має підтверджуватись видатковою накладною, яку було надано контролюючому органу. У зв`язку з тим, що податкові накладні складено не на підставі відносин з ТОВ «МЕГАТЕКС», така вимога є ще більш недоцільною. Відтак, позивач абсолютно переконаний, що наданих пояснень та документів було цілком достатньо для того, щоб контролюючий орган прийняв рішення про реєстрацію Податкових накладних, оскільки надані документи повністю підтверджують реальність здійснення господарських операцій.

Представником відповідача-2 подано до суду заперечення на відповідь на відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. Форма квитанції не передбачає визначення в ній переліку документів, які необхідно надати платнику податків, більше того, вона містить пропозицію щодо надання необхідних документів, і до того ж, згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», обов`язок довести реальність господарської операції та підтвердити її належними документами покладається виключно на позивача. Контролюючий орган має запропонувати платнику податків надати документи та пояснення на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов`язаних з легальністю діяльності юридичної особи. Тож, Комісія приймає Рішення щодо реєстрації ПН тільки на підставі тих документів, які надавались на її розгляд. При повному визначенні Комісією в повідомленні про надання додаткових пояснень та документів, переліку документів, які необхідно надати на розгляд Комісії, позивачем надано не було.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 05.02.2024 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.

В абз.1 п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України зазначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно доЗакону України"Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису. За операціями з виконання підрядних будівельних робіт суб`єкти підприємницької діяльності (підрядники та субпідрядники) можуть застосовувати касовий метод податкового обліку відповідно до підпункту14.1.266пункту 14.1 статті 14 цього Кодексу. (…).

Згідно з абз.1-2 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Як зазначено у п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

У Додатку №1 до «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, наведені «Критерії ризиковості платника податку на додану вартість»: «1.Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах. 2.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах. 3.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами. 4.Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками. 5.Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ). 6.Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормампідпункту 16.1.3пункту 16.1 статті 16 таабзацу першогопункту 49.2 іпункту 49.18статті 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), з урахуванням вимогпідпункту 69.1пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення Кодексу. 7.Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормампідпункту 16.1.3пункту 16.1 статті 16 тапункту 46.2статті 46 Кодексу, з урахуванням вимогпідпункту 69.1пункту 69 підрозділу 10 розділу XX Перехідні положення Кодексу. 8.У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстраціїподатковій накладній/розрахунку коригування. Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС».

У Додатку №3 до «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, наведені «Критерії ризиковості здійснення операцій»: «1.Обсяг постачання товару/послуги згідно з кодомУКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений уподатковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов`язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку. 2.Відсутність (анулювання, зупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право платника податку на виробництво, експорт, імпорт і оптову торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначенимипідпунктами 215.3.1і215.3.2пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, зазначених платником податку вподатковій накладній/розрахунку коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі на дату їх складення. 3.Відсутність на дату складення податкової накладної/розрахунку коригування відомостей (актуального запису) в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального щодо суб`єкта господарювання, який подав для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, у яких зазначено товар (пальне) за кодами згідно зУКТЗЕДвідповідно допідпункту 215.3.4пункту 215.3 статті 215 Кодексу. 4.Складення розрахунку коригування постачальником товарів/послуг доподаткової накладної, що складена на отримувача - платника податку, якщо передбачається зміна номенклатури товару/послуги (для товарів за кодами згідно зУКТЗЕД- зміна перших чотирьох цифр кодів, а для послуг за кодами відповідно доДержавного класифікатора продукції та послуг- перших двох цифр кодів, за умовними кодами такого товару - перших п`яти цифр кодів), за відсутності у врахованій таблиці даних платника податку товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару, на який здійснюється зміна номенклатури товару/послуги. 5.Перевищення суми компенсації вартості товару/послуги, зазначеного/зазначеної в розрахунку коригування на зменшення суми податкових зобов`язань, поданого отримувачем такого товару/послуги для реєстрації в Реєстрі, над величиною залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) з 1 січня 2017 р., зазначеного постачальником у зареєстрованих у Реєстріподаткових накладних/розрахунках коригування, складених на отримувача такого/такої товару/послуги, та обсягу постачання з 1 січня 2017 р., зменшеного у 1,5 раза та зазначеного отримувачем у зареєстрованих у Реєстрі податкових накладних/розрахунках коригування на постачання такого/такої товару/послуги. 6.Подання для реєстрації в Реєстрі розрахунку коригування на зменшення податкових зобов`язань доподаткової накладної, складеної та зареєстрованої постачальником товарів/послуг на неплатника податку на додану вартість, у строк, що перевищує 30 календарних днів з дня складення податкової накладної, зареєстрованої в Реєстрі без порушення граничних строків реєстрації, встановленихКодексом, крім розрахунку коригування до податкової накладної, у якій відображені операції з постачання електричної енергії (товарна підпозиція2716 згідно з УКТЗЕД), постачання природного газу (товарні підпозиції 2705, 2709 та 2711 11 згідно з УКТЗЕД), постачання теплової енергії (умовний код товару 00401)».

Належної мотивації підстав та причин віднесення операцій ПТ Андрієнко С.В. і Компанія до ризикових відповідно до п.1 «Критеріїв ризиковості здійснення операцій» (які є Додатком №3 до «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165) Рішення ГУ ДПС у Запорізькій області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791 від 26.10.2023, №9789423/13637791 від 26.10.2023 не містять.

Відповідно до п.25 «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Згідно з п.30 «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, комісія контролюючого органу складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше семи членів.

У п.40, п.42-п.46 «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165, зазначено: «40. Голова, заступник голови, секретар та члени комісії контролюючого органу беруть участь у засіданні особисто та не мають права делегувати своїх представників для участі в її засіданні. Засідання комісії контролюючого органу є правоможним за умови присутності на ньому не менше двох третин її затвердженого персонального складу. Засідання комісії контролюючого органу проводиться у разі наявності матеріалів для розгляду. У разі потреби член комісії контролюючого органу подає голові комісії пропозиції щодо проведення додаткового засідання. Рішення комісії контролюючого органу приймається шляхом відкритого голосування. Рішення комісії контролюючого органу приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів такої комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови, секретарем та членами комісії, які брали участь у засіданні. Ведення обліку матеріалів щодо роботи комісії контролюючого органу здійснюється секретарем такої комісії. Присутній на засіданні комісії контролюючого органу член комісії, який не згоден з рішенням комісії або утримався від голосування, повинен викласти у письмовій формі свою окрему думку, яка додається до матеріалів засідання такої комісії. … 42. Рішення, прийняті комісіями контролюючих органів, підлягають реєстрації засобами інформаційних систем ДПС. 43. Матеріали засідання комісії контролюючого органу зберігаються десять років. 44. Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні). 45. Розгляд питання на засіданні комісії контролюючого органу включає такі етапи: доповідь секретаря комісії; доповідь члена комісії, співдоповідь (у разі потреби); внесення членами комісії пропозицій, їх обговорення; оголошення головою комісії рішення про припинення обговорення питання; голосування; оголошення головою комісії результатів голосування; оформлення протоколу. 46. У протоколі засідання комісії контролюючого органу зазначається перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядалися на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті такою комісією рішення».

Відповідачем-1,2 не надано до суду доказів додержання вимог п.44 «Порядку зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 за №1165 результатів проведених перевірок поданих платником податку копій документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Також, відповідачем-1,2 не надано до суду копії протоколів засідання Комісії під час прийняття Рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791 від 26.10.2023, №9789423/13637791 від 26.10.2023, матеріалів щодо роботи комісії, тощо.

Відтак, відповідачем-1,2 документально не доведено додержання процедури розгляду матеріалів.

Відповідно до п.19 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних», затвердженого 29.12.2010 постановою Кабінету Міністрів України №1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України №341 від 26.04.2017) (надалі «Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних»), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Згідно з п.20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку. Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду копії: Договорів; рахунків на оплату; податкових накладних; податкових інструкцій; видаткових накладних; експрес-накладних; інших документів.

У Рішеннях про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791 від 26.10.2023, №9789423/13637791 від 26.10.2023 підставою відмови у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: «Прийнято рішення про: … відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв`язку з: ненаданням/частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку; …».

Позивачем надсилалось до контролюючого органу Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних, реєстрацію яких зупинено.

Відповідачі-1,2 не висловили жодних зауважень щодо поданих позивачем до контролюючого органу документів та способу їх направлення.

У чому саме полягає: «… Обсяг постачання товару/послуг 8483, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=130.6496%, "Р"=0 …», як то зазначено у Квитанціях про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, відповідач-1,2 документально суду не довів.

Звідси, пропозиції відповідачів-1,2 надати позивачу «пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», як то зазначено у Квитанціях на думку суду є необґрунтованими.

Судом з`ясовано, що вказані пояснення надаються платником податків у довільній формі.

Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права.

Що саме повинен був зазначити у поясненнях позивач, хід викладення інформації відповідачі-1,2 суду не довели.

Відповідачами-1,2 не обґрунтовано, що необхідно розуміти під «достатністю» пояснень та копій документів.

Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.

Отже, позиція відповідачів-1,2 щодо ненадання позивачем письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України є необґрунтованою.

Позивачем, на думку суду, надані документи та пояснення, достатні для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних складених ПТ Андрієнко С.В. і Компанія податкових накладних.

Оскільки наведена комісія ГУ ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, функціонує у складі ГУ ДПС у Запорізькій області, то відповідачем у справі, на думку суду, має бути ГУ ДПС у Запорізькій області і розглядатись, відповідно, має рішення цього суб`єкта владних повноважень.

З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791 від 26.10.2023, №9789423/13637791 від 26.10.2023 прийняті комісією ГУ ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірними і підлягають скасуванню.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (ч.1 ст.2 КАС України).

Водночас, з урахуванням приписів п.19, п.20 «Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» та з метою поновлення порушених прав та інтересів позивача Державна податкова служба України повинна бути зобов`язана зареєструвати податкові накладні ПТ Андрієнко С.В. і Компанія, які є предметом спору, в Єдиному реєстрі податкових накладних датою їх надходження до контролюючого органу.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на викладене вище, позовні вимоги ПТ Андрієнко С.В. і Компанія є обґрунтованими і підлягають задоволенню. Доводи відповідачів-1,2 не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позовну заяву подано до суду в електронній формі, тому, надмірно сплачений позивачем судовий збір у сумі 1211 грн. 20 коп. має бути йому повернутий з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія (вул.Істоміна, буд.31-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69089; код ЄДРПОУ 13637791) до 1.Державної податкової служби України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393); 2.Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789495/13637791 від 26.10.2023.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія №5 від 04.09.2023 датою її подання на реєстрацію.

Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Запорізькій області з питань зупинення реєстраціїподаткової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №9789423/13637791 від 26.10.2023.

Зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія №6 від 07.09.2023 датою її подання на реєстрацію.

Стягнути на користь Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія (вул.Істоміна, буд.31-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69089; код ЄДРПОУ 13637791) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області (проспект Соборний, буд.166, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69107; код ЄДРПОУ ВП 44118663) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 2422 грн. 40 коп.

Стягнути на користь Повного товариства Андрієнко С.В. і Компанія (вул.Істоміна, буд.31-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69089; код ЄДРПОУ 13637791) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (Львівська площа, буд.8, м.Київ, 04053; код ЄДРПОУ 43005393) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 2422 грн. 40 коп.

Повернути Повному товариству Андрієнко С.В. і Компанія (вул.Істоміна, буд.31-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69089; код ЄДРПОУ 13637791) з Державного бюджету України сплачений 08.01.2024 Платіжною інструкцією №1564 судовий збір у частині у сумі 1211 грн. 20 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 21.03.2024.

Суддя О.О. Прасов

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено25.03.2024
Номер документу117826162
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю