справа № 133/1837/23
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 березня 2024 р. м. Тальне
Тальнівський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді: Дьяченка Д.О.,
за участі секретаря судового засідання: Джуської Л.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тальне позовну заяву Органу опіки та піклквання виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
До Тальнівського районного суду Черкаської області надійшла дана позовна заява, в якій позивач просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Стягнути з ОСОБА_3 аліменти на утримання дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі 1/3 частини всіх видів доходу щомісячно, до повноліття дітей, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дати подання позову і до досягнення дітьми повноліття. Передати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 органу опіки та піклування Самгородоцької сільської ради для влаштування до сімейних форм навчання.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що мати дітей не піклується про них, не проявляє заінтересованості в їх подальшій долі, не цікавиться успіхами. Постійного місця проживання ОСОБА_3 немає, враховуючи вищенаведене, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Ухвалою судді Тальнівського районного суду Черкаської області від 26.09.2023 було відкрито провадження. Розгляд справи вирішено проводити за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою судді Тальнівського районного суду Черкаської області від 21.11.2023 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача до початку судового засідання подав до суду заяву в якій позовні вимоги підтримав повністю та просив суд їх задовольнити, а справу слухати у їх відсутність.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, про час і місце судового засідання повідомлена належним чином, про причини неявки суд не повідомила, заперечень на позов не надала.
В судове засідання всі особи, які беруть участь у справі не з`явились, у зв`язку з чим в порядку ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши матеріали справи та подані сторонами докази, встановив наступні фактичні обставини справи.
Відповідно до свідоцтв про народження ОСОБА_1 , народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 , батьками дітей записані батько - ОСОБА_4 та мати ОСОБА_3 .
Згідно відповіді Козятинського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Хмільницькому районі Вінницької області № 148-28.26 від 23.02.2023 року вбачається, що ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Висновком виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради № 116 від 24.05.2023 року визнано доцільним позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 , відносно дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно з ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства», ч. 2, 3 ст. 150 та ст. 180 Сімейного кодексу України передбачено, що кожна дитина має право на піклування батьків, а батьки мають право та зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, створювати належні умови для розвитку її здібностей та несуть відповідальність за невиконання батьківських обов`язків.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України правовою підставою позбавлення батьківських прав матері, батька є ухилення їх від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Статтею 165 СК України передбачено, що право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім`ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров`я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.
Згідно з наданими доказами суд приходить до висновку, що відповідач дійсно ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей, а тому суд вважає, що відповідач свідомо нехтує своїми батьківськими обов`язками і не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, не спілкується з ними в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до внутрішнього світу дітей, не піклується про стан їх здоров`я, хоча б мали це робити, тобто по своїй вині ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей.
При цьому судом враховано і висновок виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради, щодо доцільності позбавлення відповідача батьківських прав, які ґрунтуються на достатній доказовій базі і при цьому відповідач мала достатні можливості взяти участь у вирішенні даного питання, проте мати такою можливістю не скористалася, та не вчинила жодних дій для виправлення ситуації.
Крім того, водночас, згідно ч.4 ст.12 Закону України «Про охорону дитинства», позбавлення батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення їх цих прав не звільняє батьків від обов`язку утримувати дітей.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Відповідно до ч. 2 ст.166 Сімейного кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку утримувати дитину та відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Частиною 2 ст. 182 СК України встановлено, що мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 191 СК України - аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Суд вважає, що достатнім розміром стягуваних аліментів в інтересах дітей буде розмір 1/3 частини від усіх доходів відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно з ч. 1 ст. 169 СК України мати, батько, позбавлені батьківських прав, мають право на звернення до суду з позовом про поновлення батьківських прав.
В порядку п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, допустити рішення в частині стягнення аліментів - до негайного виконання у межах суми платежу за один місяць.
Оскільки позивач був звільнений від сплати судового збору, то з відповідача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 1211,20 грн. на користь держави.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 60, 76-81, 89, 141, 211, 263-265, ч.1ст. 354, 430 ЦПК України, ст.ст. 150, 152, 155, 164, 165, 166, 180,181,183,184, 191 Сімейного кодексу України,- суд, -
УХВАЛИВ:
Позов Органу опіки та піклквання виконавчого комітету Самгородоцької сільської ради в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів - задовольнити.
Позбавити ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , батьківських прав відносно малолітніх дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Стягувати з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , зареєстрованої за адресою АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , аліменти на користь тих установ чи громадян, на чиєму утриманні будуть знаходитися діти до їх повноліття або до усиновлення на утримання дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у розмірі 1/3 частини усіх видів заробітку, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду, а саме з 15.06.2023 року та до повноліття дітей.
Передати дітей ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 для подальшого влаштування відповідно до чинного законодавства органу опіки та піклування Самгородоцької сільської ради.
Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави судовий збір в сумі 1211 грн. 20 коп.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за аліментами за один місяць та в частині відібрання дитини.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Суддя Д. О. Дьяченко
Суд | Тальнівський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.03.2024 |
Оприлюднено | 26.03.2024 |
Номер документу | 117839781 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Тальнівський районний суд Черкаської області
Дьяченко Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні