ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Капітана Володимира Кісельова, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
21.03.2024 Справа № 917/474/24
Суддя Кльопов І.Г. , розглянувши матеріали
за позовною заявою Благодійної організації "Фонд сприяння безпеці дорожнього руху в смт.Опішня Зінківського району", вул.Незалежності, 68, селище Опішня, Полтавський район, Полтавська область,38164
до Опішнянської селищної ради Полтавського району Полтавської області, вул. Перемоги, 3, селище Опішня, Полтавський район, Полтавська область,38164
про визнання права власності на нерухоме майно
встановив:
Благодійна організація "Фонд сприяння безпеці дорожнього руху в смт.Опішня Зінківського району" звернулася до Господарського суду Полтавської області з позовом до Опішнянської селищної ради Полтавського району Полтавської області, в якій просить суд: визнати (встановити) за забудовником, Благодійною організацією «Фонд сприяння безпеці дорожнього руху в смт. Опішня Зіньківського району» (код ЄДРПОУ 25977078) право власності на самочинно збудовану шляхом реконструкції будівлі літера А-1 (згідно технічного паспорту) прибудову літера А1-1 площею 73,1 квадратних метри в складі кімнат прибудови: №9 - «кімната відпочинку» площею 15.6 кв.м.; приміщення №10- «санвузол» площею 5,5 кв.м.; приміщення №11 - «теплогенераторна» площею 8,8 кв.м.; приміщення №12 - «кабінет» площею 16.1 кв.м.; приміщення №13 - «кабінет» площею 15.5 кв.м.; приміщення №3а - «коридор» площею 11.6 кв.м. що знаходиться по вулиці Соборна 36, в селищі Опішня, Полтавського району, Полтавської області на переданій в оренду земельній ділянці кадастровий №5321355400:30:116:0038.
Дослідивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
18.10.2023 введено в дію Закон України № 3200-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами".
Згідно з частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку. Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат. Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов`язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.
Так, позивач у позовній заяві зазначає про відсутність зареєстрованого електронного кабінету.
Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
На підставі вищевикладеного суд приходить до висновку про залишення позовної заяви без руху.
Для усунення зазначених судом недоліків у поданій позовній заяві позивачу необхідно надати до суду: надати докази реєстрації позивача в електронному кабінеті відповідно до статті 6 ГПК України
Враховуючи викладене та керуючись статтями 162, 164, 172 та 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Надати позивачу строк 7 днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася з такою заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за вебадресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано: 21.03.2024
Суддя Кльопов І.Г.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117847563 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Кльопов І.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні