Рішення
від 21.03.2024 по справі 541/31/24
МИРГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 541/31/24

Номер провадження 2/541/263/2024

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

21 березня 2024 року м.Миргород

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:

головуючого, судді Третяка О.Г.,

секретаря судового засідання Олешко Н. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Миргород в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування, -

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Позивач просить визнати за ним в порядку спадкування право на земельну частку (пай) колишнього КСП «Переможець» за № 387 по проекту розташування земельних часток (паїв) реформованого КСП «Переможець» загальною площею 3,47 га, розташовану на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області.

Свої вимогипозивач обґрунтовуєтим,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померламати позивача- ОСОБА_2 ,а ІНФОРМАЦІЯ_2 помербатько позивача- ОСОБА_3 .Після смертіматері відкриласьспадщина наземельну ділянкузагальною площею3,47га,розташовану натериторії Ромоданівськоїселищної радиМиргородського районуПолтавської області,колишнього КСП«Переможець» за№ 387по проектурозташування земельнихчасток (паїв)реформованого КСП«Переможець» (якійяк невитребуваній земельнійділянці заразнадано кадастровийномер 5323255700:00:002:0053. Після смерті матері позивач та його батько прийняли спадщину по 1/2 частині вказаної земельної ділянки. Після смерті батька позивач прийняв спадщину в розмірі 1/2 частини вказаної земельної ділянки. Постановою державного нотаріуса Лубенської державної нотаріальної контори Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції позивачу було відмовлено в оформленні спадщини через відсутність правовстановлюючих документів на право власності на спадкове майно.

Відповідно до ухвали судді від 03 січня 2024 року прийнято до розгляду позовну заяву в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

Ухвалою суду від 30 січня 2024 року підготовче провадження по справі закрите та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позивач в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, однак за участю його представника (а.с. 68).

Представник позивача, адвокат Москаленко М. П. подав заяву в якій просив провести розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує (а.с. 65).

Представник відповідача Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області в судове засідання не з`явився, в поданій заяві просив проводити розгляд справи без участі представника, позовні вимоги визнає (а.с. 79).

В зв?язку з неявкою в судове засідання сторін, відповідно до ст. 247 ч. 2 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши докази по справі кожний окремо та в їх сукупності, вважає, що в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 слід відмовити повністю з наступних підстав.

Судом встановлено,що ІНФОРМАЦІЯ_1 померламати позивача- ОСОБА_2 (а.с.5). ІНФОРМАЦІЯ_2 помербатько позивача- ОСОБА_3 (а.с.6). Постановами державного нотаріуса Лубенської державної нотаріальної контори Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Іщенко Г.К. № 1051 від 19.12.2023 та №1052 від 19.12.2023 позивачу було відмовлено в оформленні спадщини на 1/2 частину земельної ділянки, загальна площа якої 3,47 га, розташованої на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, колишнього КСП «Переможець», що належало в цілому ОСОБА_2 , через відсутність правовстановлюючих документів на право власності на спадкове майно та на 1/2 частину земельної ділянки загальна площа якої 3,47 га, розташованої на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області, колишнього КСП «Переможець», що належало в цілому ОСОБА_2 , спадкоємцем якої на 1/2 частку був ОСОБА_3 , який спадщину прийняв, але не оформив своїх спадкових прав (а.с.8,9). Згідно відповіді відділу №2 управління надання адміністративних послуг Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на запит ОСОБА_1 , в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) колишнього КСП «Переможець» на ім`я ОСОБА_2 відсутні записи щодо реєстрації сертифікату на земельну частку (пай). Згідно книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю відомості щодо реєстрації державного акту на ім`я ОСОБА_2 станом 01.01.2013 відсутні (а.с.10).

Статтею 1216 ЦК України встановлено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 3 ст. 1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Згідно з ч. 1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України одним із способів захисту судом цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Згідно п. «г» ч. 1 ст. 81 ЗК України громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини.

Частиною 1 ст. 131 ЗК України також передбачена можливість набуття права власності на земельну ділянку на підставі успадкування.

Відповідно до роз`яснень, викладених у п. п. 10, 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» згідно ст. 1225 ЦК право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців за загальними правилами спадкування (зі збереженням її цільового призначення) при підтвердженні цього права спадкодавця державним актом на право власності на землю або іншим правовстановлюючим документом. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідно до п. 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. N 7 «Про судову практику у справах про спадкування»: «За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права па спадщину судовому розглядові не підлягають. У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження».

Відповідно дост.77ЦПК Україниналежними єдокази,які містятьінформацію щодопредмета доказування. Предметомдоказування єобставини,що підтверджуютьзаявлені вимогичи запереченняабо маютьінше значеннядля розглядусправи іпідлягають встановленнюпри ухваленнісудового рішення. Сторонимають правообґрунтовувати належністьконкретного доказудля підтвердженняїхніх вимогабо заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Статтею 78ЦПК Українипередбачено,що судне бередо увагидокази,що одержаніз порушеннямпорядку,встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Згідно ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ч.1 ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Згідно ч.1,5,6ст.81ЦПК Україникожна сторонаповинна довеститі обставини,на яківона посилаєтьсяяк напідставу своїхвимог абозаперечень,крім випадків,встановлених цимКодексом.Докази подаютьсясторонами таіншими учасникамисправи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Таким чином, суду не надано достатніх, належних та достовірних доказів того, що ОСОБА_2 за життя отримала право на земельну частку (пай) колишнього КСП «Переможець» за № 387 по проекту розташування земельних часток (паїв) реформованого КСП «Переможець» загальною площею 3,47 га, що розташована на території Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області.

Керуючись ст.ст. 9, 10, 12, 13, 77-81, 83, 89, 259, 263-265, 268, 272-273, 354-355 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В :

Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до Ромоданівської селищної ради Миргородського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду.

Учасники справи:

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 .

Відповідач - Ромоданівська селищна рада Миргородського району Полтавської області, місцезнаходження: вул. Шевченка, буд. 14, смт. Ромодан, Миргородський район, Полтавська область, код ЄДРПОУ 04381542.

Суддя: О. Г. Третяк

СудМиргородський міськрайонний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення21.03.2024
Оприлюднено25.03.2024
Номер документу117849082
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —541/31/24

Рішення від 21.03.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Третяк О. Г.

Ухвала від 30.01.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Третяк О. Г.

Ухвала від 03.01.2024

Цивільне

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області

Третяк О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні