УХВАЛА
21 березня 2024 року
м. Київ
справа № 761/3219/23
провадження № 61-4017ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Гулейкова І. Ю., вирішуючи питання про прийняття до розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на судовий наказ Шевченківського районного суду міста Києва від 08 лютого 2023 року про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2024 року засобами поштового зв`язку ОСОБА_1 звернувся до Верховного Суду апеляційною скаргою на судовий наказ Шевченківського районного суду міста Києва від 08 лютого 2023 року.
Подана апеляційна скарга не може бути прийнята Верховним Судом до розгляду та підлягає поверненню з огляду на таке.
Пункт 8 частини другої статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 17 Цивільного процесуального кодексу України (далі -ЦПК України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі - Закон №1402-VIII) від 02 липня 2016 року № 1402-VIII ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.
Згідно з положеннями частин першої та третьої статті 17 Закону № 1402-VIII судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності. Систему судоустрою складають: 1) місцеві суди; 2) апеляційні суди; 3) Верховний Суд.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 36 Закону № 1402-VIII Верховний Суд здійснює правосуддя як суд касаційної інстанції, а у випадках, визначених процесуальним законом, - як суд першої або апеляційної інстанції, в порядку, встановленому процесуальним законом.
Відповідно до частини другої статті 24 та частини другої статті 351 ЦПК України Верховний Суд переглядає в апеляційному порядку судові рішення апеляційних судів, ухвалені ними як судами першої інстанції.
Згідно зі статтею 389 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити у касаційному порядку: 1) рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи та постанову суду апеляційної інстанції, крім судових рішень, визначених у частині третій цієї статті; 2) ухвали суду першої інстанції, вказані у пунктах 3, 6, 7, 15, 16, 22, 23, 27, 28, 30, 32 частини першої статті 353 цього Кодексу, після їх перегляду в апеляційному порядку; 3) ухвали суду апеляційної інстанції про відмову у відкритті або закриття апеляційного провадження, про повернення апеляційної скарги, про зупинення провадження, щодо забезпечення позову, заміни заходу забезпечення позову, щодо зустрічного забезпечення, про відмову ухвалити додаткове рішення, про роз`яснення рішення чи відмову у роз`ясненні рішення, про внесення або відмову у внесенні виправлень у рішення, про повернення заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову у відкритті провадження за нововиявленими або виключними обставинами, про відмову в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, про заміну сторони у справі, про накладення штрафу в порядку процесуального примусу, окремі ухвали.
Із матеріалів апеляційної скарги та відомостей, що містяться у Єдиному державному реєстрі судових рішень встановлено, що ОСОБА_1 оскаржував судовий наказ Шевченківського районного суду міста Києва від 08 лютого 2023 року про стягнення з нього заборгованості за житлово-комунальні послуги, шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду, який ухвалою від 18 січня 2024 року відмовив у відкритті апеляційного провадження.
Відтак, у зазначеній справі Верховний Суд неуповноважений здійснювати перегляд судового наказу ані в апеляційному ані в касаційному порядку, тому апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається заявникові.
Керуючись статтею 24 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на судовий наказ Шевченківського районного суду міста Києва від 08 лютого 2023 року про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Ю. Гулейков
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 26.03.2024 |
Номер документу | 117849426 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Гулейков Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні