Справа № 712/3104/24
Провадження № 1-кс/712/1447/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2024 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси скаргу Голови правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дніпровські Мрії» ОСОБА_3 на бездіяльність Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
В С Т А Н О В И В:
Голова правління ОСББ «Дніпровські мрії» ОСОБА_4 звернулася до суду зі скаргою на бездіяльність Черкаського районного управління поліції ГУ НП в Черкаській області щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, посилаючись на те, що 07 лютого 2024 року на території земельної ділянки кадастровий номер 7110136400:01:005:0089 за адресою АДРЕСА_1 , яка перебуває у постійному користуванні об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дніпровські Мрії» невстановлені особи розпочали виконання земельних робіт розривши прилеглу територію ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за допомогою спеціальної техніки.
Через вказані дії невідомих осіб посадовими особами ОСББ «Дніпровські Мрії» викликано поліцію.
Черкаським районним управлінням поліції ГУНП у Черкаській області отримано заяву від 08.02.2024 про вчинення злочину за фактом підроблення офіційних документів на підставі яких було отримано дозвільні документи, що підпадає під ознаки статті ст. 358 КК України.
Однак, по вказаному факту Черкаським РУП ГУНП у Черкаській області кримінальне провадження не зареєстроване.
На час звернення до суду відомості до ЄРДР не були внесені, тому звернулась до суду для захисту прав ОСББ.
До судового засідання заявник не з`явився.
Представник Черкаського ВП ГУ НП в Черкаській області та прокурор до судового засідання не з`явились, причина неявки суду не відома, про день та час розгляду справи повідомлялись слідчим суддею у відповідності до ст. 135 КПК України.
Суд, на підставі ч.3 ст.306 КПК України, визнав можливим розгляд скарги за відсутності представника Черкаського ВП ГУ НП в Черкаській області та прокурора.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, встановив наступні факти та відповідні правовідносини, які регулюються нормами кримінально-процесуального законодавства.
В судовому засіданні встановлено, що 07 лютого 2024 року на території земельної ділянки кадастровий номер 7110136400:01:005:0089 за адресою АДРЕСА_1 , яка перебуває у постійному користуванні об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дніпровські Мрії» невстановлені особи розпочали виконання земельних робіт розривши прилеглу територію ОСББ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за допомогою спеціальної техніки.
Черкаським районнимуправлінням поліціїГУНП уЧеркаській областіотримано заявувід 08.02.2024про вчиненнязлочину зафактом підробленняофіційних документівна підставіяких булоотримано дозвільнідокументи,що підпадаєпід ознакистатті ст.358КК України.
З заяви про видачу дозволу на порушення об`єкту благоустрою при планових роботах за адресою АДРЕСА_1 , під час якого було встановлено, що за умовами цієї заяви замовником цих робіт вказано ОСББ «Дніпровські Мрії», а підрядником є ТОВ «Прайм енерджі», що не відповідає дійсності.
ОСББ «Дніпровські Мрії» жодних правовідносин з ТОВ «Прайм енерджі» немає, та з останніми жодних договорів не укладало.
Вказані обставини підтверджуються тим, що на заяві про видачу дозволу на порушення об`єкту благоустрою при планових роботах відсутній підпис голови правління ОСББ «Дніпровські Мрії».
Крім того, ОСББ «Дніпровські Мрії» не надавало навіть жодного погодження ТОВ «Прайм енерджі» на виконання земельних робіт.
ТОВ «Прайменерджі» надалодо Департаментужитлово-комунальногокомплексу Черкаськоїміської радипідроблені документи,оскільки замовникомна виконанняземельних робітна територіїземельної ділянкикадастровий номер7110136400:01:005:0089за адресою АДРЕСА_1 »ніколи небуло.
Заявник такі дії вважає злочинними та прямим умислом посадових осіб ТОВ «Прайм енерджі», що полягає у наданні підробленого документа у формі заяви про видачу дозволу на порушення об`єкту благоустрою при планових роботах за адресою АДРЕСА_1 у якій замовником цих робіт вказано ОСББ «Дніпровські Мрії», яке жодним чином не має відношення до цих робіт та не є і не було їх замовником.
На підставізаяви провидачу дозволуна порушенняоб`єкту благоустроюпри плановихроботах заадресою АДРЕСА_1 посадовимиособами ТОВ«Прайм енерджі»безпідставно отриманодозвіл напорушення об`єктублагоустрою припланових роботах№51від 29.01.2024.
На час звернення до суду відомості не були внесені до ЄРДР.
Відповідно до вимог ч. 1 статті 24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 303 КПК України передбачено вичерпний перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого, дізнавача або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Зокрема, п.1 ч.1 ст. 303 КПК України передбачено можливість оскарження у досудовому провадженні бездіяльності слідчого, дізнавача чи прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Згідно ч. 2 ст. 214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.
Положення ст. 214 КПК України перебувають у взаємозв`язку з ч. 1 ст. 2 КК України, згідно з якою підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом, і саме тому фактичні дані, які вказують на ознаки складу злочину кримінального правопорушення, мають бути критерієм внесення його до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань, зокрема, має бути внесено короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела (ч. 5 ст. 214 КПК України).
Відповідно до п. 2 Розділу ІІ Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України № 139 від 06.04.2016, відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві, повідомленні чи виявлені з іншого джерела повинні відповідати вимогам п. 4 ч. 5 ст. 214 КПК України, зокрема, мати короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення; особа, яка подає заяву чи повідомляє про кримінальне правопорушення, під розпис попереджається про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення, крім випадків надходження заяви, повідомлення поштою або іншими засобами зв`язку.
Аналіз вищезазначених положень закону дає підстави для висновку, що реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення та можуть об`єктивно свідчити про вчинення особою такого кримінального правопорушення. Якщо у заяві чи повідомленні таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, що повинні бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Це слугує гарантією для кожної особи від необґрунтованого обвинувачення та процесуального примусу.
Підставами вважати, що в заяві чи повідомленні містяться відомості саме про злочин є наявність об`єктивних даних, які дійсно свідчать про наявність ознак злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, що підтверджує реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення злочину). Якщо у заявах чи повідомленнях таких даних немає, то вони не можуть вважатися такими, які мають бути обов`язково внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Слідчий суддя, дослідивши скаргу та зміст заяв про вчинення кримінального правопорушення, дійшов висновку про наявність правових підстав для внесення відомостей до ЄРДР, а тому скарга підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.303-309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
Зобов`язати уповноважену особу Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області у відповідності до вимог ч.1 ст. 214 КПК України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення відображене в заяві Голови правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Дніпровські Мрії» Олени МІНЯЙЛО про вчинення кримінального правопорушення зареєстроване Черкаським РУП ГУ НП в Черкаській області в ЄО за № 7095 від 07 лютого 2024 року, № 7552 від 10 лютого 2024 року, вх.. № 1159 від 09 лютого 2024 року та розпочати досудове розслідування.
Копію ухвали для виконання направити начальнику Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області та прокурору Черкаської місцевої прокуратури для відома та контролю за її виконанням.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: ОСОБА_5
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 26.03.2024 |
Номер документу | 117869397 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Пироженко (С.А.) С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні