ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.03.2024 Справа № 908/708/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Мірошниченка М.В., розглянувши матеріали позовної заяви вих. без номеру від 16.03.2024 (вх. №774/08-07/24 від 18.03.2024)
про зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Запорізької області звернулося Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Європейська 38» з позовом до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ДОМАЛІНА» про зобов`язання відповідача відновити становище земельної ділянки за адресою: м. Запоріжжя, вул. Європейська, 34, яке існувало до порушення, а саме: за власний рахунок демонтувати ворота, огорожу по периметру майданчика для паркування транспортних засобів та привести земельну ділянку у попередній стан шляхом прибирання гравію та асфальтної крихти і відновлення ґрунтового покриття.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.03.2024 позовну заяву передано на розгляд судді Мірошниченку М.В.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Згідно з вимогами п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
За приписами ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
В позовній заяві зазначено, що влаштування відповідачем майданчика для паркування транспортних засобів порушує, на думку позивача норми чинного законодавства. При цьому в позовній заяві не викладено, яким чином влаштування відповідачем майданчика для паркування транспортних засобів стосується позивача, які права права позивача порушує, якими доказами це підтверджується, яким чином обраний позивачем спосіб захисту відновить права позивача.
Таким чином, позивачем порушено вимоги п. п. 5, 8 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, суд звертає увагу позивача, в якого на день подання позову відсутній електронний кабінет, що відповідно до вимог ч. 6 ст. 6 ГПК України юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Керуючись статтями 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме:
- надати письмові пояснення, яким чином влаштування відповідачем майданчика для паркування транспортних засобів стосується позивача, які права права позивача порушує, якими доказами це підтверджується, яким чином обраний позивачем спосіб захисту відновить права позивача;
- надати докази надсилання відповідачам листом з описом вкладення доказів на виконання даної ухвали суду.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається заявнику.
4. Інформацію у справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/fair/sud5009.
Контактні дані господарського суду Запорізької області: веб-сайт https://zp.arbitr.gov.ua; е-mail: inbox@zp.arbitr.gov.ua; телефони: контакт-центр: 0-800-501-492 (безкоштовно по всій території України).
5. Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду набрала законної сили 25.03.2024 та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Суддя М.В.Мірошниченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117878685 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні