ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
25.03.2024Справа № 910/3466/24
Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А.Ю., розглянувши матеріали позовної заяви Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України (вул. Автозаводська, 2, м. Київ, 04074; ідентифікаційний код 05417377)
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Зіко» (пр.-т. Героїв Сталінграда, буд. 21, корп. 1, м. Київ, 04210; ідентифікаційний код 43482100)
про стягнення 293 355, 36 грн,
без виклику представників учасників процесу,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернувся Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України (далі за текстом - Інститут, Позивач) з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Зіко» (далі за текстом - ТОВ «ВК «Зіко», Відповідач) про стягнення 293 355, 36 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Суд вказує, що Позивачем у позовній заяві вказано адресу Відповідача: АДРЕСА_1 в той час як згідно відомостей із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань офіційною адресою місцезнаходження Відповідача є: пр.-т. Героїв Сталінграда, буд. 21, корп. 1, м. Київ, 04210.
Крім того, подана позовна заява не містить інформації щодо наявності / відсутності електронного кабінету у Відповідача в підсистемі Електронний суд.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Позивачем у якості доказів направлення Відповідачу копії позову з додатками надано опис вкладення в цінний лист № 0407410511730 з відбитком поштового штемпеля від 21.03.2024 та поштову накладну № 0407410511730 від 21.03.2024.
З вказаного опису вбачається, що Позивачем не направлено Відповідачу копію позовної заяви.
При цьому суд звертає увагу Позивача на адресу відправлення поштового повідомлення № 0407410511730.
Пунктом 3 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 163 ГПК України ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
На першій сторінці позовної заяви Позивачем зазначено ціну позову: 293 355, 36 грн при тому, що у прохальній частині позову Позивач просить суд стягнути з Відповідача: заборгованість за оренду майна - 246 288, 36 грн, компенсація витрат за споживання електроенергії - 39 100, 01 грн, витрати по сплаті податку - 7 967, 02 грн та 3 % річних - 8 800, 66 грн., що становить 302 156, 05 грн. та не співпадає із визначеною Позивачем ціною позову.
Також Позивачем не надано розрахунку нарахованих 3 % річних із зазначенням відповідного періоду.
Відповідно до пунктів 8 та 9 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Всупереч зазначеним вимогам Позивачем не вказано щодо наявності у Позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
При цьому суд звертає увагу Позивача, що пунктом 2 частини 1 статті 164 ГПК України закріплено, що до позовної заяви, додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставки судового збору за подання до господарського суду позовної заяви встановлюються у таких розмірах: майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» станом на 01.01.2024 прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Враховуючи зазначені Позивачем у прохальній частині позову суми, які сторона просить суд стягнути з Відповідача, судовий збір повинен бути сплачений в розмірі 4 532, 34 грн в той час як Позивачем надано суду докази сплати судового збору в розмірі 3 028 грн.
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Зважаючи на те, що Позивачем не дотримано вимог статті 162, 164, 172 ГПК України, враховуючи, що приписи статті 174 ГПК України носять імперативний характер, то суд приходить до висновку, що наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Керуючись частинами 1, 2 статті 174 та статтями 234, 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України - залишити без руху.
2. Встановити Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля Національної академії наук України п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- уточненої позовної заяви з приведеною у відповідність ціни позову / прохальної частини позову;
- інформації щодо офіційної адреси місцезнаходження Відповідача;
- інформації щодо наявності / відсутності у Відповідача електронного кабінету в підсистемі Електронний суд;
- докази направлення копії позовної заяви з додатками Відповідачу;
- інформації щодо наявності у Позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- розрахунок нарахованих Позивачем 3 % річних із зазначенням періоду нарахування;
- докази доплати судового збору в розмірі 1 504, 34 грн.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 25.03.2024 та оскарженню не підлягає.
Суддя Антон ПУКАС
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.03.2024 |
Оприлюднено | 27.03.2024 |
Номер документу | 117879030 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про державну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукас А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні