Постанова
від 26.03.2024 по справі 573/590/24
БІЛОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №573/590/24

Номер провадження 1-кс/573/218/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2024 року м. Білопілля

Слідчий суддя Білопільського районного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря: ОСОБА_2 , розглянувши в залі суду в м. Білопілля клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за № 12024205530000032 від 02.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

Сектором дізнання відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції України в Сумській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12024205530000032 від 02.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, яким встановлено, що 01.03.2024 до ЧЧ відділення поліції №1 (м. Білопілля) Сумського РУП надійшла письмова заява від ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , який просить притягнути до кримінальної відповідальності ОСОБА_6 , який 29.02.2024 близько 12:00 год. в ході словесної сварки наніс тілесні ушкодження заявниці (ЄО 1360 від 01.03.2024).

За вказаним фактом відомості внесені до ЄРДР з правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 125 КК України.

Допитаний в якості потерпілого ОСОБА_7 пояснив, що 29.02.2024 приблизно о 12:00 год. перебуваючи в приміщенні кімнати коридору за адресою: АДРЕСА_1 виникла словесна сварка з ОСОБА_8 , в ході якої останній схопив потерпілого лівою рукою за верхній одяг в області грудної клітини та кулаком правої руки наніс близько трьох ударів в ділянку ребер з лівої сторони, одного удару кулаком правої руки в скроневу ділянку голови зліва, два удари кулаком правої руки в ділянку грудної клітини. В результаті нанесення даних ударів потерпілий разом з ОСОБА_8 впали на підлогу, де останній сівши зверху потерпілого наніс два удари кулаком правої руки в ділянку ротової порожнини. Після цього, ОСОБА_8 підвівся та наніс потерпілому два удари ступнею правої ноги в ділянку ребер зліва.

Відповідно до виписки із медичної картки стаціонарного хворого № 5232, наданої КПП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_5 , перебував на стаціонарному лікуванні у даній установі у період з 16.03.2024 по 21.03.2024 з діагнозом: Закрита тупа травма живота (стан після операції 11.03.2024 - с/с лапаротомія, спленектомія, санація та дренування черевної порожнини). Ускладнення: Розрив селезінки, внутрішньочеревна кровотеча, постгеморагічна анемія. Супутні захворювання: ЗТТГК. Забій грудної клітини зліва. Забій м`яких тканин обличчя S 20.2.

Під час розслідування кримінального провадження виникла необхідність у проведенні судово-медичної експертизи за даними медичної документації, яка знаходиться у володінні КНП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження дізнавач просить надати тимчасовий доступ до медичної документації, а саме до історії хвороби ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , яка перебуває у володінні КНП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », з можливістю її вилучення, так як таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу, тобто проведення судово-медичної експертизи. Зазначені документи, які містять відомості про кримінальне правопорушення неможливо отримати в інший спосіб.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглядається без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, про доступ до яких просить дізнавач.

У судове засіданні дізнавач ВП №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 не з`явилась, подала через канцелярію суду заяву про розгляд клопотання без її участі.

Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі не прибуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, суд приходить до наступних висновків.

Згідно із положеннями ст. 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, про факт звернення за медичною допомогою, про діагноз а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

Під визначення медичної таємниці підпадають абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров`я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інші особи, яким у зв`язку з виконанням їх професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформації про стан здоров`я людини (ст. 40 Закону).

Медичною таємницею є: факт звернення людини до лікувального закладу за медичною допомогою; стан здоров`я людини, діагноз, обставини, що передували захворюванню або спровокували його функціональні особливості організму, шкідливі звички, особливості психіки, майновий стан, інші відомості отримані при медичному обстеженні, зокрема інформація про сімейне, інтимне життя людини, а також про стан здоров`я родичів, близьких пацієнта.

Крім того, згідно змісту ст. 286 ЦК України, фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості одержані при її медичному обстеженні, фізична особа зобов`язана утримуватися від поширення інформації, зазначеної у частині першій цієї статті, яка стала їй відома у зв`язку з виконанням службових обов`язків або інших джерел.

За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України відомості, які можуть становити лікарську таємницю, відносяться до охоронюваної законом таємниці.

Частинами п`ятою та шостою статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до висновку, що дізнавачем належним чином доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, про доступ до яких йдеться в клопотанні, перебувають у володінні КНП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також, що вказані документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах та неможливість іншими способами довести обставини, у зв`язку з чим клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.163-165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання дізнавача сектору дізнання відділення поліції №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Білопільського відділу Сумської окружної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за № 12024205530000032 від 02.03.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, задовольнити.

Надати групі дізнавачів СД відділення поліції №1 (м. Білопілля) Сумського РУП ГУНП в Сумській області, що здійснюють досудове розслідування даного кримінального провадження, у складі: дізнавача СД відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області майора поліції ОСОБА_9 , дізнавача СД відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_10 , дізнавача СД відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_11 , старшого дізнавача СД відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області капітана поліції ОСОБА_12 , начальника СД відділення поліції № 1 (м. Білопілля) Сумського районного управління Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_13 ,

- тимчасовий доступ до медичної документації, а саме до історії хвороби потерпілого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який перебував « на стаціонарному лікуванні в КНП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у період з 16.03.2024 по 21.03.2024, яка зберігається у вказаному медичному закладі за адресою: АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 ), ЄДРПОУ НОМЕР_1 , з можливістю її вилучення.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, слідчий суддя, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення26.03.2024
Оприлюднено27.03.2024
Номер документу117906804
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —573/590/24

Постанова від 26.03.2024

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

Постанова від 26.03.2024

Кримінальне

Білопільський районний суд Сумської області

Черкашина М. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні