Рішення
від 25.03.2024 по справі 905/57/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

25.03.2024р. Справа №905/57/24

Господарський суд Донецької області, у складі судді Демідової П.В., розглянув матеріали справи №905/57/24

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги", м.Дніпро,

до відповідача: Комунального дошкільного навчального закладу "Ясла-садок №91 "Пролісок" Маріупольської міської ради Донецької області, м.Маріуполь, Донецька область,

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Комунальний заклад департаменту освіти міської ради Централізована бухгалтерія департаменту освіти

про стягнення заборгованості в розмірі 63 104,16грн, з яких 2 065,45грн - 3% річних, 12 672,25грн - інфляційні втрати,-

Без виклику представників сторін

СУТЬ СПРАВИ

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги", звернулось до Господарського суду Донецької області, з позовною заявою до Комунального дошкільного навчального закладу "Ясла-садок №91 "Пролісок" Маріупольської міської ради Донецької області про стягнення заборгованості в розмірі 63 104,16грн, з яких 2 065,45грн - 3% річних, 12 672,25грн - інфляційні втрати.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невиконання відповідачем умов договору про постачання електричної енергії №3183 від 01.01.2022, в частині оплати поставленої електричної енергії, внаслідок чого утворилась заборгованість 48 366,46грн, що стало також підставою для нарахування 3% річних та інфляційних втрат.

Господарський суд ухвалою від 25.01.2024 прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі №905/57/24, визначив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, запропонував відповідачу надати суду у строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження, з урахуванням положень п.4 розділу Х Прикінцевих положень Господарського процесуального кодексу України, відзив на позовну заяву, оформлений відповідно до вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України, а також всі докази, що підтверджують заперечення проти позову.

На підставі приписів ч.2 ст.120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язкова.

Частиною 3 та 4 статті 120 ГПК України передбачено, що повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень і ухвала про вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи мали достатньо часу, але не менше ніж п`ять днів для вчинення відповідної процесуальної дії.

Ухвала про відкриття провадження у справі направлена до електронного кабінету позивача, та згідно довідки, сформованої у системі Діловодство спеціалізованого суду ухвалу доставлено до електронного кабінету позивача 28.12.2023.

Згідно з п.2 ч.6 ст.242 ГПК України днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Отже, враховуючи доставлення позивачу копії ухвали суду через сервіс електронного кабінету, що підтверджується відповідною довідкою, позивач є такими, що належним чином повідомлений про розгляд справи.

З метою повідомлення відповідача та третьої особи про відкриття провадження у справі судом направлено ухвалу від 25.01.2024 на електронні адреси зазначених осіб, які міститься в матеріалах справи, та згідно звітів щодо направлення ухвали доставлені на електронні адреси відповідача та третьої особи.

Також, судом здійснено спробу встановити зв`язок з відповідачем та третьою особою за номерами телефонів, зазначеними в матеріалах справи, проте зв`язок не встановлено, що підтверджується телефонограмами суду від 26.01.2024.

Згідно з ч.1 ст.11 Закону України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (з посиланням на відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.

Враховуючи те, що місцезнаходженням відповідача та третьої особи, згідно ЄДР є м.Маріуполь, яке відповідно Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022, є територією можливих бойових дій, відповідача повідомлено про відкриття провадження у справі шляхом розміщення 12.02.2024 оголошення на офіційному веб-порталі Судова влада України, з посиланням на веб-адресу ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень та виходячи з положень Закону України «Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції» відповідач вважається таким, що повідомлений про розгляд справи.

Отже, суд вичерпав всі можливі заходи повідомлення відповідача та третьої особи про розгляд справи.

Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що якщо судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчиняться протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Відповідач своїм правом на подання відзиву у строк, встановлений судом не скористався, будь-яких клопотання та заяв до суду не направляв.

Відповідно до ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи рішення в умовах відсутності відповідача, суд враховує, що воєнний стан в Україні триває більше двох років. В зазначених умовах, суд не може не врахувати, що пасивна поведінка відповідача, у тому числі у забезпеченні інформування своїх кредиторів про зміну місцезнаходження та засобів зв`язку, не може бути перешкодою у захисті прав особи, чиї права порушені.

25.03.2024 року на адресу суду надійшли додаткові пояснення позивача, в яких він підтримав позовні вимоги.

Таким чином, суд враховуючи належне повідомлення учасників про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників, дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами справи.

З`ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (постачальник, позивач), Комунальним дошкільним навчальним закладом "Ясла-садок №91 "Пролісок" Маріупольської міської ради Донецької області(споживач, відповідач) та Комунальним закладом департаменту освіти міської ради «Централізована бухгалтерія департаменту освіти» (платник, третя особа) 01.01.2022 року був укладений договір про постачання електричної енергії споживачу № 3183 (далі - Договір) на умовах Комерційної пропозиції «Тендерна - РКМ» постачальника електричної енергії Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги".

Відповідно до п.2.1 договору Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Пунктом 3.1 договору передбачено, що датою початку постачання електричної енергії Споживачу є дата, зазначена в заяві-приєднанні, яка є додатком до цього Договору,

Споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком до цього Договору (п.5.1 договору). Спосіб визначення ціни (тарифу) електричної енергії зазначається в комерційній пропозиції Постачальника. Для одного об`єкта споживання (площадки вимірювання) застосовується один спосіб визначення ціни електричної енергії (п.5.2 договору).

Відповідно до пункту 5.3, договору ціна електричної енергії має зазначатися Постачальником у рахунках про оплату електричної енергії, у тому числі у разі її зміни.

Розрахунковим періодом за договором є календарний місяць відповідно до пункту 5.4 договору.

Відповідно до пунктів 5.5 розрахунки Споживача за активну електричну енергію за цим Договором здійснюється на поточний рахунок із спеціальним режимом використання (далі - спецрахунок).

Оплата рахунка Постачальника Договором має бути здійснена Споживачем у строки, визначені в рахунку, але не менше 10 робочих днів від дати отримання Споживачем цього рахунка, або протягом 10 робочих днів від строку оплати, зазначеного в комерційній пропозиції, прийнятої Споживачем.

За змістом п. 5.7 договору, якщо споживач не здійснив оплату за цим Договором у строки, передбачені комерційною пропозицією, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії Споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ.

У відповідності до п. 5.11 сторони визначили, що у зв`язку із введенням в закладах освіти міської ради централізованого обліку централізованою бухгалтерією департамент освіти-Платником за договором є Комунальний заклад департаменту освіти міськради централізована бухгалтерія департаменту освіти.

Згідно з п. 6.2 договору споживач зобов`язується, зокрема, забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії. В свою чергу, постачальник має право отримувати від споживача оплату за поставлену електричну енергію (п.7.1 договору).

Відповідно до умов п.9.1 договору за невиконання або неналежне виконання своїх зобов`язань за цим договором сторони несуть відповідальність, передбачену цим договором та чинним законодавством.

Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє до 31 грудня 202_, якщо інше не встановлено комерційною пропозицією, а в частині проведення розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором. За змістом комерційної пропозиції, яка є невід`ємною частиною договору - строк його дії до 31.12.2022 року.

Договір підписаний повноважними представниками сторін без зауважень та скріплений печатками.

Відповідно до заяви-приєднання до договору про постачання електричної енергії , споживачем ініційовано приєднання до умов договору на умовах комерційної пропозиції КП «Тендерна РКМ». Початок постачання електричної енергії визначено з 01.01.2022 року.

Згідно додатку до договору про постачання електричної енергії постачальником, сторони визначили умови Комерційної пропозиції «Тендерна РКМ» постачальника електричної енергії ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» для Комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок №91 «Пролісок» Маріупольської міської ради Донецької області».

За змістом розділу 4 Комерційної пропозиції оплата за спожиту електричну енергію має бути здійснена споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду.

У відповідності до п. 5.1 Комерційної пропозиції споживач самостійно формує розрахункові документи (рахунок, акт приймання-передавання) в сервісі «Особовий кабінет» не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду. Виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі Постачальника з можливістю перегляду в сервісі «Особистий кабінет». Розрахункові документи можуть бути роздруковані Постачальником та отримані Споживачем у відповідному енергоофісі Постачальника. У разі не отримання Споживачем рахунку, Споживач здійснює оплату за електричну енергію у встановлені цією комерційною пропозицією строки за платіжним документом, самостійно сформованим Споживачем.

Відповідно до п.5.2 Комерційної пропозиції у випадку не отримання споживачем акта прийняття-передавання або не повернення постачальнику отриманого та підписаного з боку споживача акта приймання-передавання протягом десяти днів з дня його формування, він вважається підписаним та узгодженим сторонами, якщо в цей же строк споживачем не буде надано обґрунтованих заперечень.

У відповідності до п. 4.2. Комерційної пропозиції оплата за спожиту електричну енергію має бути здійснена Споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду

Позивач 29.11.2023 на електронну адресу відповідача kdnz-91@ukr.net, яка зазначена в Заяві - приєднанні до договору як джерело обміну документацією, надіслав акти приймання - передавання та рахунки за спожиту електричну енергію у січні 2022 р, лютому 2022 р. За змістом рахунків оплаті підлягає заборгованість за спожиту електроенергію в обсязі 4943 кВтгод за січень 2022 року в сумі 27 301,38 грн, в обсязі 4464 кВтгод за лютий 2022 року в сумі 21 065,08 грн.

В підтвердження фактичного обсягу споживання електроенергії за січень-лютий 2022 по точках комерційного обліку відповідача позивачем долучено лист АТ ДТЕК Донецькі електричні мережі №67/14450-вих від 26.09.2023 разом з інформацією щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку (площадками вимірювання) споживачів, які приєднані до електричних мереж або відносяться до території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу за період січень-лютий 2022, в яких зазначено, що споживачем спожито електричну енергію в обсязі 4943 кВтгод за січень 2022 року та в обсязі 4464 кВтгод за лютий 2022 року.

Також, позивачем відповідачу направлено претензію №24/8394 від 10.10.2023 року про сплату заборгованості на суму 62728,20 грн, яка залишена без відповіді.

Дослідивши матеріали справи на підставі приписів чинного законодавства, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України (далі-ГК України), ст.ст.525, 526 ЦК України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов`язань, крім випадків, передбачених законом.

Згідно із ст.629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами. Таке імперативне врегулювання договірних відносин усуває будь-які сумніви щодо юридичного значення умов договору: вони є юридично обов`язковими, гарантують право учасникам договірних відносин бути впевненими в тому, що кожна зі сторін має виконувати умови договору належним чином, а цивільні права, що ґрунтуються на його умовах, підлягають захисту в тій же мірі і в той же спосіб, що і права, які прямо передбачені актами цивільного законодавства або випливають із них.

Відповідно до ч.1 ст.275 Господарського процесуального кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".

Частиною 2 ст.56 зазначеного Закону передбачено, що договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.

Згідно п. 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №312 від 14.03.2018 (далі - ПРРЕЕ) розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.

Враховуючи інформацію АТ «ДТЕК Донецькі електричні мережі» про фактичне споживання електроенергії відповідачем у січні, лютому 2023 року, а також відсутність доказів в підтвердження оплати спожитої електроенергії, суд дійшов висновку про правомірність вимог позивача щодо стягнення щодо стягнення з відповідача заборгованості за спожиту у спірному періоді еклектичну енергію в сумі 48 366,46 грн.

Судом враховано, що у п.5.11 договору платником за договором визначена третя особа, проте за умовами договору, комерційної пропозиції та Заяви, відповідач прийняв на себе обов`язок по оплаті спожитих послуг. Оскільки в ході розгляду справи не доведено неможливість розрахунків на час прийняття рішення відповідачем, суд задовольняє вимоги по відношенню до нього.

Несплата відповідачем суми поставленої електричної енергії в повному обсязі стала підставою для звернення позивача до суду та нарахування 3% річних та інфляційних втрат за період з лютого 2022, березня 2022 року відповідно.

У відповідності до ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Отже, вирішуючи питання щодо правомірності стягнення з відповідача інфляційних витрат та 3 % річних, суд повинен надати оцінку обставинам, які пов`язані з простроченням виконання зобов`язання та встановити факт такого прострочення.

Розділом 4 ПРРЕЕ передбачено, що оплата електричної енергії здійснюється споживачем виходячи з умов відповідного договору про постачання електричної енергії і може, зокрема, бути у формі, у тому числі оплати за фактично відпущену електричну енергію відповідно до даних комерційного обліку. Форма та порядок оплати, терміни (строки) здійснення попередньої оплати, планових платежів та остаточного розрахунку зазначаються у договорі між електропостачальником та споживачем про постачання електричної енергії споживачу (комерційній пропозиції до договору). Плата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію вноситься не пізніше 20 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено іншого терміну. При цьому рахунок за спожиту електричну енергію оплачується протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем. Платіжний документ (рахунок) формується електропостачальником за обсяг електричної енергії згідно з обраною комерційною пропозицією до договору про постачання електричної енергії споживачу.

За змістом п. 4.12 ПРРЕЕ платіжні документи (рахунки) надаються електропостачальниками споживачам безкоштовно. Платіжні документи (рахунки) на оплату надаються споживачам у відповідних структурних підрозділах електропостачальника, через персональну сторінку споживача на вебсайті електропостачальника (особовий кабінет) або електронною поштою, факсимільним зв`язком, поштовим зв`язком, кур`єром чи іншими способами з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу у порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії споживачу.

Платіжний документ (рахунок) має надаватися споживачу в терміни та спосіб, визначені відповідно до обраної споживачем комерційної пропозиції або умов договору.

Як свідчать матеріали справи, відповідач має особовий кабінет на вебсайті позивача та за змістом комерційної пропозиції має можливість сформувати рахунок для оплати спожитої електричної енергії.

Проте, за змістом п.7.2 договору в обов`язок Позивача входить нарахування та виставлення рахунків споживачу за поставлену електричну енергію відповідно до вимог та в порядку, встановлених ПРРЕЕ. Згідно п.5.1 Комерційної пропозиції виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі постачальника з можливістю перегляду в сервісі «Особистий кабінет». Зазначене кореспондується з вимогами п.4.13 ПРРЕЕ, за змістом якого для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію електропостачальник має сформувати та виставити споживачу платіжний документ у паперовій або електронній формі (у випадку згоди споживача на отримання електронного платіжного документа), на підставі даних комерційного обліку, отриманих у порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку.

Датою отримання платіжного документа вважається : дата вручення, що підтверджується підписом одержувача (споживача або його уповноваженої особи); дата його отримання від кур`єра; відмітка про реєстрацію вхідної кореспонденції; дата його відкриття споживачем на персональній сторінці (особовому кабінеті) споживача на офіційному вебсайті електропостачальника, оператора системи, що може бути підтверджено програмною платформою, яка забезпечує роботу персональної сторінки з визначенням дати та часу його відкриття; дата отримання іншими засобами комунікації (електронною поштою, факсимільним зв`язком тощо) чи в інший спосіб з використанням інформаційних технологій у системі електронного документообігу у порядку, передбаченому договором про постачання електричної енергії споживачу та комерційною пропозицією та/або договором споживача на розподіл (передачу) електричної енергії; третій календарний день з дати його отримання поштовим відділенням зв`язку, на території обслуговування якого розташований об`єкт споживача (у разі направлення засобами поштового зв`язку рекомендованим або цінним листом) (п.4.14 ПРРЕЕ).

Позивач не надав суду: доказів своєчасного формування у власному програмному комплексі рахунків та актів приймання-передавання електричної енергії для наступного їх відображення в «Особистому кабінеті» відповідача; доказів, які свідчать про відкриття відповідачем рахунку на персональній сторінці (особовому кабінеті) споживача на офіційному вебсайті електропостачальника, що могло бути підтверджено програмною платформою, яка забезпечує роботу персональної сторінки з визначенням дати та часу його відкриття.

Проте, як свідчать матеріали справи, 29.11.2023 року позивачем не електронну адресу відповідача були направлені рахунки та акти приймання-передавання за січень, лютий 2022 року.

Отже, враховуючи умови договору, комерційної пропозиції, ПРРЕЕ, а також місце розташування відповідача, активні бойові дії у місті Маріуполь з початку повномасштабного агресії Російської Федерації та факт окупації всієї території Маріупольського району з 5.03.2022 року, який є загальновідомим та підтверджується Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України віл 22.12.2022 року № 309, суд вважає, що відповідач був позбавлений можливості самостійно визначити розмір заборгованості.

Виходячи з наданих до матеріалів справи доказів, позивач сформував та направив на електронну адресу відповідача рахунки та акти приймання-передавання тільки 29.11.2023 року, протилежне позивачем не доведено. У зв`язку з чим суд вважає, що прострочення відповідача є доведеним з моменту отримання ним рахунків на електрону адресу, а саме з 6.12.2023 року ( з урахуванням розділу 4 ПРРЕЕ, за яким рахунок за спожиту електричну енергію оплачується протягом 5 робочих днів від дня отримання рахунка непобутовим споживачем).

Як зазначалось вище позивач просить стягнути з відповідача 3% річних та інфляційні витрати: за несвоєчасну оплату спожитої електричної енергії у січні 2022 року 3% річних за період з 8.02.2022 по 29.11.2023 року, інфляційні за період з 1.03.2022 по 30.06.2023 року; за несвоєчасну оплату спожитої електричної енергії у лютому 2022 року 3% річних за період 8.03.2022 по 29.11.2023, інфляційні за період 01.04.2022 по 30.06.2023.

Враховуючи попередні висновки суду про виставлення позивачем рахунків на оплату 29.11.2023 року, та, відповідно, встановлення факту прострочення виконання відповідачем зобов`язань по оплаті послуг за спожиту електричну енергію у січні, лютому 2022 року з 6.12.2023 року, суд відмовляє в задоволені вимог позивача про стягнення 3% річних та інфляційних витрат за визначений ним період як необґрунтовано заявлених.

Судові витрати, у відповідності до ст. 129 ГПК України, розподіляються між сторонами пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 129, 233, 238, 240 ГПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" до Комунального дошкільного навчального закладу "Ясла-садок №91 "Пролісок" Маріупольської міської ради Донецької області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунального закладу департаменту освіти міської ради Централізованої бухгалтерії департаменту, освіти про стягнення заборгованості в розмірі 63 104,16грн, з яких 48 366,46 грн - сума боргу, 2065,45 грн - 3% річних, 12 672,25 грн - інфляційні втрати, задовольнити частково.

2. Стягнути з Комунального дошкільного навчального закладу "Ясла-садок №91 "Пролісок" Маріупольської міської ради Донецької області (87541, Донецька область, м.Маріуполь, вул.Ломізова, буд.7, код ЄДРПОУ 26442936) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Донецькі енергетичні послуги" (49001, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул.Січових Стрільців, буд.4д; код ЄДРПОУ 42086719) заборгованість за спожиту електричну енергію у січні 2022 року, лютому 2022 року в сумі 48 366 (сорок вісім тисяч триста шістдесят шість) грн, 46 коп., витрати зі сплати судового збору в сумі 1856,66 грн.

3. В іншої частині позовних вимог відмовити.

4.Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

5. Рішення може бути оскаржена в Східний апеляційний господарський суд протягом десяти днів в порядку передбаченому розділом IV ГПК України.

Рішення складено та підписано 25.03.2024.

Суддя П.В. Демідова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.03.2024
Оприлюднено28.03.2024
Номер документу117909903
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —905/57/24

Ухвала від 23.04.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Демідова Поліна Віталіївна

Судовий наказ від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Демідова Поліна Віталіївна

Рішення від 25.03.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Демідова Поліна Віталіївна

Ухвала від 25.01.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Демідова Поліна Віталіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні