Ухвала
від 25.03.2024 по справі 916/1159/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"25" березня 2024 р.м. Одеса № 916/1159/24

Господарський суд Одеської області у складі судді Сулімовської М.Б., розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом: Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" (код ЄДРПОУ 14360570, 01001, місто Київ, вулиця Грушевського, будинок 1 Д)

до відповідача-1: Селянського (фермерського) господарства "ІНТЕГРАЛ" (код ЄДРПОУ 19226681, 75600, Херсонська обл., м. Гола Пристань(пн), вул. Карла Маркса, буд. 4)

відповідача-2: Фізичної особи ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 )

про стягнення 148061,22 грн.

в с т а н о в и в:

Позивач Акціонерне товариство Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" звернувся до Господарського суду Одеської області із позовом до відповідача-1 Селянського (фермерського) господарства "ІНТЕГРАЛ", відповідача-2 Фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення 148061,22 грн.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення її без руху, з огляду на наступне.

За приписами п.2 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Так, в позовній заяві позивачем зазначено ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) відповідача-2 - ОСОБА_2 .

Водночас, відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру, вірне ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) відповідача-2 є: ОСОБА_1 .

Для усунення означених недоліків позивачу слід зазначити вірне прізвище відповідача-2.

В силу положень ч.2 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Зі змісту даної норми можна зробити висновок, що розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються (викладений в позовній заяві чи у вигляді окремого документа), є невід`ємною частиною позовної заяви та теж повинен бути оформлений відповідно до вимог ч.2 ст.162 ГПК України.

Так, долучений до матеріалів позову розрахунок заборгованості не підписаний уповноваженою на це особою.

Для усунення означеного недоліку позивачу слід надати розрахунок заборгованості, належним чином оформлений та підписаний особою, уповноваженою на вчинення дій процесуального характеру від імені позивача (з підтвердженням таких повноважень).

Частиною 1 ст.162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до вимог п.5 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно з ч.2 ст.164 цього Кодексу, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до частин 1, 2, 4, абзацу 2 частини 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору; письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Так, позивачем названо "додаток №11 договір від 21.02.2022", проте фактично долучено платіжну інструкцію про сплату судового збору, при цьому договір від 21.02.2022, на який позивач посилається в позові, в матеріалах позову відсутній.

Позивачу слід усунути вказані недоліки шляхом подання належним чином засвідченої копії договору від 21.02.2022.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому, залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вищезазначених вимог, встановлених Господарським процесуальним кодексом України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків позовної заяви.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

у х в а л и в:

1. Позовну заяву Акціонерного товариства Комерційний банк "ПРИВАТБАНК" залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали.

3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання доказів, зазначених в мотивувальній частині ухвали.

4. Заяву про усунення недоліків позовної заяви та додані до неї докази направити відповідачам, докази направлення надати до суду (опис вкладення, фіскальний чек, накладну) або в порядку статті 42 ГПК України.

5. Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.

6. Копію ухвали направити позивачу.

Суддя М.Б. Сулімовська

Ухвала суду набрала законної сили 25.03.2024, оскарженню не підлягає.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.03.2024
Оприлюднено28.03.2024
Номер документу117911337
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування

Судовий реєстр по справі —916/1159/24

Рішення від 29.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 20.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 16.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 06.05.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 01.04.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

Ухвала від 25.03.2024

Господарське

Господарський суд Одеської області

Сулімовська М.Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні