Справа № 309/6301/23
Провадження № 2/309/1248/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 березня 2024 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
у складі: головуючого - судді Лук`янової О.В.
за участю: секретаря судового засідання Пилип Д.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Хуст цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Хустської державної нотаріальної контори про скасування заборони /архівний запис/ та виключення майна з єдиного Реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, посилаючись на те, що:
-він є власником житлового будинку, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
-в данному будинку він проживав все своє життя разом зі своєю дружиною та дітьми;
-його дружина померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ;
-на даний час в будинку проживає він та його донька, на користь якої ним складено заповіт;
-в грудні місяці його донька народила дитину та намагалась зареєструвати її місце проживання за вищевказаною адресою АДРЕСА_1 , однак в органах місцевого самоврядування їй було відмовлено та роз`яснено, що на даний будинок наявне обтяження, а саме: накладено заборону /архівний запис/ №3979497, зареєстрований 31 жовтня 2006 року реєстратором - Хустською державною нотаріальною конторою, де підставою данного обтяження є повідомлення від Хустського відділення Ощадбанку, а власником майна та боржником перед банком виступає ОСОБА_2 ;
-однак, ОСОБА_2 не є власником вищевказаного будинку та не зареєстрований за вказаною адресою, він був його сусідом та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ;
-на даний час ОСОБА_2 проживає та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , отже боржником перед Ощадбанком виступав ОСОБА_2 , а дане обтяження накладено помилково та перешкоджає йому вільно користуватися та розпоряджатися його майном,
звернувся до суду з позовом та просить: скасувати обтяження нерухомого майна, реєстраційний номер №3979497, зареєстроване 31.10.2006 Хустською державною нотаріальною конторою на підставі повідомлення б/н Хустського відділення Ощадбанку від 04.08.1994, об`єкт обтяження: будинок в АДРЕСА_1 , власником якого є він.
В підготовче судове засідання позивач не з`явився, подав до суду заяву, згідно якої позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача Хустської Державної нотаріальної контори в підготовче судове засідання не з`явилася, подала до суду заяву, згідно якої заперечень щодо задоволення позову не мала, фактично позовні вимоги визнала та просила розглянути справу в відсутність представника Хустської Державної нотаріальної контори.
Ніяких інших заяв та клопотань від учасників справи до суду не надходило.
Процесуальні дії /забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження/ у справі не проводилися.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України: у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За таких обставин суд вважає, що справу можливо вирішити в відсутність позивача та представника відповідача, без фіксування судового процесу.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України: у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Як роз`яснив Пленум Верхового Суду України у п.24 постанови від 12 червня 2009 року №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, а тому є законні підстави для ухвалення рішення про задоволення позову у підготовчому судовому засіданні.
Керуючись ст.12, 13, 81, 247 ч.2, 258-259, 263-265, 268, 273, 354-355 ЦПК України, ст.15, 16, 319, 321, 391 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 /місце проживання: АДРЕСА_3 ; РНОКПП НОМЕР_1 / до Хустської державної нотаріальної контори /місце знаходження: 90400, м.Хуст Закарпатської області, вулиця Карпатської Січі, №21; код ЄДРПОУ 02884011/ про скасування заборони /архівний запис/ та виключення майна з єдиного Реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, - задовольнити повністю.
Скасувати обтяження нерухомого майна: реєстраційний №3979497, зареєстровано 31.10.2006 Хустською державною нотаріальною конторою на підставі повідомлення Хустського відділення «Ощадбанк» б/н від 04.08.1994, об`єкт обтяження: житловий будинок АДРЕСА_1 .
Повне судове рішення виготовлено 14 березня 2024 року.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та /або/ обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду повністю або частково до Закарпатського Апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи /вирішення питання/ без повідомлення /виклику/ учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч.2 ст.358 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Хустського
районного суду: Лук`янова О.В.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117925991 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Лук'янова О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні