Справа № 579/2591/23
2-о/579/14/24
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 березня 2024 року Кролевецький районний суд Сумської області
в складі головуючого судді - Моргуна О.В.
за участі секретаря - Сергієнко Ж.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кролевець справу за заявою Кролевецької міської ради, заінтересовані особи комунальне підприємство Ритуальна служба Кролевецької міської ради, ОСОБА_1 , про визнання спадщини відумерлою, -
в с т а н о в и в:
Заявник Кролевецька міська рада звернулась до суду із заявою, у якій просить визнати спадщину на об`єкт нерухомого майна - житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , а саме, будинок, позначений під літерою А-1 загальною площею 56,9 кв.м, житловою площею 14,8 кв.м, сарай - Б, літня кухня - В, сарай - Г, погріб - пг, вбиральня - У, свердловина - свр, огорожа - №, відумерлою після смерті ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Кролевець Конотопського району Сумської області, який прийняв спадщину після смерті ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_4 в с.Реутинці Кролевецького району Сумської області.
Заявник Кролевецька міська рада належним чином повідомлена про час та місце судового розгляду справи, до суду свого представника не направила, надавши заяву про розгляд справи без участі представника, заяву підтримує (а.с. 95).
Заінтересовані особи належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду справи, до суду не з`явилися, надали заяви про розгляд справи без їхньої участі , проти заяви не заперечують (а.с.83, 87).
Згідно ч.3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
З урахуванням зазначеного положення ЦПК України та клопотання учасників справи суд вирішив можливим розглянути справу за їх відсутності.
Відповідно до положення ч.2 ст.247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.
Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , померла ІНФОРМАЦІЯ_6 в с. Реутинці, актовий запис №9, що підтверджується витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть (а.с.15).
Рішенням Кролевецького районного суду Сумської області від 27.10.2022 року встановлено факт смерті ОСОБА_2 , час смерті ІНФОРМАЦІЯ_7 , місце смерті- м.Кролевець, Конотопського району, Сумської області (а.с.17).
Нерухоме майно , а саме, будинок з господарськими будівлями за адресою АДРЕСА_1 зареєстрований за ОСОБА_3 (а.с.10).
ОСОБА_2 спадщину після смерті матері ОСОБА_3 прийняв, що підтверджується довідкою Реутинського старостинського округу (а.с.11).
Після смерті ОСОБА_2 спадкова справа не заводилась, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) та інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) (а.с.84,85, 86).
ІНФОРМАЦІЯ_7 відкрилася спадщина внаслідок смерті ОСОБА_2 .
Місце відкриття спадщини місто Кролевець, Сумської області.
Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно з ч.1 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до абз.1 ч.1, ч.2-3 ст.1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, а якщо до складу спадщини входить нерухоме майно - за його місцезнаходженням, зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.
Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцезнаходженням нерухомого майна, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходженням основної частини рухомого майна.
Відповідно до ст.338 ЦПК України суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Таким чином, оцінюючи належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, враховуючи те, що обставини, на які посилається заявник як на підставу для задоволення його вимог, знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, суд прийшов до висновку, що спадщина після смерті ОСОБА_2 ніким не прийнята, з часу відкриття спадщини сплинуло більше одного року, тому є підстави для задоволення заявлених вимог про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді за місцем знаходження нерухомого майна.
Відповідно до ст. 1218, 1220, 1221, 1277 ЦК України, керуючись ст.ст.273, 293, 294, 337, 338, 352, 354, 355 ЦПК України,-
у х в а л и в:
заяву Кролевецької міської ради, місцезнаходження: 41300, Сумська область, м.Кролевець, площа Миру, 1, код ЄДРПОУ 34135352, про визнання спадщини відумерлою задовольнити повністю.
Визнати спадщину на об`єкт нерухомого майна відумерлою, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_7 в м.Кролевець Конотопського району Сумської області, до складу якої входить житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 , а саме, будинок, позначений під літерою А-1 загальною площею 56,9 кв.м, житловою площею 14,8 кв.м, сарай - Б, літня кухня - В, сарай - Г, погріб - пг, вбиральня - У, свердловина - свр, огорожа - №, та передати її у власність територіальної громади в особі Кролевецької міської ради.
Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.273 ЦПК України.
Повне рішення суду складено 26 березня 2024 року.
Суддя О. В. Моргун
Суд | Кролевецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117939052 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою |
Цивільне
Кролевецький районний суд Сумської області
Моргун О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні