Справа № 736/2814/23
Номер провадження 2/736/61/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 березня 2024 року м. Корюківка
Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді - Кутового Ю.С.,
при секретарі - Давидовій Я.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань суду у м. Корюківка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Корюківської міської ради про позбавлення батьківських прав, -
в с т а н о в и в :
До суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Корюківської міської ради про позбавлення батьківських прав. Оскільки відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків відносно його дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Відповідач не займається вихованням дитини, дитину утримує мати ОСОБА_1 . За таких обставин позивач просить позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Позивач в судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала повністю.
Представник третьої особи: Служба у справах дітей Корюківської міської ради Чернігівської області в судове засідання не з?явився, належним чином повідомлений про розгляд справи, надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав повністю.
Відповідач в судове засідання не з`явився, подав до суду відзив, в якому просив справу розглядати без його участі, не заперечує проти задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень ЦПК розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши письмові докази, встановив наступне.
З 2014 року по 2018 рік між позивачем і відповідачем були сімейно-шлюбні відносини без реєстрації шлюбу, мали спільний бюджет, вели спільне господарство. Від спільного сімейного життя ІНФОРМАЦІЯ_4 у них народилася донька ОСОБА_3 , про що в книзі реєстрації актів про народження зроблено запис № 103 та видано свідоцтво серія НОМЕР_1 від 15.01.2015 року. Весь цей час сторони проживали у місті Чернігові в орендованій квартирі. Сімейне життя у сторін з не склалось і вони припинили сімейно-шлюбні стосунки і ведення спільного господарства, в результаті чого відповідач почав жити окремо. Дитина залишилась проживати разом з позивачкою та знаходилась повністю на її утриманні. Всі питання щодо виховання вирішувалися позивачем самостійно без участі та підтримки з боку відповідача. З того часу відповідач втратив інтерес до сімейного життя, вихованням дитини не займався, матеріально не забезпечував.
Зазначені факти, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини батьком, свідомого нехтування ним своїми обов`язками, що підтверджує відсутність серйозного ставлення відповідача до своїх батьківських обов`язків.
На теперішній час дитина проживає та виховується в повноцінній родині, разом з позивачкою та її чоловіком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з яким позивачка уклала шлюб 02.10.2019 року, про що було видане свідоцтво про шлюб серія НОМЕР_2 , та проживають однією родиною. Донька ОСОБА_5 зареєстрована разом з позивачем за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно висновку органу опіки та піклування особі Корюківської міської ради, затвердженого рішенням Корюківської міської радивід 16.01.2024 року № 14 Корюківська міська рада як орган опіки та піклування вважає за доцільне позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у зв`язку з його ухиленням від виконання батьківських обов`язків.
Згідно роз`яснень п. п.15, 16 Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав» від 30.03.2007 року позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише щодо дитини, яка не досягла вісімнадцяти років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 СК. Ухилення батьків від виконання своїх обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Наведене свідчить, що відповідач в порушення ст.ст.150, 155 СК України ухиляється від виконання обов`язків батька по вихованню та утриманню своєї дитини, зокрема: утримувати дитину до досягнення нею повноліття, виховувати дитину, піклуватися про здоров`я дитини, її фізичний і моральний розвиток, забезпечувати здобуття дитиною освіти.
Факт ухилення відповідача від виховання та утримання дитини підтверджується належними та допустимими доказами, що безпосередньо досліджені у судовому засіданні і викладені судом вище.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків по вихованню та утриманню своєї неповнолітньої дитини, що відповідно до вимог ст.164 СК України є підставою для позбавлення його батьківських прав.
У відповідності до вимог ст.141 ЦПК України судовий збір по справі слід стягнути з відповідача в дохід держави.
Керуючись ст.ст.150, 155, 164-166 СК України, ст.ст.10-13, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей Корюківської міської ради про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відносно дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) грн. 20 копійок судового збору.
Рішення суду може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Чернігівської області шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Учасник справи якому повне рішення суду не було вручено в день його проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Ю.С.Кутовий
Суд | Корюківський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117939965 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Корюківський районний суд Чернігівської області
Кутовий Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні