Ухвала
від 27.03.2024 по справі 910/3548/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

27.03.2024Справа № 910/3548/24

Суддя Мандриченко О.В., розглянувши

позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС"

до Приватного підприємства "Видавництво "Фенікс"

про стягнення 50 858,00 грн, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Страхова група "ТАС" звернулося до Господарського суду міста Києва через систему "Електронний суд" з позовом, в якому просить суд стягнути з Приватного підприємства "Видавництво "Фенікс" 50 858,00 грн матеріальної шкоди в порядку регресу.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачем на підставі договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № AP 7978903 від 26.09.2020 та внаслідок настання дорожньо-транспортної пригоди було виплачено страхове відшкодування власнику автомобіля "Volkswagen Transporter", державний номерний знак " НОМЕР_1 ", у розмірі 50 858,00 грн, а тому позивачем отримано право вимоги до особи, відповідальної за завдану шкоду.

Дослідивши подані матеріали, суд дійшов до висновку, що вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки позовну заяву подано без додержання вимог статтей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 4 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Одночасно частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач зазначає, що між позивачем та відповідачем було укладено Договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № AP 7978903.

Як вбачається з доданого до позовної заяви полісу обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів № AP 7978903 цей документ є візуальною формою полісу, що посвідчує укладення внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Внутрішній електронний договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (надалі - Договір) діє виключно на території України на умовах, встановлених Законом України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів".

Проте, суд зазначає, що в порушення наведених правових норм позивачем до позовної заяви не було долучено копію внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладеного між Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС" та Приватним підприємством "Видавництво "Фенікс" згідно полісу № AP 7978903.

Крім того, відповідно до пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Так, зі змісту позовної заяви вбачається, що в якості правової підстави позову позивач фактично посилається на положення підпункту "г" підпункту 38.1.1 пункту 38.1 статті 38 Закону України "Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", згідно якого страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу, який спричинив дорожньо-транспортну пригоду, якщо дорожньо-транспортна пригода визначена в установленому порядку безпосереднім наслідком невідповідності технічного стану та обладнання транспортного засобу існуючим вимогам Правил дорожнього руху.

Суд звертає увагу позивача, що ні з позовної заяви, ні з доданих до неї документів, не вбачається жодної інформації, що дорожньо-транспортна пригода була визначена в установленому порядку безпосереднім наслідком невідповідності технічного стану та обладнання транспортного засобу існуючим вимогам Правил дорожнього руху.

З огляду на наведене, суд зазначає про невідповідність поданого позову вимогам пункту 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного та керуючись статтями 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства "Страхова група "ТАС" (03062, м. Київ, просп. Берестейський, 65) залишити без руху.

2. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- письмової інформації, передбаченої пунктом 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України, із визначенням належних правових підстав даного позову, враховуючи висновки суду, наведені у даній ухвалі;

- всіх наявних в нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, враховуючи висновки суду, наведені у даній ухвалі (щодо надання до суду належним чином засвідченої копії внутрішнього електронного договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, укладеного між Приватним акціонерним товариством "Страхова група "ТАС" та Приватним підприємством "Видавництво "Фенікс" згідно полісу № AP 7978903);

- доказів надсилання заяви, складеної на виконання вимог даної ухвали суду, на адресу інших учасників справи.

3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Олександр Мандриченко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.03.2024
Оприлюднено29.03.2024
Номер документу117942391
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань страхування

Судовий реєстр по справі —910/3548/24

Ухвала від 10.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні