Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 березня 2024 року Справа №200/1732/24
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись з позовною заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «СП УКРЕНЕРГОЧОРМЕТ» про стягнення коштів на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, -
В С Т А Н О В И Л А:
Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Приватного акціонерного товариства «СП УКРЕНЕРГОЧОРМЕТ», в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, призначених за Списком №2 за період з січня 2022 року по лютий 2024 року сумі 3 656 809,41 грн.
Відповідно до ч. 1ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України(далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст.160,161,172цьогоКодексу; […] немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, […], відомі номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позові не зазначені відомості про відомі номери засобів зв`язку (номери телефонів) та не вказано про підстави не зазначення цих відомостей.
Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
У порушення вищевказаних вимог закону позивачем до позовної заяви не додані докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, в тому числі: первинні документи щодо фактичної виплати пенсій працівникам відповідача (відривні талони з поштового відділення, банківські виписки щодо зарахування пенсій визначеним у позові пенсіонерам на карткові рахунки, довідки банківських установ про виплату визначеним пенсіонерам пенсій та т.і.).
Згідно із п. 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 «Прикінцевих положень» Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Таким чином, до позову не додано доказів наявності фактичних витрат позивача на виплату та доставку пільгових пенсій, на які позивач посилається у позові, зокрема доказів направлення відповідачу розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій (рекомендованим листом з повідомленням про вручення, або розписки про вручення нарочно, або листи відповідача із підтвердженням про отримання розрахунків за вказані періоди), тобто, позивачем не надано всіх доказів на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються заявлені позивачем вимоги про стягнення боргу.
Крім цього, згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VI.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлена в розмірі1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 ст. 4 Законом України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2024 рік від 9 листопада 2023 року № 3460-IX з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб на місяць у розмірі 3 028,00 грн.
Згідно із пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлена в розмірі1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» при поданні до суду процесуальних документів, передбачених ч. 2 цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Позивачем заявлений адміністративний позов на суму 3 656 809,41 грн.
Отже, за подання даного адміністративного позову позивачем мало бути сплачено судовий збір у розмірі 24224,00 грн (30 280,000 грн * 0,8).
Таким чином, позовна заява не відповідає приписам ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст.160,161цього Кодексу, протягом десяти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 цієї статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И Л А:
1. Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області до Приватного акціонерного товариства «СП УКРЕНЕРГОЧОРМЕТ» про стягнення коштів на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання суду:
- уточненого адміністративного позову із зазначенням відомостей про відомі номери засобів зв`язку (номери телефонів) відповідача (або наведенням підстав не зазначення цих відомостей);
- належного доказу про сплату судового збору за подання даного позову у розмірі 24224,00 грн за наступними реквізитами: UA308999980313111206084005658, отримувач коштів: Донецьке ГУК/Слов`янська МТГ/22030101, код отримувача за ЄДРПОУ: 37967785, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101, із зазначенням призначення платежу: *;101;
- доказів на підтвердження фактичної виплати пенсій працівникам відповідача (відривні талони з поштового відділення, банківські виписки щодо зарахування пенсій на карткові рахунки визначених у позові пенсіонерів, довідки банківських установ про виплату визначеним у розрахунках особам пенсій та т.і.);
- доказів на підтвердження надіслання відповідачу розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період з січня 2022 року по лютий 2024 року.
3. При невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.
4. Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
6. Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Н.П. Волгіна
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117948894 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Волгіна Н.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні