Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/463/24
Провадження № 2/382/368/24
У Х В А Л А
27 березня 2024 року м. Яготин
Суддя Яготинського районного суду Київської області Нарольський М. М., перевіривши матеріали справи № 382/463/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України, заінтересована особа Яготинська міська рада, про встановлення фактів, що мають юридичні значення, визнання права на отримання одноразової грошової допомоги, усунення від отримання одноразової грошової допомоги,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2024 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, відповідно до вимог якого просить:
- встановити факт спільного проживання ведення спільного господарства та наявність взаємних прав та обов`язків між ОСОБА_1 та братом ОСОБА_3 ;
- визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , членом сім`ї загиблого (померлого) Захисника України ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 під час виконання обов`язків військової служби;
- визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XI, у зв`язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 під час виконання обов`язків військової служби;
- усунути ОСОБА_2 , від отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20 грудня 1991 року № 2011-XI, у зв`язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця ОСОБА_3 , який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 під час виконання обов`язків військової служби.
Вивчивши матеріали позовної заяви суддею встановлено, що позовну заяву подано без дотримання вимог встановлених ст. ст. 175, 177 ЦПК України, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету
Так, відповідно до ч. 1 ст. 42 ЦПК України, у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.
Частиною 3 ст. 42 ЦПК України, визначено, що у справах окремого провадження учасниками справи є заявники, інші заінтересовані особи.
Згідно з ч. 1 ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Разом із тим, в порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позивачем у справі позовного провадження зазначено заінтересовану особу (Яготинська міська рада), а не сторону позовного провадження, тож незрозумілим є статус цієї особи у цьому провадженні.
Крім цього, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них
Проте, в порушення зазначених вимог, позовна заява не містить змісту позовних вимог щодо ІНФОРМАЦІЯ_1 та відповідного обґрунтування.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зокрема: зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення зазначених норм, позивачем не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів.
Також, в порушення вимоги п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (заяви) до цього ж відповідача (заінтересованих осіб) з тим самим предметом та з тих самих підстав, оскільки надіслана із клопотанням про приєднання роздруківка щодо розгляду певних справ за участю особи не містить ані джерело пошуку відповідної інформації, ані дату такого пошуку, тож вона не підтверджує та не спростовує відповідну інформацію.
При цьому, безпосередньо позовна заява прямого категоричного ствердження про те, що позивачем не подано іншого позову (заяви) до цього ж відповідача (відповідачів, заінтересованих осіб) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не містить.
Згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір», яким визначаються правові засади справляння судового збору та звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст. 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
В даній позовній заяві позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, тому позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 4 844,80 грн.
В порушення вищезазначених вимог до матеріалів позову надано квитанції про сплату судового збору у розмірі 3 633,60 грн.
Отже позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн та надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору в гривнях
Отримувач коштів ГУК у Київ.обл/Яготинська міс/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37955989
Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA788999980313101206000010860
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 185 ЦПК України).
При цьому, надання позивачу строку для усунення недоліків необхідно розглядати не як перешкоджання доступу до правосуддя? а як дотримання чинного законодавства України, адже практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
Європейський суд з прав людини в рішеннях від 20.05.2010 року у справі "Пелевін проти України" (заява № 24402/02), від 30.05.2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України"(заява № 18389/03) зазначив, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема щодо умов прийнятності скарг; оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Враховуючи викладене, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків шляхом її приведення у відповідність до положень чинного законодавства, надання відповідних документів.
Аналізуючи викладене, позивачу необхідно виконати вимоги ст. ст. 175, 177 ЦПК України, усунути зазначені недоліки, уточнити суб`єктний склад учасників справи, уточнити зміст позовної заяви, надати документи, які підтверджуються сплату судового збору у встановлному порядку і розмірі. Після виправлення недоліків уточнену позовну заяву з додатками потрібно надати для суду та у відповідності до кількості учасників справи.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , Міністерства оборони України, заінтересована особа Яготинська міська рада, про встановлення фактів, що мають юридичні значення, визнання права на отримання одноразової грошової допомоги, усунення від отримання одноразової грошової допомоги, залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків 10 днів з дня отримання цієї ухвали.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків шляхом направлення йому копії даної ухвали та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя М. М. Нарольський
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117960419 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Яготинський районний суд Київської області
Нарольський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні