Заводський районний суд м. Запоріжжя
69106 Україна м. Запоріжжя вул. Мирослава Симчича 65 тел.(061) 236-59-98
Справа № 332/1211/22
Провадження №: 2/332/19/24
У Х В А Л А
іменем України
28 березня 2024 р.
Суддя Заводського районного суду м. Запоріжжя Марченко Н.В. розглянувши зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Заводського районного суду м. Запоріжжя перебуває цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом та застрічною позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом з первісним позовом.
27.03.2024 року за допомогою підсистеми «Електронний суд» відповідачем за первісною позовною заявою та позивачем за зустрічною позовною заявою ОСОБА_1 на адресу суду надіслано зустрічну позовну заяву до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом.
Відповідно до ч.1 ст.194ЦПК України зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей175 і 177 цього Кодексу.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У порушення наведених норм позивачем зазустрічною позовноюзаявоюне зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
Також,у відповідностідо ч.1ст.177ЦПК Українипозивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Проте, доказів надіслання відповідачу зустрічної позовної заяви позивачем не надано.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позову позивач заявляє чотири позовні вимоги майнового характеру, а саме: визнати за нею право власності на майно в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на 1/4 частки квартири за адресою: АДРЕСА_1 частки автомобіля Dacia Logan, 2005 року випуску, державний номер НОМЕР_1 та стягнути з відповідача на її користь грошові кошти в сумі 4 066,49 грн, що складає частку від суми залишку грошових коштів на рахунку, відкритому на ім`я померлого ОСОБА_3 і грошові кошти в сумі 106 758,03 грн, що складає частку від вартості автомобіля Nissan Leaf, 2015 року випуску, державний номер НОМЕР_2 .
З матеріалів попередньо поданої зустрічної позовної заяви встановлено, що позивачем було сплачено судовий збір за позовні вимоги майнового характеру щодо визнання за нею права власності на майно в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 на 1/4 частки квартири за адресою: АДРЕСА_2 та 1/4 частки автомобіля Dacia Logan, 2005 року випуску, державний номер НОМЕР_1 .
Щодо заявлених 27.03.2024 року шляхом подання зустрічної позовної заяви позовних вимог майнового характеру про стягнення з відповідача на її користь грошових кошти в сумі 4 066,49 грн, що складає частку від суми залишку грошових коштів на рахунку, відкритому на ім`я померлого ОСОБА_3 і грошових коштів в сумі 106 758,03 грн, що складає частку від вартості автомобіля Nissan Leaf, 2015 року випуску, державний номер НОМЕР_2 судовий збір не сплачено.
Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
У постанові № 6-1121цс16 від 30.11.2016 року Верховний Суд України зазначив, що таким спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір».
Відповідно п.п. 2 п.1 ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується в розмірі 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211 грн. 20 коп.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру в розмірі 1% ціни позову виходячи із сукупно заявленої суми (106758 грн. 03 коп. +4066 грн. 49 коп.) - 110824 грн. 52 коп., яка становить 1108 грн. 25 коп., але оскільки 1% від ціни позову (110824 грн. 52 коп.) є меншим за 0,4 розміру прожиткового мінімуму, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1211 грн. 20 коп. та надати суду оригінал квитанції про сплату судового збору або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною другою статті 194 ЦПК України передбачено, що до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Частинами першою, третьою статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
.Керуючись ст.ст. 175, 193, 185, 260 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовнузаяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 провизнання прававласності намайно впорядку спадкуванняза законом залишитибез рухудля усунення недоліків.
Роз`яснитипозивачу за зустрічною позовною заявою, що відповідно до ст. 185 ЦПК України, позивач повинен усунути виявлені недоліки позовної заяви не пізніше семи днів з дня отримання ухвали про залишення зустрічної позовної заяви без руху. У випадку невиконання ухвали зустрічна позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню.
Ухвала оскарженнюне підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: Н.В. Марченко
Суд | Заводський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 29.03.2024 |
Номер документу | 117968353 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Заводський районний суд м. Запоріжжя
Марченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні