Ухвала
від 28.03.2024 по справі 363/1433/24
ВИШГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"28" березня 2024 р. Справа № 363/1433/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2024 року слідчий суддя ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , представника володільця інформації

ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у місті Вишгороді клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні №42024112330000015, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22 січня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого

частиною четвертою статті 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

22 березня 2024 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 надійшло вказане клопотання, у якому прокурор просить надати дозвіл прокурорам групи прокурорів, а саме прокурорам Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні слідчій СВ Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів, які стосуються проведення будівельних ремонтних робіт із реконструкції багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , та які знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій таких документів.

Звертаючись до слідчого судді Вишгородського районного суду Київської області з цим клопотанням, прокурор вказує, що Вишгородського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024112330000015, відомості про яке внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.01.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 191 КК України, за можливим фактом допущення порушень при проведенні будівельних робіт із реконструкції багатоквартирного житлового будинку за адресою:

АДРЕСА_1 .

В ході досудового розслідування встановлено, що до органів прокуратури звернувся народний депутат України ОСОБА_15 в інтересах мешканця квартири АДРЕСА_3 ОСОБА_16 з приводу неналежного проведення ремонтних будівельних робіт із реконструкції вказаного будинку, який зазнав руйнувань внаслідок ракетного обстрілу з боку рф.

Встановлено, що сторонами договору підряду із проведення вказаних будівельних робіт є ІНФОРМАЦІЯ_2 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Також встановлено, що на даний час вказаний будинок знаходиться на стадії відновлення, але на всіх етапах будівництва мешканцями цього будинку фіксуються суттєві порушення при проведенні будівельних робіт (неякісне проведення будівельних робіт, порушення будівельних та технічних норм), невірно проведено експертну оцінку по встановленню розміру завданих збитків внаслідок руйнування будинку.

Вказані обставини підтвердили в ході допиту у якості свідків мешканці зазначеного вище будинку ОСОБА_16 , ОСОБА_17 .

На даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у перевірці достовірності відомостей внесених до проектної документації з виконання будівельних робіт.

З цією метою, до ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано запит на підставі статей 36, 93 КПК України щодо отримання копій проектної та іншої документації, яка стосується будівельних робіт із реконструкції багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема договори, акти приймання будівельних робіт, платіжні доручення та інші.

У відповідь на запит прокурора ІНФОРМАЦІЯ_2 надано відповідь, в якій зазначено про необхідність отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до вказаних документів.

Прокурор, звертаючись до слідчого судді з клопотанням, зазначає, що документація, а саме: проєктна та інша документація, яка стосується будівельних робіт із реконструкції багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема договори, акти приймання будівельних робіт, платіжні доручення, знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 . Документи, тимчасовий доступ до яких необхідно отримати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки вони є необхідними для проведення відповідних експертиз у цьому провадженні з метою установлення можливого факту спричинення матеріальних збитків при здійсненні будівельних ремонтних робіт, а також встановлення розміру таких збитків, а також є процесуальним джерелом доказів, а відомості, що містяться в них, будуть використані в сукупності з іншими документами для доказування обставин вчинення даного кримінального правопорушення, а також можуть бути використані як доказ стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, з`ясування фактичного перебігу досліджуваних подій, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, визначених статтею 91 КПК України. Іншим способом, у тому числі шляхом допиту свідків та проведенням інших слідчих (розшукових) дій, довести ці обставини неможливо.

Прокурор усудове засіданняне з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив. При цьому, 26 березня 2024 року до суду прокурором подано заяви про розгляд клопотання без його участі та про доручення доказів.

У судове засідання з`явився представник ІНФОРМАЦІЯ_2 , який заперечував проти клопотання прокурора, вказавши, що у матеріалах клопотання відсутні докази про наявність документів у службі.

Заслухавши представника володільця інформації, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчим суддею встановлено, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_4 перебувають матеріали кримінального провадження №42024112330000015 від 22 січня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 191 КК України.

З метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, а саме до заявлених у клопотанні речей та документів, які можуть знаходитись у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Відповідно до статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначеним у статті 161 КПК України. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

У матеріалах кримінального провадження вбачається достатньо підстав вважати, що документи які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », до яких просить надати доступ прокурор, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Крім того, іншим способом неможливо довести обставини для встановлення істини по кримінальному провадженню.

Важливими обставинами, суттєве значення для встановлення яких повинні мати речі або документи, про тимчасовий доступ до яких подано клопотання, є обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, що зазначені у статті 91 КПК України.

Виходячи зі змісту поданого клопотання, що підтверджено доданими копіями документів, слід погодитися з доводами прокурора про те, що інформація, яка знаходиться у витребуваних документах, які перебувають у володінні Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », має суттєве значення для досудового розслідування, оскільки, отримання таких документів, надасть можливість встановити осіб, причетних до можливого факту спричинення матеріальних збитків при здійсненні будівельних ремонтних робіт, а також встановлення розміру збитків та використовувати як докази у даному кримінальному провадженні, з метою детального їх вивчення, аналізу та проведення експертиз, що дозволять проводити подальші слідчі (розшукові) дії з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у вказаному кримінальному провадженні.

Тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений пунктом 5 частини другої статті 131 КПК України, органом досудового слідства доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено статтею 132 КПК України.

Відповідно до частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:

1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;

2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;

3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Прокурором доведено необхідність доступу до документів, зазначених у клопотанні, та їх вилучення у копіях у Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 », так як вони мають суттєве значення для з`ясування важливих обставин у кримінальному провадженні.

Аргументи представника ІНФОРМАЦІЯ_2 про відсутність у них документів, спростовуються змістом відповіді, наданої Службою від 12.02.2024 №321/01с/02 на запит прокурора від 25.01.2024 №495, вих-25, у якій зазначено про надання витребуваної прокурором інформації лише у порядку тимчасового доступу на підставі ухвали слідчого судді, вказавши про їх сприяння у здійсненні досудового розслідування, при цьому не вказано про неможливість надання документів та їх відсутність.

Отже, вищевказані обставини є достатніми підставами, передбаченими статтею 163 КПК України для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до документів та доведена необхідність їх вилучення, оскільки таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, які, з урахуванням статей 161, 162 КПК України, не становлять собою документи або не включають документів, до яких заборонено доступ або які належать до державної таємниці.

Керуючись статтями 131, 132, 159-166, 371, 372 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

клопотання прокурора Вишгородської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 задовольнити.

Надати дозвіл прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні №42024112330000015, а саме прокурорам Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_18 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , а також слідчому групи слідчих у кримінальному провадженні слідчій СВ Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до належним чином завірених копій документів, які стосуються проведення будівельних ремонтних робіт із реконструкції багатоквартирного житлового будинку за адресою: АДРЕСА_1 , та які знаходиться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 , - з можливістю вилучення належним чином завірених копій таких документів.

Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення, тобто до 28 квітня

2024 року.

Ухвала згідно вимог статті 533 КПК України є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для усіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.

Відповідно до вимог статті 166 КПК України в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Повний тест ухвали проголошено 28 березня 2024 року о 15:00.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудВишгородський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення28.03.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу117971272
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —363/1433/24

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 29.04.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 26.04.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 28.03.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 28.03.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

Ухвала від 28.03.2024

Кримінальне

Вишгородський районний суд Київської області

Лукач О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні