Справа № 522/3310/24-Е
Провадження № 2/522/3716/24
УХВАЛА
28 березня 2024 року м. Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеси Федчишена Т. Ю., вирішуючи питання про відкриття провадження за матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державного підприємства Агенція з державної реєстрації, про визнання майна спільною сумісною власністю, визнання недійсним договору, скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності, -
ВСТАНОВИЛА:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державного підприємства Агенція з державної реєстрації, про визнання майна спільною сумісною власністю, визнання недійсним договору, скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності.
Під час вивчення матеріалів указаної позовної заяви, судом встановлено її невідповідність вимогам цивільного процесуального законодавства, з огляду на таке.
Статтею 175 ЦПК України визначено вимоги до позовної заяви.
Так,відповідно допункту 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
У позовній заяві позивач зазначає, що позов не містить вимог майнового характеру.
Згідно з ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, чи оспорюваною сумою за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) ; 3) у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців; 4) у позовах про строкові платежі і видачі - сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки; 5) у позовах про безстрокові або довічні платежі і видачі - сукупністю платежів або видач за три роки; 6) у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі, але не більше ніж за один рік; 7) у позовах про припинення платежів або видач - сукупністю платежів або видач, що залишилися, але не більше ніж за один рік; 8) у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла - сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три роки; 9) у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості; 10) у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Як слідує з позовної заяви ОСОБА_1 зокрема просить визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності на частку квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1891479351101, загальною площею 49,7 кв.м., житловою 9,1 кв.м., кожному.
Проте, в порушення вказаних вимог позивачем не зазначено ціну позову.
Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір».
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п. п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01 січня 2024 року встановлено у розмірі 3 028 гривень.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Частиною 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Як слідує з позовної заяви, позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1891479351101, загальною площею 49,7 кв.м., житловою 9,1 кв.м., спільною сумісною власністю ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ; визнання недійсним датованого (підписаного) 08.07.2019 договору про внесення змін до договору передачі (відступлення) майнових прав № 21/12/17-П/16.14 від 21.12.2017, укладеного між ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ТОВ «Гефест-Білдінг»; скасування рішення (з відкриттям розділу) державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_4 , Державне підприємство «Агенція з державної реєстрації», зареєстрованою в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Державному реєстрі Іпотек, Єдиному реєстрі заборон, щодо об`єкта нерухомого майна реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1891479351101, індексний номер: 48185261 від 10.08.2019 року з припиненням запису про реєстрацію права власності № 32769489 від 01.08.2019 на квартиру АДРЕСА_2 за ОСОБА_3 .
Також позовна заява містить вимоги про визнання за ОСОБА_2 права власності на частку квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1891479351101, загальною площею 49,7 кв.м., житловою 9,1 кв.м., та про визнання за ОСОБА_1 права власності на частку квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1891479351101, загальною площею 49,7 кв.м., житловою 9,1 кв.м., які є майновими вимогами у розумінні п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».
Проте позивачем, у позовній заяві не зазначено дійсну вартість спірного майна на день звернення до суду з даним позовом та не сплачено судовий збір.
Таким чином, позивачу слід сплатити судовий збір у розмірі 2906,88 грн (1 211,20 грн х 3 х 0,8) за три вимоги немайнового характеру та надати суду докази сплати судового збору.
Крім того, позивачеві слід визначити ціну позову, яка визначається вартістю майна, щодо якого позивач заявляє вимоги, надати суду докази вартості такого майна та сплатити судовий збір у розмірі, визначеному п.п. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» й надати суду докази сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху та надати їй строк для усунення визначених судом недоліків поданої позовної заяви.
Керуючись ст. ст.175,177,185,260 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю «Гефест-Білдінг», за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Державного підприємства Агенція з державної реєстрації, про визнання майна спільною сумісною власністю, визнання недійсним договору, скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання копії ухвали суду для усунення недоліків поданої позовної заяви.
У разі неусунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тетяна ФЕДЧИШЕНА
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 117976920 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Федчишена Т. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні