Провадження № 2-о/742/65/24
Єдиний унікальний № 742/1173/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2024 року місто Прилуки
Прилуцький міськрайоннийсуд Чернігівськоїобласті ускладі головуючогосудді ІльченкаО.І.,за участюсекретаря судовогозасідання ГолушкоН.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Прилуки Чернігівської області цивільну справу окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , представник заявника адвокат Панасенко Андрій Миколайович, заінтересовані особи: Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Комунальний заклад «Прилуцький професійний ліцей» про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,-
встановив:
Представник заявника ОСОБА_1 адвокат Панасенко А.М. звернувся до суду з заявою, в якій просить встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 атестату №11922, виданого 17.07.1981 про навчання у сільському професійно-технічному училищі №12 м.Прилуки Чернігівської області.
Заявлені вимоги мотивує тим, що при зверненні до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області для оформлення йому пенсії, ОСОБА_1 було подано відповідні документи. Проте, при огляді таких працівниками управління було виявлено помилку в Атестаті № 11922 від 17.07.1981, про закінчення ним СПТУ-12 м.Прилуки, оскільки в ньому було помилково зазначено по батькові заявника « ОСОБА_2 », замість вірного « ОСОБА_3 ». Дану помилку у позасудовому порядку виправити не можливо у зв`язку з чим заявником подано відповідну заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Ухвалою Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області від 26.02.2024 відкрито провадження у справі, призначено цивільну справу до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 28.03.2024.
У судове засідання заявник не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, але його представник подав заяву про підтримання заявлених вимог, справу просить слухати у відсутності сторонни заявника.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області в судове засідання не з`явився, але надав пояснення по справі, згідно якого зазначає, що в судовому порядку встановлюється лише факт приналежності документа, що підтверджує трудовий стаж, якщо ім`я, по-батькові та прізвище, які зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження. А спір щодо права на отримання пенсії має розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Звертають увагу, що встановлення факту не пов`язується з подальшим виникненням спору про право. Просить винести законне і обґрунтоване рішення на підставі доданих до заяви документів та у відповідності до чинного нормативно-правового регулювання й судової практики. Крім того, просить судове засідання провести без участі представника Головного управління.
Представник КЗ «Прилуцький професійний ліцей» у судове засідання не з`явився також, проте надіслав заяву про розгляд справи у його відсутності, проти заявлених вимог не заперечує.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.4ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно ст.19ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Зокрема, відповідно до ч.1 ст.293ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно п.5 ч.2 ст.293ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Зокрема, у відповідності до п.6 ч.1 ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до копії паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Прилуки Чернігівської області (а.с.4-6).
Згідно атестату про середню освіту, виданого 24 червня 1982 року вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у 1982 році закінчив повний курс загальної загальноосвітньої середньої школи м.Прилуки Чернігівської області (а.с.9).
Згідно військового квитка НОМЕР_2 , виданого 27.05.1981 року вбачається, що такий виданий на ім`я ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.10).
Відповідно до атестату про професійно-технічну освіту №11922, виданого 17 липня 1981 року вбачається, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 вступив і 17 липня 1981 року закінчив сільське професійно-технічне училище №12 м.Прилуки Чернігівської області, зі строком навчання два роки за професією слюсар-сантехнік (а.с.8).
Згідно довідки Комунального закладу «Прилуцький професійний ліцей» від 07.02.2024 за №01-25/59, видана про те, що ОСОБА_4 ,дійсно навчався на денній формі навчання в СПТУ - 12 з 01 вересня 1979 р. (наказ про зарахування до складу учнів № 14-К від 01.09.1979 р.) по 17 липня 1981 р. (наказ про відрахування із складу учнів № 23-К від 17.07.1981 р.) по професії: «Слюсар- сантехнік».
Примітка: ОСОБА_1 (по паспорту) згідно книг наказів - ОСОБА_2 . Копії наказів додаються.
Довідка видана на підставі книг наказів за 1978-1982 р. , що зберігаються в архіві КЗ «Прилуцький профліцей».
СПТУ-12 з 01.09.1984 р. реорганізоване в середнє професійно-технічне училище № 34 (наказ Чернігівського облуправління № 96 від 14.08.1984р.).
Згідно пункту 3 «Положення про професійний навчально-виховний заклад України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1993р. №715, середні професійно-технічні училища перейменовані в професійно-технічні училища, тобто СПТУ -34 в ПТУ - 34 м.Прилуки.
ПТУ-34 м. Прилуки з 01.01.2003 р. реорганізоване в Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області ( наказ Міністерства освіти і науки України № 725 від 19.12.2002р.).
Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області з 24.02.2021 р на підставі рішення Чернігівської обласної ради від 18 грудня 2019 року №17-21/VII «Про прийняття з державної власності цілісних майнових комплексів державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області» (в редакції рішення від 28 жовтня 2020 року № 57-25/V1I) Прилуцький професійний ліцей Чернігівської області зорганізовано шляхом перетворення у комунальний заклад «Прилуцький професійний ліцей» Чернігівської обласне» (а.с.11-13).
Згідно письмових пояснень свідка ОСОБА_5 , який навчався у СПТУ №12 з 1979 по 1981 роки вбачається, що з ним навчався заявник - ОСОБА_1 . Інших студентів з даним прізвищем у групі не було.
Відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру з застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.
Згідно пункту д статті 56 Закону України Про пенсійне забезпечення, зокрема, до стажу роботи зараховується також навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі.
Пункт 1 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від31березня 1995року №5«Про судовупрактику всправах провстановлення фактів,що маютьюридичне значення» вказує, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до п.12 Постанови Пленуму Верховного суду №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» при розгляді справи про встановлення відповідно до п.6 ст.273 ЦПК України факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, вказаними у свідоцтві про народження або в паспорті, у тому числі, факту належності правовстановлюючого документа, в якому допущені помилки в прізвищі, імені, по батькові або замість імені чи по батькові зазначені ініціали, суд повинен запропонувати заявникові подати докази про те, що правовстановлюючий документ належить йому і що організація, яка видала документ, не має можливості внести в нього відповідні виправлення.
Проаналізувавши інформацію, подану КЗ «Прилуцький професійний ліцей» вбачається, що у даному закладі був лише один учень з прізвищем та іменем " ОСОБА_4 ", який навчався по професії "Слюсар-сантехнік" з ІНФОРМАЦІЯ_4 по 17 липня 1981 рік.
З огляду на вище вказані докази, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт того, що Атестат №11922від 17.07.1981,про закінченняСПТУ-12м.Прилуки ОСОБА_4 належить саме ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 та є підставою для зарахування періоду навчання до страхового стажу, а тому вимоги заявника є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
У відповідності до ч.7 ст.294 ЦПК України, при ухваленні судом рішення під час розгляду справ окремого провадження судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.2, 81, 247, 258, 259, 263-265, 268, 273, 293, 315-319, 352, 354-355, п.п.15.5 п.15 розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України, -
ухвалив:
Заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ), представник заявника адвокат Панасенко Андрій Миколайович (вул.Котляревського, 59, .Прилуки), заінтересовані особи Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області (вул..П`ятницька, 83-а, м.Чернігів, ЄДРПОУ 21390940), Комунальний заклад «Прилуцький професійний ліцей» (вул..Київська, 337, м.Прилуки) про встановлення факту належності правовстановлюючого документу - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , правовстановлюючого документу - атестату №11922, виданого 17.07.1981, про навчання у сільському професійно-технічному училищі №12 м.Прилуки Чернігівської області.
Судові витрати покласти на заявника.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Чернігівського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя Олександр ІЛЬЧЕНКО
Суд | Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2024 |
Оприлюднено | 01.04.2024 |
Номер документу | 117985512 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області
Ільченко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні